okresnom sídle, keď v roku 1999 založili Fond zdravotníctva mesta. Mestská samospráva doň každoročne prispieva čiastkou stotisíc korún a doteraz fond zozbieral od sponzorov vyše 600 tisíc korún. Na zakúpenie zdravotníckych prístrojov doteraz z fondu použili skoro 400 tisíc korún. Ešte v lete Rada fondu rozhodovala o ďalšom použití vyzbieraných finančných zdrojov. Vedenie Nemocnice s poliklinikou vo Vranove nad Topľou požiadalo fond o poskytnutie finančných prostriedkov vo výške 100 tisíc korún na zakúpenie časti laparoskopického inštrumentária.
Lenže členovia rady posúdili túto žiadosť ako nekompletnú. Nešlo v nej o zakúpenie kompletnej sady inštrumentov, čo by vyšlo zhruba na 160 tisíc korún. Okrem toho boli prednesené ďalšie návrhy na zakúpenie prístrojov pre vyšetrenie arytmie srdca. Preto sa členovia Rady fondu rozhodli odložiť rozhodnutie na september. K rozhodnutiu však došlo až teraz na poslednom zasadnutí Rady Fondu zdravotníctva mesta. Členovia Rady sa priklonili k uspokojeniu žiadosti vedenia vranovskej NsP, ale rozšírenú na zakúpenie kompletnej sady laparoskopického inštrumentária. Rozhodli sa tak aj preto, že doposiaľ všetky zákroky tohoto druhu na gynekologicko-pôrodníckom oddelení vranovskej NsP vykonávali operatívnym spôsobom. Teraz bude možné ich vykonávať aj laparoskopiskou metódou.
Zdravotníctvo okresu Vranov nad Topľou bolo na východe Slovenska jedným z dvoch okresov, kde sa takáto metóda kvôli nedostatku potrebných prístrojov doteraz nedala vykonávať. Celková hodnota tohoto zdravotníckeho zariadenia by nemala presiahnuť čiastku 180-tisíc korún.
Autor: suš
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.