partnerom Mikulášom Dzurindom povedal, že teroristické útoky na americké mestá z 11. septembra sa nemôžu stať prekážkou procesu rozširovania pätnástky. Simitis osobitne zdôraznil Cyprus, ktorý spolu so Slovenskom podporí Helénska republika pri vstupe do únie.
Rozšírenie Severoatlantickej aliancie je podľa Simitisa zárukou bezpečnosti a mieru vo svete. Na otázku, či grécka vláda podporí vstup SR do NATO, ak v budúcej slovenskej vláde bude Vladimír Mečiar odpovedal, že jej postoj nezávisí od konkrétneho politika, ale od programu a dosiahnutých výsledkov krajiny v integračnom procese.
Dzurinda verí, že to bude práve Grécko, ktoré počas svojho predsedníctva v únii v prvej polovici roku 2003 podpíše za EÚ zmluvu so Slovenskom. "Toto je naša ambícia a cieľ," zdôraznil premiér na spoločnej tlačovej konferencii.
Slovensko je podľa jeho slov súčasťou medzinárodnej demokratickej koalície v boji s terorizmom. "Tak pevne, ako sme stáli po boku USA a NATO v období Kosovskej krízy, tak pevne stojíme po boku USA a ich spojencov v zápase proti terorizmu," dodal.
Obaja politici označili slovensko-grécke vzťahy za bezproblémové a vyslovili sa za prehĺbenie hospodárskej spolupráce, aj v turistickom ruchu. Ocenili existujúcu spoluprácu medzi krajinami v rezortoch obrany, kultúry a školstva, ako aj fakt, že v tomto roku sa zdvojnásobila vzájomná obchodná výmena.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.