juniorov. Organizátorom ŠŠK Junior Prešov a Východoslovenskej únii karate a bojových umení (VÚKABU) sa podarilo zabezpečiť peknú súťaž, na ktorej mohli naši mladí karatisti predviesť svoje umenie. Bojovalo sa nielen o titul Majstra regiónu, ale aj o postup na Majstrovstvá Slovenska (prví dvaja). Na súťaži sa zúčastnilo 61 karatistov z 11 klubov nášho regiónu.
Výsledky:
KATA:
staršie dorastenky
1. Miroslava VARGOVÁ Metropol Košice
2. Lucia BAKOVÁ MsKS Sabinov
3. Terézia REVESOVÁ Metropol Košice
juniorky
1. Jana POLYAKOVÁ Akademik TU Košice
2. Tatiana PANCURÁKOVÁ ŠKP Prešov
3. Lenka VIRČÍKOVÁ Goju-kai Michalovce
starší dorastenci
1. Ján OLEKŠÁK Metropol Košice
2. Michal HRUNČÁK Metropol Košice
3. Rastislav KMEC Metropol Košice
juniori
1. Marek NOVACKÝ ŠKP Prešov
2. Jozef HUDÁK ŠŠK Junior Prešov
KUMITE - jednotlivci:
staršie dorastenky do 50 kg
1. Lucia BAKOVÁ MsKS Sabinov
2. Ivana HANISOVÁ ŠŠK Junior Prešov
3. Miroslava VARGOVÁ Metropol Košice
staršie dorastenky do 60 kg
1. Martina DOBROTOVÁ KK Kretovič Košice
2. Anna SABOLOVÁ KK Vranov
starší dorastenci do 55 kg
1. Ján OLEKŠÁK Metropol Košice
2. Erik KAŠKO ŠŠK Union Košice
3. Maroš SOKOL ŠŠK Union Košice
starší dorastenci do 65 kg
1. Peter ŠIMKO ŠŠK Union Košice
2. František ZUMMER ŠŠK Junior Prešov
3. Tomáš ONDRIČKO ŠKP Prešov
starší dorastenci do 75 kg
1. Marián REBRO KK Kretovič Košice
2. Martin GORDIAK KK Kretovič Košice
3. Stano VOLÁNSKY ŠŠK Union Košice
juniorky do 53 kg
1. Monika GALAJDOVÁ MsKS Sabinov
juniori do 60 kg
1. Michal VARGA Akademik TU Košice
juniori do 70 kg
1. Michal DUDIČ ŠŠK Union Košice
2. Stanislav ŠIMKO ŠŠK Union Košice
3. Ľubomír ČIERNIK ŠŠK Junior Prešov
staršie dorastenky do 55 kg
1. Lenka KOPCOVÁ KK Kretovič Košice
staršie dorastenky nad 60 kg
1. Alexandra BIAČKOVÁ KK Kretovič Košice
2. Štefánia ČUTKOVÁ ŠKP Prešov
3. Emília HUDÁKOVÁ ŠŠK Union Košice
starší dorastenci do 60 kg
1. Miroslav SABO ŠŠK Union Košice
2. Jozef PAVLOVIČ ŠŠK Union Košice
3. Tomáš FRIEDMANN ŠŠK Union Košice
starší dorastenci do 70 kg
1. Róbert VARKONDI KK Kretovič Košice
2. Henrich DUDÁŠ ŠŠK Union Košice
3. Vitalij DUTKO Akademik TU Košice
starší dorastenci nad 75 kg
1. Michal KAVKA KK Kretovič Košice
2. Peter KOŽÁK ŠŠK Union Košice
juniori do 65 kg
1. Marek NOVACKÝ ŠKP Prešov
2. Jozef HUDÁK ŠŠK Junior Prešov
juniori do 75 kg
1. Peter GUZY Akademik TU Košice
2. Ľubomír JANURA Akademik TU Košice
juniori do 80 kg
1. Roman KLOCOK KK Kretovič Košice
juniori nad 80 kg
1. Michal LACKO KK Kretovič Košice
2. Martin KANÁLIK Akademik TU Košice
KUMITE družstvá:
dorastenky družstvá
1. Metropol Košice
2. KK Kretovič Košice
dorastenci družstvá
1. ŠŠK Union Košice
2. KK Kretovič Košice
Najúspešnejším tímom na súťaži bol Karate klub Kretovič Košice so ziskom 8 prvých miest a 3 druhých miest, nasledoval tím ŠŠK Union Košice so ziskom 4 prvých miest, 5 druhých miest a 4 tretích miest a tretí najúspešnejší tím bol Metropol Košice, ktorý získal 4 prvé miesta, 1 druhé miesto a 3 tretie miesta.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.