Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Jedenást kôl bola na prvom mieste Chrast nad Hornádom, ale na špici prezimuje Olcnava

Spišská Nová Ves - "Už nech to skoncí, to prvé jarné kolo sa ani nemuselo predohrávat. Máme vela zranených hrácov, zostavy sú len pozliepané," to

boli názory nielen funkcionárov, ale aj premrznutých divákov. Na základe rozhodnutia Športovo - technickej komisie Spišského oblastného futbalového zväzu sa futbalový rok 2001 skoncil v nedelu 11. novembra na Martina. Ten naštastie neprišiel na bielom koni, ale väcšinou sa hralo na tvrdých premrznutých terénoch. Najtažšie to mali mužstvá, ktoré hrali dopoludnia. Napríklad v Olcnave v skorých ranných hodinách klesla ortut teplomera až na mínus desat. O tom, kto prezimuje na poslednom mieste už bolo známe, otáznik bol kto bude na cele tabulky pocas zimnej prestávky - Chrast nad Hornádom, alebo Olcnava? Chrastania v popoludnajšom zápase v Bystranoch už vedeli, že ak chcú do jarnej odvety štartovat z prvého miesta, musia zabodovat naplno. Remíza 2:2 však znamenala po jedenástich kolách pokles o jednu priecku nadol. Dramatický zápas plný zvratov videli diváci v Olcnave. Na prekvapenie lepšie zacali hostia, ked ich najlepší hrác S. Sokolský ml. zaznamenal prvý gól hostí. Lenže aj v tomto zápase sa ukázalo, co je to mat v kádri kvalitného hráca, a tým bol v domácom drese Dušan Vodhanel. Dal tri góly, z toho dva z jedenástky, rozhodol o vítazstve Olcnavy v pomere 4:2 a svojim výkonom potvrdil povest najlepšieho hráca v tejto sútaži. Najslabším clánkom však bola rozhodcovská trojica, ktorá v prvom polcase podala bezchybný výkon. Po prestávke už to bolo diametrálne odlišné, niektorými verdiktami si proti sebe pobúrili nielen hostí, ale aj domácich. V súboji Velký Folkmar - Hnilcík sa domáci futbalisti odmenili svojmu publiku tým najlepším výkonom a výsledkom. Markušovce v Jaklovciach vela vody nenamútili, domáci ich predcili po každej stránke, šest gólov v ich sieti je dostatocnou vizitkou. Letanovcania sa potrápili s technickým mužstvom Pašek Gelnica, ale jednogólové vítazstvo si zaslúžili. Hrabušice, ako už v niekolkokrát v jeseni, tlacili svojho súpera, ale nakoniec sa tešili hostia - v tomto prípade Jamník. Na cele I. triedy oblastných futbalových majstrovstiev sa vytvorila trojica mužstiev, ktorá má už pred ostatnými dostatocný náskok. Jarná cast sútažného rocníka 2001/2002 slubuje zaujímavý priebeh. Najlepšie vyžrebovanie z trojlístka mužstiev Chrast nad Hornádom, Olcnava a Velký Folkmar majú Chrastania. Doma hrajú sedem stretnutí, vonku pät. Velký Folkmar má zhodne šest zápasov doma a šest von. Nelahkú úlohu bude mat aktuálny líder, ktorý na vlastnom ihrisku hrá pätkrát a vonku cestuje sedemkrát. Možno sa o vítazovi I. triedy rozhodne vo vzájomných zápasoch Velký Folkmar - Chrast nad Hornádom, Olcnava - Velký Folkmar a Chrast nad Hornádom - Olcnava.