Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Žilinská trpezlivost a bojovnost slávila v Poprade úspech

Poprad Popradcania v dvoch posledných dueloch na svojom lade neuspeli a tak sa chceli v nedelu proti Žiline pred podtatranským publikom

rehabilitovat. Opät však potvrdili, že sa momentálne nachádzajú v hernej kríze a na ladovej ploche sa doslova trápili. Po úvodnej pätminútovke, v ktorej svojho súpera pritlacili a vytvorili si aj viacero výborných gólových príležitostí nastal zo strany domácich nepochopitelný útlm, ktorý vyvrcholil v druhej casti hry. Tú policajti prehrali 0:2 a hoci v tretej tretine pridali, na viac ako jeden gól im to nestacilo. Žilincania nehrali pod Tatrami nic mimoriadne, trpezlivo však cakali na svoju príležitost a tak sa nakoniec tešili zo zisku cenných dvoch bodov, s cím bol spokojný aj tréner vlkov Vincent Lukác. "Po výsledku, ktorý sme dosiahli na domácom lade s Trencínom, ked sme prehrali 2:5 sme chceli v Poprade zabodovat. Velkou devízou našich hrácov je bojovnost, ktorou nahrádzame hernú kvalitu. Hrali sme deštruktívny hokej a cakali sme na chybu súpera. Vedeli sme, že cím dlhšie budeme držat nerozhodný výsledok, úspech sa dostaví. Jednoznacne nás podržal brankár Lipovský a zabojovalo celé mužstvo, pretože malo chut po vítazstve. Hokej to bol z oboch strán priemerný a diváka urcite nenadchol a preto sme spokojní predovšetkým so ziskom bodov." Domáci kouc Ján Sterbák nemal po zápase dôvod na úsmev. "Žilincania hrali velmi dobre v obrane, z ktorej vyrážali do rýchlych a nebezpecných protiútokov. My sme najmä v druhej tretine, tak ako s Liptovským Mikulášom hrali velmi zle, v tretej tretine bola naša útocná aktivita lepšia, ale aj z toho dôvodu, že súper stiahol obranu a viac nám toho dovolil. V posledných zápasoch po prestávke máme velmi slabú úspešnost v zakoncení, dávame velmi málo gólov a najmä doma s jedným streleným gólom nemôžeme zvítazit. V mužstve máme bojovníkov a snaživých hrácov, chýbajú nám však koncoví hráci a pri vyrovnanosti sútaže sa to v jednotlivých dueloch prejaví. Žilina po dvoch prehrách hrala organizovane a v pohybe, my naopak iba v šedom priemere a súper vyhral úplne zaslúžene." Popradský kormidelník robil pocas zápasu v zložení mužstva rôzne rošády, ale nezaberalo vôbec nic. "Najmä na poste útocníkov sa chlapci trápia a tak sme skúšali robit, co sa dá. Je mi lúto jednej veci a síce neobjektívnosti divákov. Pred sezónou každý vedel, že popradský hokej sa môže dostat do velkého neštastia. Spolocnými silami sme ho dostali kam, kde je a teraz si ludia myslia, že Poprad by mal hrat úplne na špici. Treba si však uvedomit, že sme do mužstva zobrali každého, kto bol schopný a kto mohol za Poprad hrat. Pred sezónou odišlo z Popradu v podobe hrácov 200 bodov v kanadskom bodovaní a mna ako Popradcana strašne mrzí, ked pocúvam zo strany divákov pokriky. Viacerí naši hráci nehrali tri, štyri roky ligu, pôsobili v smiešnych sútažiach v zahranicí a my s nimi musíme pracovat v našej najvyššej sútaži a to si treba uvedomit," konštatoval na záver J. Šterbák.