Z východu republiky si priviezli basketbalisti vítazstvo i prehru

Rožnava Víkendovým dvojkolom pokracovala II. basketbalová liga mužov. Rožnavskí basketbalisti cestovali za svojimi súpermi na východ republiky.

Znacne oslabený káder, v ktorom z rôznych prícin chýbali Polomský, Ledvinský, Roda, Kolesár, Bašták a Kelemen, vybojoval v Humennom cenné vítazstvo a Michalovciam podlahol až v závere stretnutia.

BK Humenné BK PLY SPO Rožnava 74:80 (36:42)

Body hostí: Mišenda 34 (6 trojok), Kliment 15, Hajdúk 12, Cervenák 9, Erdélyi 6, Bagacka 4

Štvrtiny: 15:24, 21:18, 10:12, 28:26

Úvod stretnutia Rožnavcanom nevyšiel, ked v 4. minúte prehrávali 3:7. Potom sa im skóre podarilo otocit a prvú štvrtinu vyhrali rozdielom deviatich bodov. Tento náskok sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci. Domáci sa snažili náskok hostí zlikvidovat, ale strelecká potencia hrácov Rožnavy bola v sobotu vecer na ich sily. Zaskvel sa najmä Mišenda, ktorý zaznamenal 34 bodov. V záverecnej desatminútovke Humencania casto faulovali, pricom sa spoliehali na to, že Rožnavcania pri trestných hodoch nebudú úspešní. Stal sa však pravý opak, hostia z Gemera z 29 pokusov premenili 23 a stretnutie dotiahli do vítazného konca. "Som spokojný s hrou i výsledkom. Napriek tomu, že sme hrali v oklieštenej zostave, hráci po dlhšej dobe podali kolektívny a bojovný výkon, pricom sa im darila aj strelba, povedal na margo stretnutia rožnavský tréner Gasim Beshir.

1.BK Michalovce BK PLY SPO Rožnava 79:65 (38:37)

Body hostí: Cervenák 22, Mišenda 12, Kliment 10, Bagacka 9, Hajdúk 8, Erdélyi 4

Štvrtiny: 17:19, 21:18, 17:19, 24:9

Michalovský celok v sobotu vecer zdolal exprvoligistu TU Košice o tri body a každý ocakával vysoké vítazstvo nad Rožnavou. Úvod však domáci nezvládli a prvú desatminútovku prehrali o dva body. Domácim robila najväcšie starosti velmi dobrá zónová obrana hostí a po troch štvrtinách bol zápas absolútne vyrovnaný. Po tretej casti hry dokonca Rožnavcania viedli o bod, ked na ukazovali svietilo skóre 55:56. V poslednej štvrtine sa prejavila na sedemclennom kádri z Gemera únava. Hostujúci hráci strácali lopty, vôbec sa nedostávali k strelbe a domáci si v priebehu štyroch minút vytvorili dvanástbodový náskok, ktorý sa už rožnavským basketbalistom nepodarilo skorigovat. "Na úkor Michaloviec sme v lanskej sezóne postúpili do finálovej osmicky a domáci nám to teraz chceli vrátit. Taktika nám vychádzala pocas troch štvrtín zápasu, ale v závere sa okrem únavy prejavila aj väcšia skúsenost súpera, hoci naši mladí hráci tentoraz nesklamali. Napriek prehre nie som sklamaný, aj ked štrnástbodový rozdiel neodzrkadluje priebeh stretnutia, uviedol G. Beshir.