koluje najväčšie množstvo alkoholu. Lekári uvádzajú, že štyri promile sú pre drvivú väčšinu ľudí smrteľnými. V tejto súvislosti zaujal napríklad prípad štyri a pol promilového Záhoráka, ktorý v tomto stave dokázal stáť na vlastných nohách i pomerne plynule komunikovať s policajtmi. Neboli by to však preteky, ak by tento výkon niekto neprekonal. Lekári anestéziologicko-resuscitačného oddelenia nemocnice v Trnave vyrukovali s pacientom, ktorému údajne kolovalo v krvi 7,3 promile alkoholu.
Ani na východe sa však nedali zahanbiť. Ešte z vlaňajška drží rekord istý vodič z Veľkého Slavkova. Ako vyplynulo z policajného preverovania prípadu, tesne po kolízii, ktorú našťastie prežil, mu v krvi kolovalo 4,56 promile alkoholu. V súvislosti s tematikou alkoholu za volantom evidujú popradskí dopravní policajti tiež jeden paradoxný prípad. Raz sa im totiž podarilo zastaviť vodiča, ktorému v dychu zistili 1,96 promile alkoholu. Ihneď mu zadržali vodičský preukaz a umožnili mu zatelefonovať priateľovi, aby mu pomohol odviezť automobil domov. "Posila", ktorú si opitý šofér zavolal na pomoc, však mala v krvi ešte viac 2,4 promile alkoholu.
Keďže spomenuté údaje určite nie sú absolútnymi, obrátili sme sa tiež na primára oddelenia súdneho lekárstva NsP v Poprade MUDr. Antona Gavela. "Keď zalovím v pamäti, spomínam si na chlapíka, ktorý pri cestnej kontrole po zastavení doslova vypadol z automobilu. Ako vysvitlo, mal 5,29 promile alkoholu v krvi," konštatoval a dodal, že pri pitve sa už niekoľkokrát stretol s údajmi prevyšujúcimi spomínaných sedem promile, v jednom prípade to dokonca robilo viac ako 11 promile.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.