Popradčania súperovi z Turca veľa šancí na úspech nedali

Poprad - Martin 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)Poprad - Domáci začali náporom a hneď od úvodu zovreli Martinčanov pred ich brankára. Úvodný tlak však

Poprad - Martin 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Poprad - Domáci začali náporom a hneď od úvodu zovreli Martinčanov pred ich brankára. Úvodný tlak však nedokázali premeniť na úvodný gól a postupne sa hra vyrovnala. V 10. min. mal výbornú príležitosť P. Segľa, ale počas presilovej hry z pozície spomedzi kruhov netrafil hosťujúcu svätyňu. O štyri minúty neskôr si pred Pisára nakorčuľoval R. Tomas, ale pozorného brankára Martinčanov opäť neprekonal. V závere prvej časti pohrozili aj hostia a Šimonovič musel byť neustále v permanencii. Druhú tretinu začali Podtatranci 69 sekundovou početnou výhodou o dvoch hráčov, ale nevyťažili z nej nič. Oba kolektívy naďalej pokračovali v nevýraznom výkone a najmä v koncovke boli úplne jaloví. Divákov zaujala menšia pästná bitka medzi domácim M. Tomasom a hosťujúcim Michnáčom, po ktorej si obaja kohúti išli schladiť hlavy na trestnú lavicu. Popradčania vzápätí využili presilovku štyroch na troch a Junasom konečne rozvlnili sieť hosťujúcej brány. V 37. min. sa ocitol pred Pisárom Hvila, ale opustenú časť martinskej brány netrafil. V poslednej minúte druhého dejstva sa tešili domáci z druhého gólu, keď Jabrocký potrestal chybu martinského obrancu, elegantne obišiel Pisára a do prázdnej brány s prehľadom zakončil. Tretiu tretinu začali Podtatranci so zabezpečenou obranou, s cieľom neinkasovať. Hostia sa však nevzdávali a za svoju bojovnosť boli odmenení v 57. min., keď sa do streleckej listiny zapísal Pavel. V závere sa odhodlali k 64. sekundovej power play, ale z gólu sa tešili Podtatranci, keď do prázdnej brány uzavrel skóre priemerného zápasu R. Tomas.

Góly: 32. Junas, 40. Jabrocký, 60. R. Tomas - 57. Pavel, pred 1 280 divákmi rozhodovali Beniač - Farbár, R. Lauff. Vylúčení 4:6, presilovky 1:0. Poprad: Šimonovič - M. Segľa, Ondrejčík, R. Gavalier, M. Tomas, M. Turan, Ščibran - Misál, Palovčík, Pauvkovček - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - P. Segľa, Hvila, Junas. Martin: Pisár - Schneiter, R. Böhme, Stančok, Socha, Michnáč, Magdoško - Beutel, Fišer, Cingel - Čacho, Pavel, Vozdecký - Paľov, Kováč, Dobrota - Bonta, Mrena, Lauko.

Ján Šterbák, tréner Popradu: Dnešný zápas bol pre oba kolektívy náročný, pretože sa stretli susedia v tabuľke. Aj keď sme hrali dosť kŕčovito a ťažkopádne, prístup našich hráčov ku hre bol dosť dobrý a najmä húževnatosťou a bojovnosťou sme dotiahli zápas do víťazného konca.

Richard HUDEČEK

Program 27. kola zajtra: Žilina Zvolen, Skalica Nitra, Martin L. Mikuláš, Slovan Poprad, Košice Trenčín.

Lip. Mikuláš - Skalica

3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Liptovský Mikuláš - Do útoku zavelila prvá formácia Liptákov v druhej časti prvej tretiny, najmä strelecky disponovaný Cibuľa, ktorý v priebehu dvoch minút dvakrát prekonal hosťujúceho Kučeru. Liptáci boli od tohto momentu lepším mužstvom a až do konca druhej tretiny mali výraznú prevahu. Posledná tretina bola zo začiatku vyrovnaná, keď však v 47. minúte Višňovský znížil na 3:1, domáci sa začali obávať o výsledok. Vďaka výbornému výkonu brankára Križana sa však už stav nemenil.

Góly: 12. a 14. Cibuľa, 23. Šebo - 47. Višňovský. Pred 2000 divákmi rozhodovali D. Marcinko - Ištoňa, Halecký. Vylúčení: 5:4 presilovky a oslabenia 0:0.

Nitra - Žilina 3:4

po predĺ. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Súboj mužstiev z dna extraligovej tabuľky priniesol len podpriemerný hokej. V úvodných minútach sa súperi na ľade len hľadali. Až v 16. min, keď hrali domáci v početnej výhode, dorazil Miklíkovu strelu do siete Fatyka. Po prestávke už "Miklošovicovci" veľa hokejovej krásy nepredviedli a viac sa hralo pred domácim brankárom Brňom. Gólovo sa oba celky doťahovali aj v poslednej tretine a divák si musel odtrpieť ešte aj predĺženie. V ňom sa šťastena priklonila k bojovnejším hosťom.

Góly: 16. Fatyka, 40. Kolník, 42. Chovanec - 30. Húževka, 40. Krajčí, 50. Kramný, 62. Šafárik. Pred 1600 divákmi rozhodovali Findura - Hauko, Mészáros, vylúčení 3:6, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Text pod foto: Domáci Jabrocký (v bielom) zaznamenáva druhý gól stretnutia, keď elegantne obišiel brankára hostí Pisára. Zo zápasu Poprad - Martin (3:1)