Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Po povinnom víťazstve nad Zvolenom prišiel nádherný triumf s Dubovou

Prešov - Okrem ôsmeho kola, ktoré bolo rozťahané do štyroch dní, sa počas víkendu v extralige volejbalistov predohrávali aj dve stretnutia 10. kola

kvôli povinnostiam Prešovčanov v Pohári CEV.

VK PU Prešov - Lokomotíva Zvolen 3:0 (20, 22, 15)

Zvolenčania v úlohe outsidera pricestovali do Prešova s novým rumunským nahrávačom Bircom a v prvom sete potrápili domácich hádam viac, než by sa patrilo. Nebolo to však ich mimoriadnym výkonom, skôr prejavom domácich, ktorý bol miestami akoby dirigovaný v rytme uspávanky. Hostia viedli takmer v priebehu celého prvého dejstva, postupne 4:1, 11:8, 14:10 a ešte 17:15. Prešovčania v týchto momentoch hrali nedôrazne na sieti, trápili sa s príjmom a veľké problémy im na sieti robil najmä veľmi dobre hrajúci Stehlík. Od spomínaného stavu však predsa len našli hernú tvár, podstatne zrýchlili hru na sieti a najmä vďaka úderovej istote Vartovníka uhrali v pohode koncovku. Ani v druhom sete diváci nevideli mimoriadny volejbal, ibaže Prešovčania už predsa len zapli na vyššie obrátky, viac využívali dobrú nahrávku Repáka na útok stredom siete a miestami ukazovali aj pekné signály. Vybudovali si výraznejší náskok (16:11), potom dostali príležitosť aj hráči z lavičky, súper znížil na 21:19, ale v koncovke sa na viac nezmohol. Hádam len tretí set bol podľa predstáv domácich. Tí doň nastúpili koncentrovane, daril sa im servis i útok a viedli v ňom pomerom, nedôstojným extralige - 15:3 (!). Potom sa opäť dostala na ihrisko lavička, ktorá si mala možnosť zahrať a Zvolen upravil skóre na prijateľný rozdiel.

PU: Repák, Škvarek, Červeň, Vartovník, M. Sopko st., Gešperík (libero Ondrušek, Vokál, S. Soták, Tholt). Hralo sa 71 minút, pred 300 divákmi rozhodovali Marton a Savka.

VK PU Prešov - Petrochema Dubová 3:2 (-18, -22, 24, 17, 14)

Po sobotňajšej uspávanke so Zvolenom prišiel v nedeľu zápas s majstrovskou Dubovou, plný emócií, napätia a kvalitného športu. Zaplnená hala videla v prvých dvoch setoch suverénny výkon hostí, v ktorých dominovali vo všetkých herných činnostiach, a zdalo sa, že zápas bude ich jasnou záležitosťou. Nestalo sa, lebo vysokoškoláci nie po prvý krát v tejto sezóne dokázali zvrátiť takmer prehratý zápas. V treťom sete prehrávali ešte 15:17, potom však pri podaní Vartovníka urobili šesť-bodovú šnúru a definitívne sa uchytili. Dôležitým momentom bol príchod Vokála, ktorý "skladal" dôležité lopty, a tak Prešovčania vyhrali nielen tretí, ale celkom suverénne aj štvrtý set. V nervydrásajúcom tajbrejku najskôr viedli hostia 4:1, potom však taktovku prevzali Prešovčania, ktorí vyhrávali 13:9. Hostia ešte zdramatizovali záver, odvrátili dva mečbaly ale enormná vôľa a túžba po víťazstve zabezpečili domácim druhé víťazstvo nad týmto súperom v tejto sezóne.

Prešov: Repák, Červeň, Škvarek, Vartovník, Sopko st., Gešperík (libero Ondrušek, Varchol, Kempa, Vokál, Thotl). Hralo sa 122 minút pred 500 divákmi rozhodovali Savka a Marton.

Sumár 8. kola: streda - Chemes Humenné - VK PU Prešov 1:3 (20, -20, -18, -19), piatok: Stavbár Žilina - Matador Púchov 1:3 (-17, -17, 19, -19), Petrochema Dubová - Lokomotíva Zvolen 3:0 (19, 14, 15), sobota: Spartak Myjava - VKP Bratislava 0:3 (-22, -22, -22).