nám stačí trochu sentimentu, súcitu, jasné refrény a napokon možnosť pozrieť si pár známych hitov na plejbek. Jedine Jana Kirschnerová opäť spievala naživo.
Od minulého roku sa v hlavných kategóriách nič neudialo - zlatým slávikom je Jožo Ráž momentálne pred operáciou, jeho kapela Elán je najlepšou kapelou a medzi ženami zvíťazila opäť Jana Kirschnerová, hoci momentálne nevystupuje. Strieborná bola zasa Marika Gombitová, a ako nám povedal Meky Žbirka, Marika má opäť dobré obdobie, inak si nevie vysvetliť, že na druhý pokus spoločný duet Nespáľme to krásne v nás na pódiu vyšiel.
Najväčším objavom alebo lepšie prekvapením roka sa stala rosnička Jadranka. Objavila sa medzi piatimi nominovanými ešte spolu s Ingolou a Katarínou Hasprovou, ktorá z toho bola úprimne prekvapená. Rovnako ako z toho, že má doma konečne slávika - bronzového. O zábavu sa namiesto moderátorky Jarky Hargašovej postarali nominovaní muži, vtipný Richard Müller, ktorého sen tromfnúť Michaela Jacksona je čoraz reálnejší, aj strieborný Paľo Habera, ktorý tromfol aspoň Müllera. Víťazný Jožo Ráž neprišiel.
Pódiovú šou zabezpečili speváci a speváčky zo zahraničia: zaslúžili sa o ňu umelci z Olympicu, britskí Right Said Fred, ktorí po skončení priameho prenosu pridali aj svoj najväčší hit o nekonečnej sexualite, a úplnú hystériu vyvolali dve malé Moskovčanky z kapely Taty.
Prelomu vo vkuse poslucháčov sa konečne dočkal Gladiator, ktorého hit o láske sa hral v rádiu najviac. Mladé kapely boli v ten večer na scéne v menšine. No Name dostal po cene odborníkov ocenenie aj od fanúšikov a tretie Iné kafe predbehlo Senzus. Mladá speváčka Ingola v slávikovskej upútavke povedala, čo si myslí o odborníkoch, ktorí neobjavili jej talent.
Všetci ďakovali fanúšikom, ktorí si kupujú albumy a posielajú hlasy. A jedna šťastná fanúšička ďakuje Slávikovi za auto.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.