cestného hospodárstva (OD a CH) pri vydaní stavebného povolenia v súvislosti s výstavbou Nábrežnej komunikácie. Ich postup totiž Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR vo viacerých ustanoveniach stavebného zákona považuje za hrubé porušenie nielen zákona, ale aj správneho poriadku. To bol dôvod na zrušenie vydaného stavebného povolenia.
Keďže situáciu sledujeme už dlhé mesiace, nehovoriac o následnej petícii za odvolanie vedúceho spomínaného odboru Jaroslava Greguša, ktorú mimochodom podpísalo 854 občanov, zaujímalo nás stanovisko krajského prednostu. Opýtali sme sa, či je už kontrola skončená. "Možno moja odpoveď neuspokojí niektorých ľudí, ale kontrola na odbore dopravy bola prerušená. Podľa všeobecne platných právnych predpisov pokračuje stavebné konanie. Odbor kontroly ma upozornil, že v prípade, keby urobili závery už teraz, prejudikovali by ich ďalšie rozhodnutia a zasahovali do nich. Preto som kontrolu ukončil. V každom prípade prijmeme v rámci zákonných možností isté sankcie vo vzťahu k vedúcemu odboru Gregušovi," povedal nám včera prednosta J. Polačko. Odmietol však pojem sankcia konkretizovať. Zdôraznil, že v prípade miery zodpovednosti ostatných pracovníkov odboru, posúdia ju až po ukončení obnoveného stavebného konania a následne kontroly. Na otázku, či bude nové konanie viesť a podpisovať opäť vedúci odboru dopravy J. Greguš, prednosta razantne odpovedal, že KÚ nemá iný orgán.
Opýtali sme sa ho tiež na jeho názor na petíciu a čo odkáže ľuďom, ktorí ju podpísali, hoci sme si uvedomovali, že na odpoveď ešte existuje časová lehota. V tej súvislosti podotkol, že ho zaujímajú názory obyvateľov Prešova a petíciu si dôkladne preštudoval. Zároveň podotkol, že značná časť petície je podpísaná obyvateľmi Žiliny, Prievidze, ako aj iných slovenských miest a tým prikladá menšiu váhu. "Chápem nespokojnosť dotknutých ľudí. Budú vyvodené sankcie, ale o ich forme a miere som zatiaľ nerozhodol. Na otázku splnenia, alebo nesplnenia požiadavky petičného výboru, nemôžem odpovedať," konštatoval. Na druhej strane pripomenul, že je otázne, či rozviazanie pracovného pomeru, na základe hrubého porušenia pracovnej disciplíny, teda jediného paragrafu, ktorý v tomto prípade umožňuje zákonník práce, by obstálo pred súdom. "Neviem, či by bolo akceptované to, že som niekoho prepustil len preto, že urobil nekvalitnú prácu a dôsledkom bola petícia. Musím to dôsledne zvážiť," argumentoval prednosta.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.