Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Oba gemerské hokejové mužstvá doma vysoko prehrali

Rožňava/Revúca Deväťgólové debakle si zhodne pripísali gemerskí hokejisti v 2. kole stredoslovenskej divízie III. ligy v ľadovom hokeji. Kým

Rožňavčania ako nováčik súťaže splatili ďalšiu daň veľmi kvalitnému Telgártu, tak Revúčania označili neúspech za svoj čierny deň.

Rožňava Telgárt

2:11 (0:5, 2:3, 0:3)

Góly domácich: Júdt, Pančuchár

HK ŠK Sokol Telgárt sa ukázal ako vyspelý kolektív, v ktorom pôsobia hráči s prvoligovými skúsenosťami a niekoľko odchovancov popradského extraligového hokeja. Domáci kolektív sa na ľade ocitol ešte iba tretíkrát v sezóne. Hostia sa presadili už v 12. sekunde, keď brankár Pituch inkasoval prvý gól. Tento moment poznamenal ďalší priebeh zápasu. Hoci sa Rožňavčania snažili a hru vyrovnali vysokej prehre sa nevyhli. Druhý gól pridali hosti síce až v 10. minúte, ale potom prišla kritická 14. minúta, keď dvakrát inkasovali. Telgártčania do konca prvej tretiny prekonali domáceho gólmana ešte raz. Hráčom HKM 98 sa podarilo znížiť až za stavu 0:7, keď po úniku a následnej krumáži dorazil puk do brány Júdt. Z brejku potom skorigoval skóre druhej časti hry na 2:8 Pančuchár. V záverečnej dvadsaťminútovke sa dlho hralo bez gólov a o dvojciferný výsledok sa na smútok asi 80 divákov hostia postarali až v samom závere zápasu. Desiaty gól padol na chrbát nepozornej domácej obrany a brankára 72. sekúnd pred koncom. V čase 59:08 uzavreli hostia skóre jedenástym presným zásahom. "Náš výkon bol oveľa lepší ako v prvom stretnutí v Revúcej, hoci tomu výsledok nenasvedčuje. Verím, že sa mužstvo viac zohrá, výkonnostne budeme napredovať a odohráme vyrovnanejšie zápasy," uviedol tréner Rožňavy Juraj Mikolaj.

Revúca Lučenec

1:10 (1:1, 0:4, 0:5)

Gól domácich: Andraščík

Až do polovice stretnutia videlo asi 400 prítomných divákov vyrovnaný duel. Domáci hrali proti mužstvu HC Naftex, posilnenému o niekoľkých hráčov Rimavskej Soboty i druholigovej Detvy, bez rešpektu. Hra mala spád a nechýbala jej dramatickosť. Potom však prišiel zvrat a po minulotýždňových hodoch "bolenie brucha". Domáci hráči celku MHK Magnezit VTJ nevyužili v druhej tretine niekoľko vyložených príležitostí, čo hostia z Novohradu vyžili a v priebehu necelých štyroch minút po hrubých chybách Gemerčanov poslali štyrmi gólmi Revúčanov do kolien. Domáci už nenašli dosť fyzických, a najmä psychických, síl na zvrátenie výsledku. Naopak, od zlomu v polovici zápasu, lepší Lučenčania zvyšovali svoj náskok. V záverečných dvoch minútach zavŕšili jednoznačné a zaslúžené víťazstvo ďalšími tromi gólmi. "Na začiatku, asi do polovice zápasu, sme hrali dobre, ale potom sme kondične odpadli. Mohli sme viesť 3:1, ale nevyužili sme dva samostatné nájazdy, keď gólman súpera svojich podržal. Dobre zachytal aj náš brankár, ktorý svojím výkonom zabránil vyššej prehre," povedal kormidelník Revúcej Vincent Tatarko.

V 3. kole nastúpi HKM 98 Rožňava na lučeneckom ľade a HKM Magnezit VTJ Revúca cestuje do Prievidze, ktorá podľahla v 2. kole v Brezne 6:10.