Korzár logo Korzár

Starší dorastenci Spišskej Novej Vsi prezimujú na trinástom, mladší na deviatom mieste

Spišská Nová Ves - Úvod súťažného ročníka 2001/2002 spišskonovoveským dorastencom nevyšiel podľa ich predstáv. Zo siedmich stretnutí získali len

jeden bod a tak došlo k zmene na trénerskom poste. Po siedmom kole prevzal dirigentskú taktovku po Ladislavovi Hudáčkovi Eduard Kessel. Ten hodnotí pôsobenie svojich zverencov nasledovne: "K mužstvu som prišiel 27. októbra. Za pochodu sa riešili vzťahy tréner - hráči. Samotné majstrovské zápasy ukázali, že moji futbalisti majú veľké resty v telesnej, technicko - taktickej, hernej a osobnej disciplíne na tréningoch a v majstrovských zápasoch. Predtým za sedem kôl získali iba jeden bod, za môjho pôsobenia sme v šiestich zápasoch, po troch víťazstvách, jednej remíze a dvoch prehral získali desať bodov. V tabuľke sme obsadili trináste miesto so ziskom jedenástich bodov a skóre 15:28, ale máme kontakt s mužstvami, ktoré majú tie isté problémy ako my."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Ešte na začiatku tréner Kessel hráčom sľúbil, že každý hráč dostane príležitosť a ostane na každom, ako sa jej chopí. Nestačí len prísť na tréning alebo majstrovský zápas, každý musí zo seba vydať maximum, inak sa prešľapuje na mieste a výkon klesá. Ako ďalej dodal kormidelník starších dorastencov, chlapci si to vzali k srdcu. Na tréningu bolo v priemere vždy 16 hráčov a v zápase doma s druhou Radvaňou dokázali chlapci dodržaním hernej disciplíny a veľkou obetavosťou zvíťaziť 2:1. S takým výkonom a nasadením, ako v tomto zápase by nemali mať na jar starosti so záchranou. Počas jesene sa museli riešiť vzťahy medzi hráčmi narodenými v rokoch 1983 a 1984. Momentálne sú starší dorastenci v príprave, kde chcú postupne zmazať resty z telesnej prípravy a rozvinúť do maxima všeobecnú vytrvalosť, silu, rýchlosť a obratnosť. "Až do 22. decembra budeme štyrikrát v týždni v teréne, telocvični, posilovni a bazéne, aby od 7. januára 2002 boli všetci k dispozícii na začiatok prípravného obdobia. Chcem apelovať na hráčov, aby pravidelne na sebe pracovali, odstraňovali nedostatky, lebo v opačnom prípade nie som ochotný ďalej spolupracovať," dodal E. Kessel.

SkryťVypnúť reklamu

Mladší dorastenci pod vedením Pavla Duľu začali letnú prípravu na sezónu 2001/2002 11. júla a zapojilo sa do nej 35 hráčov. Káder sa postupne zúžil na 24 chlapcov. Pätnásti navštevujú športovú futbalovú triedu pri SPŠ drevárskej. Striedavé štarty za starší dorast mali hráči Hrušovský, Soták, V. Duľa, Kukoľ. Marek Kušnirák hrával pravidelne I. ligu starších žiakov, kde bol výraznou oporou. Majstrovská súťaž začala 12. augusta. Mladší dorastenci odohrali 13 zápasov, z toho päť víťazne, raz remizovali a sedemkrát prehrali. So ziskom 16 bodov a skóre 17:23 sú v tabuľke na deviatom mieste.

"Počas jesennej časti sme absolvovali 75 tréningových jednotiek a 35 hodín športovej prípravy v škole. Tréningová účasť bola 68 percent a najlepšiu dochádzku mal Jurčo a Kukoľ. V majstrovských zápasoch nastúpilo celkom 25 hráčov. Najlepším strelcom je Viboh so štyrmi gólmi. Čo sa týka herného prejavu, môžem vyjadriť spokojnosť s Geletkom, Michlíkom, Vibohom a s určitými výhradami s Vozárom, Sotákom a Matfiakom. Rezervy vidím v hre brankárov, ktorí mali veľmi kolísavé výkony. V súčasnosti trénujeme v telocvični v SPŠ drevárskej. Halová sezóna nám začala 25. novembra turnajom SFZ v Spišskej Novej Vsi," skonštatoval tréner mladších dorastencov Pavol Duľa.

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 229
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 259
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 081
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 129
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 791
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 241
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 544
  8. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 510
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu