Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Popradčania zabojovali a v poslednej tretine vojakov sfúkli z ľadu, košická remíza v Liptove

(1:1, 0:2, 5:1)Poprad - Domáci začali aktívne a už v 2. min. po strele R. Tomasa zazvonila horná žrď trenčianskej brány. Svižné tempo Podtatrancov

(1:1, 0:2, 5:1)

Poprad - Domáci začali aktívne a už v 2. min. po strele R. Tomasa zazvonila horná žrď trenčianskej brány. Svižné tempo Podtatrancov a patričné nasadenie prinieslo úspech v 9. min., keď strelou z kruhov priamo do šibenice otvoril skóre duelu M. Turan. Vojaci sa spoliehali najmä na brejkové situácie a tesne pred odchodom do šatní sa im v početnej výhode po nenápadnej akcii podarilo Kukumbergom vyrovnať. V druhej časti hry hostia hru v poli vyrovnali a Šimonovič musel byť neustále v pozore. O dve minúty neskôr sa predviedol peknou akciou domáci Jabrocký, ale v páde netrafil opustenú časť Sivého brány. Trenčania mali v týchto chvíľach viacej z hry a v 34. min. korunovali svoju snahu po krásnej prihrávke Zlochu a ideálne strele Čakajíka vedúcim gólom. Tesne pred koncom druhej tretiny pridali dokonca Hanzalom tretí gól a zdalo sa, že z Popradu neodídu naprázdno. Do záverečného dejstva však nastúpili policajti odhodlaní zvrátiť nepriaznivý výsledok a v 46. min. po šikovnom Junasovom teči znížili na rozdiel jediného gólu. Už o niekoľko sekúnd sa podarilo Jabrockému šťastným gólom vyrovnať a začínalo sa prakticky odznova. Po tomto momente sa hra na oboch stranách zrýchlila a útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Šesť minút pred koncom zajasalo domáce publikum, pretože najlepší hráč na ľade Junas elegantne prešiel až pred Sivého a z prehľadom zasunul puk do siete hostí. Tlak domácich pokračoval a v rozpätí jedinej minúty pridali Popradčania Junasom a R. Tomasom ďalšie dva presné zásahy. V samom závere sa už vojakom z Trenčína podarilo Zajacom už iba skorigovať výsledok a Podtatranci si tak zaslúžene pripísali na svoje konto ďalšie dva body.

Góly: 46., 54. a 57. Junas, 9. M. Turan, 47. Jabrocký, 58. R. Tomas - 19. Kukumberg, 34. Čakajík, 40. Hanzal, 60. Zajac. Vylúčení 3:4, Paukovček (Poprad) 10 min. Presilovky 0:1. Pred 1720 divákmi rozhodovali Jakubec - Pobeha, Valach.POPRAD: Šimonovič - M. Segľa, Ondrejčík, R. Gavalier, M. Tomas, M. Turan, Ščibran - Misál, Palovčík, Paukovček - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - P. Segľa, Hvíla, Junas, Frank, Ilavský, R. Tomas.

TRENČÍN: Sivý (54. Hála) - Gábriš, Sejejs, Čakajík, Zajac, Ďurčo, Bombic - Fabuš, Mravík, Hanzal - Tatar, Kristín (41. Sivák), Zlocha - Barinka, Kukumberg, Kováčik.

Vladimír Šándrik (asistent trénera Popradu): "Trenčania začali veľmi dobre, pozorne bránili a spoliehali sa na rýchle protiútoky. Musím všetkým chlapcom poďakovať, že v tretej tretine zabojovali a zvýšenou bojovnosťou a dôrazom pred súperovou bránou zaslúžene otočili vývoj zápasu vo svoj prospech."

Richard HUDEČEK

L. Mikuláš - Košice 1:1 po predĺžení

(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

L. Mikuláš - Domáci už tradične zaspali úvod stretnutia a v 2. minúte inkasovali z hokejky Gajdoša. Košičania umnou obrannou hrou a rýchlymi protiútokmi až do polovice stretnutia držali domácich na dištanc. V tejto časti hry Liptáci neboli schopní vytvoriť tlak na bránku hostí a ani si nevypracovali žiadnu vyloženú šancu. Od polovice stretnutia zapli na vyššie obrátky a prišli aj šance na strelenie gólu. Dokonca v 35. minúte vyrovnali, ale na prekvapenie všetkých hlavný rozhodca gól neuznal. Za protesty bol vylúčený Halaj do konca stretnutia. Domáci potom vyvinuli enormné úsilie na strelenie gólu, podarilo sa to však až v 47. minúte Školiakovi. Záver riadneho hracieho času bol dramatický, lebo za napadnutie zozadu dostal domáci Augusta 2+10 minút a hosťom sa naskytla šanca streliť víťazný gól. Nestalo sa a tak sa predlžovalo. V ňom ani jedno mužstvo neskórovalo a stretnutie sa skončilo nerozhodne.

Góly: 47. Školiak - 2. Gajdoš. Rozhodovali: D. Konc - Mészáros, M. Novák, vylúčení: 2:5, navyše: Augusta 10 za napadnutie zozadu, Halaj DKZ - Kövér DKZ, 2000 divákov . HK 32 VA: Križan - Devečka, Urban (28. Augusta), Smerčiak, Lištiak, Čop, Křížek - Cibuľa, Pleva, Kalousek - Opatovský, Halaj (37. Kohút), Šebo - Školiak, Trochta, Krátky (35. Huna). HC : Klempa - Kledrowetz, Vantroba, Kožár, Vorobel, Topoli, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - Ihnačák, Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, Gajdoš .

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Spokojní môžeme byť len s prvou tretinou, v ktorej sme hrali dobre. Vytvorili sme si aj viaceré šance, ale chýbalo zakončenie. Od druhej časti zápas upadol do priemeru, k čomu pomohol aj výkon rozhodcovskej trojice."

Žilina - Martin 3:1

(0:0, 0:1, 3:0)

Žilina - Po bezgólovej prvej tretine sa aktivity chopili hostia. V úvode tretej tretiny však Kramný rovnako z presilovky vyrovnal. V 52. minúte najprv Pisár dvakrát zneškodnil veľké šance Reháka, ale na Harantovu strelu nestačil. V 58. minúte pečatil zaslúžené víťazstvo domácich Gálik.

Góly: 41. Kramný, 53. Harant, 58. Gálik - 36. Čacho. Rozhodovali: Jonák - Jung, Lokšík, vylúčení: 7:9, presilovky: 1:1, 2570 divákov.

Nitra - Slovan 2:2 po predĺžení

(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Nitra - V súboji posledného s prvým videli diváci rýchly a bojovný hokej. Po prestávke najprv v 29. minúte hostia nevyužili presilovku a na rad prišla Nitra, ale Miklík ani Jašík šance nevyužili. V 33. minúte unikol po pravej strane Norris, prihral Hurtajovi a ten prepasíroval puk za Brňov chrbát. Z tesného vedenia sa však belasí dlho netešili a už o tri minúty bolo vyrovnané. V záverečnej časti hry zúžitkovali slovanisti hneď v úvode presilovku, aby sa rovnaký "kúsok" podaril aj Kolníkovi.

Góly: 36., 50. Kolník - 33. Hurtaj, 46. Babka. Rozhodovali: V. Mihálik - Hauko, Müllner, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, 1600 divákov.