Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Bondra atakuje hranicu 400 gólov v NHL

Zámorská hokejová NHL pokračovala cez víkend 17 zápasmi, v ktorých do hry zasiahlo 18 Slovákov.PIATOK: WASHINGTON - CAROLINA 6:2 (4:2, 2:0, 0:0) -

Zámorská hokejová NHL pokračovala cez víkend 17 zápasmi, v ktorých do hry zasiahlo 18 Slovákov.

PIATOK: WASHINGTON - CAROLINA 6:2 (4:2, 2:0, 0:0) - Bondra strelil za svoj tím zápase Hurricanes už svoj 398. gól v kariére a vytvoril tak nový rekord klubu. Góly: 5. BONDRA (Zubrus, Witt), 9. Gončar (Oates), 14. BONDRA (Gončar, Dahlen), 14. Christič (Simon, Oates), 30. Dahlen (Gončar, Jágr), 34. Oates (Dahlen, Jágr) - 16. Cole (Wallin, Ozolinš), 17. Francis (O´Neill, Kapanen).

DETROIT - NEW JERSEY 4:2 (1:0, 2:1, 1:1). Góly: 3. Fiodorov (Shanahan, Draper), 29. Holmström (Yzerman, Fiodorov), 34. Devereaux (Larionov, Olausson), 54. Larionov (Robitaille) - 32. White (Holík, Nemčinov), 46. Madden (McKay, Pandolfo). CHICAGO - TORONTO 1:2 (0:0, 0:1, 1:1). Góly: 48. Žamnov (Calder, Amonte) - 26. Mogiľnyj (Tucker, Berg), 45. Sundin. ANAHEIM - SAN JOSE 2:5 (0:2, 2:0, 0:3). Góly: 22. McInnis (Kariya, Cullen), 24. Bylsma (Pählsson, Višnevskij) - 15. Ragnarsson (Ricci, Nolan), 17. Ricci (Matteau, Stuart), 46. Ragnarsson (Nolan, Stuart), 50. Sturm (Damphousse, Selänne), 58. Koroľuk (Marchment). VANCOUVER - COLORADO 2:5 (0:3, 2:2, 0:0). Góly: 31. D. Sedin (H. Sedin, Brashear), 35. D. Sedin (H. Sedin, Öhlund) - 3. Hejduk (Sakic, Tanguay), 13. Hejduk (Drury, Tanguay), 14. Reinprecht (Foote, Nieminen), 23. DeVries (Podein, Yelle), 36. Sakic (Foote).

SOBOTA: FLORIDA - ATLANTA 2:5 (0:0, 1:2, 1:3) -Gól a asistenciu zaknihoval Ľuboš Bartečko. Okrem tretieho gólu v sezóne a tretej prihrávke uchmatol aj dva plusové body. Obranca Róbert Švehla si pripísal už takmer pravidelný mínusový bod a má ich na konte už 14. Góly: 24. Huselius (Kozlov, Ference), 43. Huselius (Nilson, Kozlov) - 30. BARTEČKO (Pothier), 38. Donovan (Weaver, Hrkac), 48. Donovan (Hrkac, Corkum), 49. Tapper (BARTEČKO, Tamer), 60. Corkum.

MONTREAL - NY RANGERS 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) - Zdeno Cíger strávil síce na ľade iba necelých 12 minút, no šiestym gólom v sezóne odštartoval úspešné kanadské ťaženie svojho tímu. Zedník ohrozil Blackburna päťkrát, no okrem dvoch mínusových bodov sa mu podarilo získať iba dve trestné minúty. Góly: 33. Perreault (Audette, Savage) - 6. CÍGER (Dvořák, Nedvěd), 34. York (Lindros, Fleury), 60. York (Malachov).

OTTAWA - BOSTON 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) - Druhý a zatiaľ najdôležitejší gól v sezóne strelil v nadstavenom čase obranca Senators Zdeno Chára.K rozhodujúcemu okamžiku prišlo v 54. sekunde predĺženia, keď Chára prebral v oblasti pravého vhadzovania puk a zápästím ponad lapačku Dafoea stanovil konečný výsledok. Útočník Jozef Stümpel taktiež nevyšiel naprázdno, mal prihrávku na vedúci gól. Góly: 55. Bonk (McEachern, HOSSA), 61. CHÁRA (Bonk, Redden) - 42. Guerin (STÜMPEL, Pellerin).

NY ISLANDERS - BUFFALO 2:4 (2:1, 0:2, 0:1) - Prvý gól zápasu a druhý v sezóne dal Juraj Kolník. Ešte v úvode druhej časti hostia vyrovnali Miroslavom Šatanom. K 12. gólu v sezóne pridal Šatan aj prihrávku pri záverečnej power play domácich. Góly: 7. KOLNÍK (Lindgren, Webb), 15. Jönsson (Lapointe) - 19. Barnes (Dumont, Rasmussen), 22. ŠATAN (Barnes), 38. Dumont (Gratton, Kozlov), 60. Brown (ŠATAN, Žitnik).

ST. LOUIS - COLUMBUS 4:3 (2:0, 1:2, 1:1) - Pavol Demitra si pripísal na konto dve strely a dve trestné minúty. Góly: 2. Young (Weight, Nash), 7. Young (Weight), 40. Tkachuk (Weight, Pronger), 59. Mellanby (Mayers, Varlamov) - 23. Nielsen (Quint, Knutsen), 33. Aubin, 45. Wright (Quint, Whitney).

CALGARY - COLORADO 2:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0) - Ronald Petrovický strávil medzi mantinelmi vyše 12 minút a raz vystrelil. Góly: 36. Iginla (Conroy, McAmmond), 58. Iginla (Conroy, Kravčuk) - 34. Škoula, 50. Reinprecht (Vrbata, Foote).

PHOENIX - PITTSBURGH 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) - Phoenix si udržal neporazitenosť v piatom zápase na domácom ľade po sebe i vďaka gólu Michala Handzuša v oslabení. Radoslav Suchý sa podieľal na poslednom góle kojotov. Tretí Slovák v tíme Phoenixu Ladislav Nagy sa bodovo nepresadil, pripísal si iba mínusku a dve trestné minúty za faul na brankára. Góly: 7. Letowski (Mara, Langkow), 14. C.Lemieux (Langkow, Markov), 23. Berezin (Numminen, Doan), 54. HANDZUŠ, 59. C.Lemieux (Langkow, SUCHÝ) - 3. Lacouture (W.Primeau, Moran), 25. Richer (Laukkanen).

LOS ANGELES - NASHVILLE 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) - Čerstvý ženáč Ľubomír Višňovský strelil gól po 34 zápasoch, keď sa presadil v presilovej hre v druhej tretine a asistoval aj pri Allisonovom zásahu. Kings v druhej tretine stratili Žigmunda Pálffyho, ktorý si po strete s Cale Hulsem narazil o mantinel hrudník. Góly: 12. Johnson (Lilja, Chartrand), 27. VIŠŇOVSKÝ (Modrý, Heinze), 37. Allison (VIŠŇOVSKÝ, Modrý), 47. Johnson (Modrý, Allison) - 9. Classen (Timonen, Delmore), 50. Legwand (Eaton, Hartnell).

TORONTO - CHICAGO 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Góly: Reichel (Roberts), 35. Kaberle (Sundin, Renberg), 37. Tucker (Mogiľnyj, Corson), 59. Sundin (Juškievič, Höglund) 33. Sullivan (Daze, Housley). NEW JERSEY - DETROIT 4:1 (1:1, 3:0, 0:0). Góly: 16. Arnott (Sýkora, Rafalski), 26. Salomonsson (McKenzie, Gomez), 30. Pandolfo (Arnott), 33. Arnott (Holík, Eliáš) - 10. Dacjuk (Deveraux, Duchesne). EDMONTON - DALLAS 4:6 (3:3, 0:1, 1:2). Góly: 2. Carter (Marchant, Poti), 5. Carter (Comrie, Poti), 9. Hecht, 50. Brewer (Pittis, Horcoff) - 10. Ručinský (Matvichuk, Nieuwendyk), 11. Turgeon (Morrow, Lehtinen), 28. Langenbrunner (Muller, Brunet), 38. Matvichuk (Modano, Sydor), 48. Lehtinen (Muller, Sydor), 60. Langenbrunner (Brunet, Belfour). PHILADELPHIA - TAMPA BAY 2:0 (1:0, 1:0, 0:0). Góly: 7. Roenick (Gagne, Williams), 27. Desjardins (Therien, Murray).