Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Bondrovi priznali prelomový gól v kariére až po videozázname, Mezeiova premiéra v drese Islanders

Zámorská NHL pokračovala siedmimi stretnutiami, v ktorých sa sedem Slovákov postaralo o päť bodov. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Peter

Bondra. Na svoj prvý zápas v tejto sezóne nastúpil za Islanders obranca Branislav Mezei.

WASHINGTON - NY RANGERS 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) - Slovák Peter Bondra dosiahol po dvojgólovom zápise do bránky Rangers ďaľší významný historický míľnik,, keď sa stal piatym aktívne pôsobiacim hráčom so 400 gólmi v jednom klube. Historický zápis získal pravý krídelník pri presilovej hre, keď sa najlepšie zorientoval pred bránkou a povedľa ležiaceho Richtera poľahky zasunul puk do odkrytej bránky. Išlo však o kontroverzný gól, pretože v tom istom momente posunul hosťujúci obranca bránku a až videozáznam potvrdil, že k tomu prišlo, až keď puk prešiel čiaru. Svoj korunováciu do klubu "štyristovkárov" prikrášlil Bondra o dve minúty 19. gólom v sezóne, keď zvýšil na 4:1. "Dúfal som, že tam padne. Vedel som, že je to blízko, no príliš som si tým myseľ nezaťažoval. Hral som svoju hru," povedal Bondra. Útočník Rangers Zdeno Cíger sa proti slovenskej hviezde večera nepresadil. Góly: 7. Dahlen (Oates, Jágr), 16. Simon, 34. BONDRA (Dahlen, Oates), 36. BONDRA (Nikolišin), 57. Zubrus - 22. Lindros (Messier, Fleury), 50. Nedvěd (Dvořák).

ATLANTA - BOSTON 2:3 (0:0, 2:1, 0:2) - Jozef Stümpel ponúkol Guerinovi presnými prihrávkami dve strelecké pozície, z ktorých sa v tretej tretine počas jedného striedania jeho spoluhráč nemýlil. Obrat v zápase zvládli medvedi za 18 sekúnd, z čoho sa domáci už nespamätali. Slovenský center zaznamenal v posledných štyroch zápasoch dva góly a štyri asistencie, pričom väčšinou išlo o víťazné zásahy Bostonu. Ľuboš Bartečko sa proti rozbehnutým Bruins do štatistík nezapísal. Góly: 26. Heatley (Hrkac, Kovaľčuk), 33. Kovaľčuk (Kaberle, Hnilička) - 40. Rolston (Murray, Axelsson), 44. Guerin (Boynton, STÜMPEL), 44. Guerin (STÜMPEL, Huml).

CAROLINA - BUFFALO 2:4 (1:2, 1:0, 0:2) - Vedenia sa ujali hosťujúce šable pri presilovej hre Dumontom, po dlhej krížnej prihrávke Miroslava Šatana. Góly: 5. Kapanen (Francis), 33. Francis (Cole, Malík) - 8. Rasmussen (Kozlov, Žitnik), 17. Dumont (Barnes, Woolley), 42. Dumont (ŠATAN, Woolley), 46. Rasmussen (Connolly, Kozlov).

SAN JOSE - CALGARY 2:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0) - Flames neboli ďaleko od úspechu po Los Angeles ani v San Jose, no v závere sa prejavila na nich únava z predchádzajúceho stretnutia. Ronald Petrovický v drese hostí odohral necelých 8 minút. Góly: 6. Selänne, 42. Sundström (Thornton, Ragnarsson) - 18. Lydman (Savard, Kravčuk), 51. Conroy (Allison, Iginla).

NY ISLANDERS - PHILADELPHIA 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) - Juraj Kolník nastúpil na desať striedaní, no proti letcom si štatistiky nevylepšil. Na svoj prvý zápas v tejto sezóne nastúpil za Islanders obranca Branislav Mezei, ktorý odohral necelé tri minúty. Góly: 20. Parrish (Jašin, Peca), 38. Blake (Lapointe, Webb) - 26. Roenick (Gagne, Therien), 37. Gagne (McAllister, Roenick), 53. Primeau (Recchi, Desjardins).

NEW JERSEY - TAMPA BAY 1:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0). Góly: 52. Holík (Rafalski, Eliáš) - 33. Modin (St. Louis). TORONTO - PITTSBURGH 0:1 (0:1, 0:0, 0:0). Góly: 18. Lang (Kovaľov, Morozov).