rokoval s riaditeľom Jozefom Vojdulom o zvyšovaní dôveryhodnosti polície v očiach verejnosti. S kandidátom na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja Jurajom Kopčákom hovorili o prioritách ochrany bezpečnosti majetku občanov v podmienkach samosprávneho kraja. Zdôraznil, že ho podporuje ako občan aj ako stranícky kolega a vie si s ním predstaviť ďalšiu spoluprácu vo vzťahu ministerstva vnútra SR a Prešovského samosprávneho kraja.
"Pôjde o organizovanie kampane na zvýšenie ochrany bytov pred krádežami. Ide nám o to, aby sa občan cítil doma bezpečne. V druhom rade pôjde o opatrenia na ochranu v súvislosti s krádežami áut. Nebudeme ľutovať prostriedky na zvýšenie bezpečnostných opatrení," uviedol I. Šimko a medzi priority zaradil aj kroky na zníženie počtu smrteľných dopravných nehôd.
V opatreniach voči nedisciplinovaným vodičom sa osvedčil aj monitorovací kamerový systém v Prešove. "Chceme nadviazať na doterajšie skúsenosti samospráv v spolupráci s týmto ministerstvom. Pred rokom sme predkladali správu o bezpečnostnej situácii v meste Prešov a na jej základe sme dostali finančné prostriedky na zavedenie monitorovacieho systému. Teraz sme opäť spracovali správu a tá rieši veľmi konkrétne problémy," dodal primátor Prešova Juraj Kopčák. Konkretizoval, že Prešov aj samotný región má špecifický problém s početnou rómskou populáciou, ktorá sa dopúšťa trestnej činnosti a je tu trvalá potreba hľadať spôsob riešenia v koordinácii s ministerstvom vnútra.
Na otázku, ako je rezort I. Šimka spokojný s prechodom kompetencií a prípravou na fungovanie samosprávnych krajov, odpovedal: "Môj rezort musí detaily domýšľať. Netajím, že sú s tým aj problémy, ako pri všetkom novom, čo sa tvorí. Pokiaľ viem, na to, aby mohli samosprávne kraje od januára pracovať, sú všade vytvorené podmienky. Niekde sú dobré, nikde provizórne, ale v zásade neexistujú prekážky."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.