Košičanom bolo málo platné, že po dvoch dejstvách viedli, finišu hostiteľov neodolali

EXTRALIGA Popradčania uhrali na žilinskom ľade bezgólový výsledokMartin - Košice 6:5 (1:3, 1:1, 4:1) Martin - Stretnutie vekovo najmladších

EXTRALIGA Popradčania uhrali na žilinskom ľade bezgólový výsledok

Martin - Košice 6:5

(1:3, 1:1, 4:1)

Martin - Stretnutie vekovo najmladších mužstiev v extralige prinieslo zaujímavý hokej, nebývalú úrodu gólov a cenné víťazstvo domácich hokejistov. Favorit z Košíc udával tempo v prvých dvoch tretinách a viedol zaslúžene 4:2. Domáci sa však v poslednej tretine vypli k skvelému výkonu a štyrmi gólmi nečakane otočili výsledok. V mimoriadne dramatickom závere hosťom nepomohla ani 19-sekundová hra bez brankára, keď sekundu pred koncom domáci brankár Pisár zneškodnil vyloženú šancu Škovíru.

Góly: 17. a 42. Vozdecký, 53. a 57. Schneider, 23. Paľov, 47. Böhme - 15. a 20. Škovira, 34. a 54. Kroták, 18. Vantroba. Rozhodcovia Jonák - Čavojský, Vrančík, vylúčení 4:8, navyše Kroták (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, 2000 divákov. Martin: Pisár - Schneider, Stančok, Bartek (21. Česnek), Böhme, Michnáč, Magdoško - Cingel, Macho, Dobrota - Vozdecký, Pavel, Čacho - Stráňovský, Kováč, Paľov - Baranyk, Fišer, Važan. Košice: Klempa (47. Sopko)- Kledrowetz, Vantroba, Topoli, Vorobel, Kožár, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - Ihnačák, Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, Holečko (34. Kristián).

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bolo to rušné stretnutie, ktoré sme dobre rozbehli, ale neuveriteľnými hrubými chybami sme si situáciu vážne skomplikovali a napokon sme prehrali. Rozhodli naše chyby v obrannej činnosti."

Žilina - Poprad 0:0 po predĺžení

(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Žilina - V Žiline sa hral rýchly, ale nepresný hokej. Už v úvode sa nebezpečnými strelami prezentovali domáci, ale ich pokusy sa končili na Šimonovičových betónoch. V 17. min Marták a po ňom Kazda skúšali hosťujúceho brankára, ale bez úspechu. Poprad začal vystrkovať rožky až v druhej tretine pri presilovke, ale pred Jabrockým zasahovali domáci obrancovia a Gavalierova tvrdá strela letela nad. V 30. min Šimonovič so šťastím vyrazil Oravcovu dorážku a o minútu neskôr Lažova strela letela nad hosťujúcu bránu. V závere druhej časti hry mohol skórovať Pavol Segľa, ale spomedzi kruhov trafil Lipovského prilbu. V 48. min mal šancu Klouda, ale rovnako v 56. min Roman Tomas zneškodnil ich príležitosti výborný Lipovský. Gól nepadol ani v predĺžení a tak si obe mužstvá rozdelili body.

Rozhodcovia Findura - M. Halecký, Štec, vylúčení 1:1, presilovky a oslabenia 0:0, 1800 divákov. Žilina: Lipovský - Kusovský, Škorvánek, J. Lukáč, R. Procházka, Duda, Kramný - Šafarik, Beran, Rehák - Kazda, Húževka, Marták - Lažo, Gálik, Kompiš - Kašša, Polanský, Oravec (43. Škvaridlo). Poprad: Šimonovič - M. Segľa, Ondrejčík, R. Gavalier, M. Tomas, Turan, Ščibran - Misal, Palovčík, Paukovček - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - P. Segľa, Hvila, Junas - Frank, Ilavský, Koleda.

Vladimír Šándrik (asistent trénera Popradu): "Do Žiliny sme prišli uhrať čo najlepší výsledok. Vedeli sme, že vyhrala nad ťažkým súperom zo Zvolena. Zásluhou brankárov a obrancov zápas skončil tak, ako skončil. S bodom sme spokojní."

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Slovan - Zvolen 3:2 (0:2, 2:0, 1:0), góly: 21. Norris, 28. Kollár, 58. Tabaček - 7. Plavucha, 15. Török. Rozhodcovia Čaprnka - Farbár, Lauff, vylúčení 3:7, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, 3698 divákov.

Skalica - Trenčín 4:4 po predĺžení (0:0, 2:2, 2:2 - 0:0), 28. a 36. T. Višňovský, 49. Hujsa, 50. Ivičič - 27. Sivák, 32. Fabuš, 51. Ďurčo, 60. Bombic, vylúčení: 1:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, M. Grečko, 1500 divákov.

Nitra - Liptovský Mikuláš 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1), 30. Ľ. Kolník - 1. Cibuľa, 65. Opatovský, vylúčení: 1:5 na 2 min, navyše Križan (L. Mikuláš) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Hauko, Müllner ml., 1400 divákov.