volebná komisia (KVK) ešte v závere minulého týždňa. V jednotlivých okrskoch majú byť podľa zákona rozdelené najneskôr deň pred sobotňajšími regionálnymi voľbami, potvrdila včera pre TASR zapisovateľka KVK Emília Župíková.
Nadchádzajúce 2. kolo regionálnych volieb považuje za pripravené po stránke materiálnej i organizačnej. Dodala, že dosiaľ nedošlo k nijakým zmenám, ktoré by akýmkoľvek spôsobom zasiahli do priebehu volieb. Návrhy z obcí o zmenu času pre začiatok volieb očakávajú v priebehu piatku.
Predseda KVK László Köteles predpokladá, že oficiálne výsledky volieb budú známe približne o 4. hodine v nedeľu ráno. Pripustil aj skorší termín, keďže podľa jeho odhadu sa účasť voličov bude pohybovať v rozmedzí 18 až 20 percent.
Do 2. kola volieb predsedu Košického samosprávneho kraja postúpili Rudolf Bauer (KDH-DS) a Alojz Engliš (HZDS-SDĽ-SOP).
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.