Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Košičania zasadili rozhodujúce K.O. lídrovi v poslednej tretine

BOSSEXTRALIGA V predohrávanom stretnutí Zvolen nešetril Nitru a belasí nepochodili na východe republikyKošice Slovan4:2 (1:0, 0:1. 3:1)Košice

Košice Slovan

4:2 (1:0, 0:1. 3:1)

Košice Domáci vyrukovali počiatočným tlakom. Špilár ešte úspešný nebol, ale v 4. min. šikovne položil hokejku do Ihnačákovej strely Sabol a Košičania viedli. Aj naďalej sa hralo v dobrom tempe a šance sa striedali na oboch stranách. V 12. min. sa dostal do dobrej pozície hosťujúci Rataj, za Košičanov mohol skórovať Drotár. V 16. min. sa ocitol pred brankárom Rybárom Ihnačák, ale tiesnený nemal dostatok priestoru na zakončenie. Po ňom prestrelil bránku obranca HC Vorobel. V závere ušli dvaja slovanisti, ale Mihálik namiesto prihrávky vystrelil a Klempa si poradil. V posledných sekundách nevyužil brejk ani domáci Sabol.

V druhej časti sa dočkali aj Bratislavčania. V 29. min. sa v presilovke natlačil pred bránku Hecl a poslal puk do košickej siete. Slovanisti ožili a o chvíľu mohol pridať druhý gól Pavličko. Ten istý hráč sa o zmenu skóre pokúsil postarať aj v 39. min., ale opäť neuspel.

V poslednej časti začali obe mužstvá opatrnejšie, s cieľom neurobiť zbytočnú chybu. V 50. min. sa však do príležitosti dostal Špilár, ale nepochodil. O tri minúty dorazil za Rybárov chrbát Kroták. Chvíľu na to si nakorčuľoval Špilár a vydareným blafákom zvýšil na 3:1 pre domácich. Šesťdesiat osem sekúnd pred koncom zdramatizoval stretnutie Kuľha, ktorý prekonal domáceho gólmana. Pri záverečnej power play hostí však spečatil víťazstvo domáceho celku Kroták.

Góly: 4. Sabol, 53. a 60. Kroták, 55. Špilár 29. Hecl, 59. Kuľha. Vylúčení 3:4, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 2000 divákmi rozhodovali Čaprnka Gajan, M. Grečko. HC Košice: Klempa - Kledrowetz, Vantroba, Šterbák, Vorobel, Topoli, Kožár - Škovíra, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť (21. Kristián), Holečko. Slovan: Rybár - Casey, Kolba, Tabaček, Babka, P. Mihálik, Hecl - Norris, Kollár, Rataj - Kuľha, Kapuš, Pavličko - Hudec, J. Mrena, Pištek.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bolo to nadpriemerné stretnutie, ktoré spĺňalo prísne kritériá. Rozhodlo to, že sme využili chyby súpera. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon."

Marián ŠPACAI

MHK Nitra - HKm Zvolen

0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Nitra - V úvodných minútach mal viac z hry majster. Prvýkrát vystrelili domáci až v 7. minúte, no Chovanec trafil len Rovnianka. Následne sa hra presťahovala pred nitriansku bránku a voľný Paciga doťukol puk za Brňov chrbát. Nitrania sa prebrali až v polovici tretiny, zvolenský gólman Rovnianek však bol neprekonateľný, 49 sekúnd pred prvou sirénou vyškolil domácu obranu i brankára Daňo a zvýšil na 2:0. V druhej tretine hrala Nitra prevažne neustále v početnej prevahe, gólman hostí sa však musel nudiť. V poslednej dvadsaťminútovke sa hral rozháraný a nervózny hokej. Lepší hostia pridali zaslúžene ďalšie dva góly.

Góly: 8. Paciga, 20. Daňo, 53. a 54. Šechný. Pred 823 div8kmi rozhodovali Druga - Hauko, Müllner ml., vylúčení 4:5, navyše Fatyka (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia 0:0.