vyčlenili na programy zamerané na podporu cestovného ruchu. Všetkým krajským úradom zvýšili kapitálové výdavky o 36,5 mil. Sk, ktoré sú účelovo viazané na transformáciu detských domovov.
Viac schválili poslanci aj Horskej službe na Slovensku o 3 mil. korún a Tatranskej horskej službe o 7 mil. korún. Ministerstvo dopravy dostane viac o 40 mil. korún pre Železničnú políciu. Prilepšili aj Rade pre vysielanie a retransmisiu o 2 milióny.
Poslanci naopak nezvýšili rozpočet ministerstvu vnútra o 1 mld. Sk a Slovenskej informačnej službe o 280 miliónov. Viac o 7 mil. nedostala ani Kancelária prezidenta. Poslanci takisto nepodporili zvýšenie financií v kapitole ministerstva hospodárstva pre podporu cestovného ruchu v celkovej sume 120 mil. korún. Školstvu nepridali 70 mil. korún na zabezpečenie potrebného počtu učebníc. Rezort pôdohospodárstva tiež nedostal financie vo výške takmer 2 mld. korún na dotácie.
Poslanci nepodporili ani zvýšenie výdavkov v rezorte kultúry o 132 mil. korún pre SND, SNG, Slovenskú filharmóniu, Slovenské národné múzeum, pre Divadlo Aréna na festival Bratislava v pohybe a iné kultúrne aktivity.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.