milé a muž, ktorého milovala - Július Caesar neoplýval bohatým porastom hlavy. Je známe, že Kleopatra vedela pripravovať rôzne prostriedky proti strate vlasov a údajne ich osobne aplikovala Caesarovi. Čo tento zázračný prípravok obsahoval? Najmä myši a zelenomodré topasy, potom medvediu masť, jelení špik a med. V súčasnosti tieto zvieracie ingrediencie nahradzujú liečivé rastliny, chemické prostriedky a transplantácia, ktorá je najspoľahlivejšia.
Čo však s mastnými vlasmi? Ak nie je na príčine nejaké ochorenie, treba vlasy častejšie umývať, nemasírovať pokožku pri umývaní a vyvarovať sa dlhého a intenzívneho kefovania a česania. Rozšíreným omylom je názor, že masteniu zabráni trvalá. Aj po nej sú rovnako mastné iba narušenie povrchu vlasov spôsobí, že sa do nich maz až tak veľmi nevstrebáva. Dôležitý je šampón, ktorý by nemal byť agresívny a ktorého zloženie zodpovedá častému používaniu. Mastné vlasy sú u nás estetickým problémom na rozdiel od iných národov napr. Indov, kde je účes z mastných vlasov považovaný za krásny.
Opakom sú suché vlasy, ktoré sú väčšinou dielom našej starostlivosti. Čo škodí vlasom? Vysúšanie horúcim vzduchom na krátku vzdialenosť, používanie farieb s obsahom kysličníka, trvalá obsahujúca čpavok, pevné sťahovanie do gumičiek a sponiek, používanie ostrých hrebeňov, ultrafialové slnečné lúče, slaná voda.
Autor: bea
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.