kapitálovú časť však poslanci odobrili so schodkom 1,3 milióna korún. "Predpokladáme, že tento deficit vyrovnáme buď z prebytku tohtoročného rozpočtu, čo nie je nereálne, alebo z dodatkových finančných zdrojov," informoval nás prednosta mestského úradu Ján Hnatko.
Podľa neho, najväčšiu čiastku z rozpočtu pohltí réžia mestského úradu a správa v majetku mesta. Spolu by to malo robiť 38 miliónov korún. Stará Ľubovňa však má v budúcom roku tiež investičné zámery. Jedným z nich je výstavba 25-bytového domu pri nákladoch 16 miliónov korún. Polovicu z tejto čiastky predstavuje príspevok z ministerstva výstavby a druhú polovicu úver zo štátneho fondu rozvoja bývania, ktorého splátky sú rozložené na nasledujúcich 15 rokov. "Budúcoročný rozpočet tiež predpokladá splátku predchádzajúceho úveru vo výške vyše sedem miliónov korún. Keďže však úverová zaťaženosť mesta je pomerne priaznivá, nemalo by nám to robiť žiadne problémy," konštatoval prednosta.
Ako uviedol ďalej, ďalších päť miliónov korún z rozpočtu poputuje do projektu prihraničnej spolupráce Čistá rieka Dunajec a Poprad, ktorý prešiel schvaľovacím procesom v Bruseli. V Starej Ľubovni sa v rámci neho predpokladá odkanalizovanie štyroch ulíc vrátane podhradia a časti Podsadok. Ďalších poldruha milióna je určených na vyriešenie problému s povrchovými vodami na ulici Zamojského, kde sú každoročne problémy so záplavami.
Autor: rbj
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.