Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

V derby znovu úspešnejšie hráčky Cassovie

Cassovia Košice - DTM Košice 76:69 (27:13, 44:29, 57:48) Košice - Lepšie začali basketbalistky DTM, ale len do 4. minúty. Potom dostala trojkou

Cassovia Košice - DTM Košice 76:69 (27:13, 44:29, 57:48)

Košice - Lepšie začali basketbalistky DTM, ale len do 4. minúty. Potom dostala trojkou domáce prvýkrát do vedenia Markotánová a iniciatívu definitívne prevzala Cassovia. Jej náskok narastal najmä vďaka reprezentantke I. Jalčovej, ktorú súperky nedokázali ubrániť. Jalčová súkala jeden kôš za druhým a v prvej štvrtine nastrieľala prizerajúcim sa súperkám skvelých 13 bodov. Delta toľko zaznamenala za prvú štvrtinu dohromady. Vlastne sa o to postarali iba dve skúsenené - Jendrichovská a Topolářová, ich ostatné spoluhráčky netrafili do koša ani raz.

Aj v druhej desaťminútovke si v útoku domáce robili čo chceli, pretože obrana Delty bola poriadne deravá. Rozdiel medzi oboma družstvami bol aj na rozohrávke a v presnosti prihrávok, dve trojky pridala mladučká Serbáková (v deň zápasu oslavovala iba 16-te narodeniny), a tak náskok domácich narástol na dvadsať dva bodov. Hosťujúci tím ho pred prestávkou predsa len aspoň trochu znížil na 44:29.

Po zmene strán si už hráčky Delty dávali oveľa väčší pozor na domácu dirigentku Jalčovú a postupne sťahovali. Zodpovednosť zobrala do rúk najmä Jendrichovská, a tak v 26. minúte svietilo na ukazovateli skóre 47:40. Domáce akoby postupne odchádzali. Ich vlajku však napokon opäť zdvihla I. Jalčová, aj keď práve na nej bol už pochopiteľný úbytok síl badateľný. Napriek tomu vo chvíľach, keď sa Cassovia v útoku trápila, dvoma presnými zásahmi ukončila stíhaciu jazdu DTM. Pred poslednou štvrtinou teda viedla Cassovia o deväť bodov.

Delta síce o vyrovnanie stavu bojovala, ale na ich kôš domáce zakaždým odpovedali rovnakou mincou (v tých momentoch zabrala z CBK najmä Krasnočková), a tak náskok si Cassovia stále držala. V 36. minúte bol stav 70:56, dve minúty pred koncom 74:64. Vzápätí v záverečnom zúfalom nápore DTM vykresala iskierku nádeje trojkou Jendrichovská, ale ďalšie dve pokusy spoza oblúka jej už do koša nepadli. Aj Cassovia však s blížiacim sa záverom znervóznela, a tak skóre sa menilo až po koši hosťujúcej Bačárovej, ktorá znížila na 74:69. Do konca však už ostávala menej ako minúta,a tak bolo jasné, že Cassovia už svoje víťazstvo ustráži. Pre jej hráčky je to už druhý tohtosezónny triumf v derby, keď predtým sa tešili aj na palbovke DTM. Aj tentoraz, tak ako vtedy, bola najlepšou strelkyňou zápasu rozohrávačka CBK Ivana Jalčová, autorka 20 bodov.

Cassovia: I. Jalčová 20 (1 trojka), Timková 17, Serbáková 8 (2), Markotánová 8 (1), Krasnočková 8, Jarčušková 6, Imbergerová 4, Madajová 3, Šoltísová 2, Smolejová 0. DTM: Jendrichovská 18 (1), Topolářová 11 (1), Bačárová, Garčárová a Hradilová po 8, Čisovská 5 (1), V. Libičová a Tebinková po 4, Šoda 3, Tebinková 0, Kažimírová 0. TH: 26/22 - 20/16, trojky: 4 - 3: Pred 600 divákmi rozhodovali M. Lukáč a T. Lukáč. Štvrtiny: 27:13, 17:16, 13:19, 19:21.

Alexander Farkašovský (tréner CBK): "Naše predstavy boli skromné, ale vychádzali z dobrého tréningového procesu. Dievčatá zabojovali a plnili taktické pokyny. Vynikajúco sme hrali v kombinovanej obrane, proti ktorej sa súperky v prvom polčase nevedeli presadiť. Zápas sme však mohli zásluhou našich chýb a zbrklosti v závere aj prehrať. Vychádzalo to aj z toho, že niektorým hráčkam už dochádzal dych. Som rád, že aj napriek tomu dievčatá v závere udržali loptu a náskok nám stačil na víťazstvo."

Marián Matyáš (tréner DTM): "Z prílišného chcenia sme odohrali prvú dvadsaťminútovku veľmi zle. Súperky získali veľký náskok, ktorý v derby nie je jednoduché zlikvidovať. Cassovii sme pohohli, aby sa niektoré jej hráčky chytili. Ich celú hru tvorila Jalčová, ktorú sme sa v druhom polčase snažili eliminovať a preto sme aj znížili.Prílišná zviazanosť však na nás zapôsobila negatívne."

Ďalšie výsledky 9, kola: AGM Banská Bystrica - Istrobanka Bratislava 69:70 (41:32), najviac bodov: Vodrážková 20, Antalecová 17 - L. Borčinová 17, Hostýnová 16. SCP Ružomberok - UMB Banská Bystrica 84:45 (20:7, 21:9, 23:18, 20:11), Mandičová 17, Lásková 14 - Podešvová 9, Hricková 8. BK Šamorín - Slovan Jopa Bratislava 46:64 (31:32), Pokstallerová 11, Ingrová 10, Tátošová 10 - Křížová 18, Borovičková 17.