Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Podtatranci získali doma cenný belasý skalp, zdecimovaní Košičania sa pričinili o drámu

Poprad - Slovan 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)Poprad - Oba tímy začali svižne, ale predovšetkým so snahou neurobiť zbytočnú chybu. V úvode pohrozil na jednej

Poprad - Slovan 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Poprad - Oba tímy začali svižne, ale predovšetkým so snahou neurobiť zbytočnú chybu. V úvode pohrozil na jednej strane domáci Junas a na strane hostí expopradčan Kuľha. V 7. min. sa nasťahovali policajti do obranného pásma Bratislavčanov a bombou Jabrockého spomedzi kruhov otvorili gólový účet stretnutia. Boli to Podtratranci, ktorí mohli zvýšiť svoje vedenie najmä po šanciach Kloudu a v samomom závere prvej tretiny R. Tomasa. V prostrednej časti hry belasí výrazne pridali a často podkurovali domácemu Šimonovičovi. Popradčania sa v týchto chvíľach zápasu spoliehali predovšetkým na brejkové situácie. V 36. min. si to v pästnom súboji rozdali domáci Paukovček a hosťujúci Mihálik a obaja šli predčasne pod sprchy. V poslednej tretine sa najprv k slovu dostali hostia, keď Tabačkom znenazdajky vyrovnali skóre duelu. V 50. min. mohli ísť opäť do vedenia hostitelia, ale R. Tomas.opäť neuspel. Bratislavčania to využili a o necelú minútu po dorážke Kuľhu sa dostali po prvýkrát v zápase do vedenia. Policajti však neskladali zbrane a v rozpätí necelých dvoch minút senzačne otočili skóre kvalitného zápasu. V 51. min. sa zo svojho druhého gólu tešil Jabrocký, keď v presilovke spoza brány zaskočil reprezentačného brankára. O minútu neskôr ho napodobnil v podobnej samostatnej akcii Klouda a dostal zaslúžene Popradčanov opäť do vedenia. Víťazstvo domácich mohol spečatiť štyri minúty pred koncom R. Tomas, ale ďalší samostatný nájazd na brankára hostí nepremenil. Slovanisti sa v snahe vyrovnať odhodlali k 69 sekundovej hre bez brankára, ale ani tá im vytúžené vyrovnanie nepriniesla.

Góly: 7. a 51. Jabrocký, 52. Klouda - 43. Tabaček, 50. Kuľha. Vylúčení 5:7, Paukovček (Poprad) 5 + DKZ, Kollár 10 min., Kapuš 10 min., Mihálik (všetci Bratislava) 5 + DKZ. Presilovky 1:0. Pred 2 470 divákmi rozhodovali Kontšek - Gajan, M. Grečko. POPRAD: Šimonovič - M. Segľa, Ondrejčík, R. Gavalier, M. Tomas, M. Turan, Ščibran - Misál, Palovčík, Paukovček (36. R. Tomas, 40. Frank) - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - P. Segľa, Hvila, Junas. SLOVAN: Rybár - Babka, J. Tabaček, Hecl, P. Mihálik (36. Nižňanský), Kolba, Casey - Pavličko, Kapuš, Hurtaj - Norris, Kollár, Rataj - Pištek, Mrena, Kuľha.

Ján Šterbák (tréner Popradu): "V úvodných dvoch tretinách bol hokej z oboch strán dosť taktický. V tretej tretine súper prekvapil, veľmi rýchlo otočil skóre a preto kvitujem úsilie našich hráčov nevzdávať sa a otočiť skóre zápasu. Som veľmi rád, že sa nevzdávali a dvoma gólmi získali víťazstvo v náš prospech."

Trenčín - HC Košice 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Trenčín - Košice pricestovali na Považie len s 15 hráčmi a dvomi brankármi a podľa toho vyzeral aj priebeh stretnutia. Domáci mali drvivú prevahu, ktorú zúročili Kováčikom až v 15. minúte v presilovej hre. Prvú strelu hostí zneškodnil Hála v 17. minúte. Druhá časť bola podobná prvej, hostia sa len bránili, často nedovolene a v oslabení dostali i druhý gól, ktorého autorom bol Bombic. Od vhodenia puku uplynulo 24 sekúnd a Zlocha delovkou prestrelil lapačku Klempu, ktorý utiekol na striedačku. Jediným hráčom hostí, ktorí sa snažil niečo vymyslieť bol Ihnačák. Na skorigovanie výsledky nevyužili Košice ani vylúčenie Čakajíka. V tretej tretine domáci ukolísaní výsledkom poľavili, čo hostia v 50. minúte využili na zníženie Škovirom a v 58. Sabolom. Záver stretnutia sľuboval drámu, hostia 24 sekúnd pred koncom začali hrať power play, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Góly: 15. M. Kováčik, 31. Bombic, 32. Zlocha - 50. Škovira, 58. Sabol, vylúčení: 1:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Hauko, Müllner ml., 1650 divákov. Trenčín: Sivý - Bombic, Čakajík, Ďurčo (25. Zajac), Viazanica, Gabriš, Sejejs - Fabuš, Richňák (43. Kukumberg), Hanzal - Barinka, Mravík, Kováčik - Melichárek, Kóňa, Zlocha. Košice: Klempa (32. Sopko) - Topoli, Vantroba, Varga, Vorobel, Kožár, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - Ihnačák, Sabol, Drotár - Žec, Petričko, Kristián.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Diváci videli priemerné stretnutie, v ktorom sme očakávali viac kontaktného hokeja. Na našich hráčoch bola vidieť únava i maródka a prejavila sa i absencia reprezentantov do 20 rokov. Chýbalo nám sedem hráčov základnej zostavy. Škoda vylúčení, po ktorých sme inkasovali dva góly. Naša zvýšená aktivita prišla neskoro a veľa nechýbalo, aby sme získali aspoň bod za remízu."

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Zvolen - Žilina 5:0 (1:0, 1:0, 3:0), góly: 39. a 44. Plavucha, 8. Török, 52. Krayzel, 60. Milo, rozhodcovia Beniač - Čavojský, Vrančík, vylúčení 9:10, presilovky 1:0, v oslabení 1:0, 985 divákov.

Nitra - Skalica 2:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0), 6. Slovák, 37. Štefanka - 26. Višňovský, 29. Hujsa. Rozhodovali: Ország - Ištoňa, Lauff, vylúčení: 4:4, navyše: Krajíček 10 (Skalica), presilovky: 1:1, 950 divákov.

L. Mikuláš - Martin 5:3 (0:0, 4:2, 1:1), 21. a 28. Halaj, 23. Cibuľa, 40. Opatovský, 56. Kalousek - 22. Dobrota, 26. Pavel, 53. Vozdecký, vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: V. Mihálik - Halecký, Štec, 1 300 divákov.