Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Naši reprezentanti si na úvod pripísali jednoznačné víťazstvo

Slovensko - Bielorusko 7:1 (1:0, 4:1, 2:0), na MS hokejistov do 20 rokovPardubice (TASR) - V úvodnom vystúpení na hokejových majstrovstvách sveta

Slovensko - Bielorusko 7:1 (1:0, 4:1, 2:0), na MS hokejistov do 20 rokov

Pardubice (TASR) - V úvodnom vystúpení na hokejových majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov zvíťazili slovenskí reprezentanti v pardubickej A-skupine nad Bieloruskom vysoko 7:1 (1:0, 4:1, 2:0). Dnes nastúpia mladí Slováci proti domácemu Česku.

Prvú väčšiu šancu mal obranca Malec, ale jeho strela spomedzi kruhov mierila vedľa. Slováci sa ťažko presadzovali cez zhustenú bieloruskú obranu a napriek územnej prevahe sa do šancí dostávali veľmi ťažko. Výnimkou boli príležitosti Koložváryho a Holečka. V závere prvej časti hry otvoril tesne po uplynutí trestu bieloruského hokejistu skóre Oravec, ktorému spoza bránky presne prihral aktívny Kopecký. V úvode druhej tretiny mali opäť veľkú šancu Bielorusi, ale hneď z protiútoku zvýšil na 2:0 obranca Jurčina, keď zblízka medzi betóny prekonal Rachovského. O tri minúty oživil bieloruskú nádej Kascicyn, keď po individuálnej akcii znížil. Už o 18 sekúnd sa však za bránkou pretiahol Koložváry a po jeho krížnej prihrávke skóroval Jaško. Krátko na to sa blysol peknou kľučkou Svatoš a strelou k žrdi zvýšil na 4:1. Slovenskí hokejisti mali na ľade jednoznačnú prevahu a vytvárali si jednu šancu za druhou. V 37. minúte poslal ďalší pozdrav do bieloruskej bránky Kopecký, keď švihom spomedzi kruhov vymietol horný roh bránky. Záverečná tretina bola naďalej v réžii slovenských hokejistov a po biliardovej akcii zvýšil na 6:1 Svatoš. Bielorusi sa pred Hamerlíka dostali len počas 93 sekundovej presilovky o dvoch hráčov, ale gólovo sa nepresadili. Zaslúžené víťazstvo slovenského tímu spečatil gólom do prázdnej bránky Velebný. Za najlepšieho hráča vyhlásili organizátori Mareka Svatoša.

Góly: 20. Oravec (Kopecký, Pohanka), 21. Jurčina (Gajdoš), 24. Jaško (Koložváry), 25. Svatoš (Holečko), 37. Kopecký (Oravec), 42. Svatoš (Gajdoš), 59. Velebný (Macho) - 24. Kascicyn (Zacharov). Pred 2780 divákmi rozhodovali Poliakov (Rus.) - Semionov (Est.), Zajcev (Rus.), vylúčení 8:5, oslabenia: 1:0. SLOVENSKO: Hamerlík - Velebný Frühauf, Jurčina, Stehlík, K. Sloboda, Hudec, R. Sloboda, Malec - Skladaný, Macho, Kristín - Svatoš, Gajdoš, Holečko - Pohanka, Kopecký, Oravec - Jaško, Koložváry, Kolařík. BIELORUSKO: Raguskij - Šimanskij, Baško, Hlinkin, Maslenikov, Skrypialiu, Karšunav, Durnov, Šarapa - Mialeška, Grabovskij, Siankevič - Garbavij, Zacharau, Kascicin - Korabav, Klimiankov, Kulakov - Nemirka, Klimin, Jermaškevič.

Milan Skokan (asistent trénera SR): "Ťažšie sme sa rozbiehali, keď prílišná zodpovednosť hráčom zväzovala ruky. Po góle sa však mužstvo upokojilo a napriek šťastnému zníženiu Bielorusov na 1:2 hralo svoju hru. Na presný zásah súpera odpovedali chlapci tak ako mali a tretím a štvrtým gólom definitívne rozhodli. V záverečnej časti hry sme sa dopustili niektorých zbytočných faulov."

Ostatné výsledky (utorok) - A-skupina: ČR - USA 1:3 (0:2, 1:1, 0:0), góly: 39. Plekanec - 8. Vernarsky, 8. Higgins, 21. LaRose. Bielorusko - Švédsko 0:5 (0:2, 0:1, 0:2), 5. Hermansson, 8. Samuelsson, 25. Sundqvist, 44. Jamtin, 52. Jönsson. B-skupina: Francúzsko - Kanada 0:15 (0:4, 0:5, 0:6), 3. Kobasew, 15. Upshall, 15. Nash, 17. McClement, 23. Aulin, 27. Murray, 27. Weiss, 32. Cammalleri, 36. Boyes, 41. Camalleri, 44. Upshall, 46. Aulin, 47. Weiss, 50. Boyes, 54. Cammalleri. Švajčiarsko - Fínsko 3:0 (1:0, 0:0, 2:0), 3. Camenzind, 56. Sannitz, 60. Ambuhl. Streda - B-skupina: Rusko - Francúzsko 5:1 (1:0, 3:0, 1:1), 18. Grigorenko, 35. a 44. Svitov, 37. a 40. Frolov - 48. Bayton.