Korzár logo Korzár
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Čo všetko odznelo počas roka na stránkach našich novín

Michal FRANK & Marianna MEŠŠOVÁ & Darius IVANPrešov - Pre osvieženie pamäte, ale občas i pre pobavenie vám prinášame niekoľko výrokov, ktoré boli

Michal FRANK & Marianna MEŠŠOVÁ & Darius IVAN

Prešov - Pre osvieženie pamäte, ale občas i pre pobavenie vám prinášame niekoľko výrokov, ktoré boli zvečnené na stránkach našich novín počas roka 2001.

"Nemyslím si, že politika je najšpinavšia vec, aj keď sa o nej hovorí, že je svinstvo." (Riaditeľ Krajskej agentúry SDKÚ Ján Vysocký.)

"Štyria moji spolupracovníci, ktorí so mnou boli na Kamzíku na stretnutí višegrádskych premiérov, po užití popradského piva zotrvali - všetci štyria - jednu hodinu na príslušnom sociálnom zariadení. Myslím si, že je to dostatočný dôkaz 'kvality' popradského piva." (Český premiér Miloš Zeman)

"Z právneho hľadiska, aj keď som v tomto smere laik, cítim ako občan a poslanec istú nekoordinovanosť medzi zákonom o slobodnom prístupe k informáciám a zákonom o utajovaných skutočnostiach. Infozákon bol podľa môjho názoru šitý horúcou ihlou. Bol to, povedal by som, folklórny prístup." (Václav Kohlmayer, predseda poslaneckého klubu SDĽ v MsZ Prešov o zákone o slobodnom prístupe k informáciám.)

"Je to príliš závažný materiál na to, aby sa o ňom rozhodovalo politickými cestami. Žiadam preto, aby sa o územnom pláne sídelného útvaru rozhodlo hlasovaním obyvateľov obce." (Ivan Benko, nezávislý poslanec MsZ Prešov v rozprave k zadaniu zmien a doplnkov územného plánu.)

"My sme ako siamské dvojičky, čo Benko navrhne, to ja podporím." (Emil Blicha, poslanec MsZ Prešov za HZDS, dnes už nezávislý.)

"Je to blbosť. Nerozumiem, prečo vyšiel s touto rétorikou. Vyrábať tak silné osobnosti akou je Mečiar sa predsa nedá. K tomu, čo povedal na Rezeša, Mjartana a mňa, my sme predsa nenašli ani pani Nagyovú, ani pani Martinkovú, svojich spolupracovníkov si vyberal zásadne sám a dodnes to tak robí." (Fedor Flašík v reakcii na slová Vladimíra Mečiara o tom, že mu pred voľbami v roku 1998 vytváral "clintonovský" imidž zvodcu.)

"Kým inde baníci štrajkovali, tam sedeli a popíjali. Porušil som všetky bezpečnostné predpisy, ale v tom čase mi to všetci tolerovali. Bol to pekný okamih,"

(Vladimír Mečiar o fľaške alkoholu, ktorú priniesol pre každého robotníka po prerazení tunela Branisko.)

"Nie preto, že by ma zaujímal rozdiel platu hudobnej redaktorky a pani - aby som nikoho nemenoval - huby besnej v spravodajstve. Televízia však nie je len spravodajstvo a publicistika, no všetci hovoria o televízii len o spravodajstve a publicistike. Preto je nesporne zaujímavou otázkou, akým smerom sú kreované platy v spravodajstve." (Dušan Jarjabek, poslanec NR SR za HZDS o možnosti záujme dozvedieť sa cez infozákon výšku platov vo verejnoprávnych inštitúciách.)

"Mal by napríklad zvýšiť kompetencie dopravnej polície, ale tiež znížiť kompetencie mestskej polície. Ide o to, aby znížil priestor na buzeráciu účastníkov cestnej premávky, napríklad keď niekto prekročí rýchlosť o pätnásť kilometrov na štvorprúdovke, kde niet široko ďaleko jediného chodca, ale naopak prísnejšie sa dohliadalo na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky v obci, v blízkosti peších zón a podobne." (Jirko Malchárek, poslanec NR SR (SOP, dnes už ANO) o svojom návrhu cestného zákona.)

"Ja o tomto spore nič neviem a rád by som si vnútrostranícke veci riešil len doma. Jedna z najväčších a najhrubších chýb HZDS je, že vnútrostranícke a interpersonálne vzťahy sa medializovali ako zásadné rozpory a nikto v tomto kraji nenarobil HZDS väčšie škody ako samotné HZDS. Práve kvôli týmto druhom robenia mediálnej politiky a riešenia vnútorných problémov. Tam, kde si kamaráti mali sadnúť a povedať si zoči-voči, si nechávali odkazy cez noviny a robili si zle. Pokazili meno strane a my sa musíme z tohto spôsobu robenia politiky poučiť."

(Vladimír Mečiar o vnútrostraníckom spore Chudík - Blicha.)

"Nemám odpor voči ženám, nie som ako Mladá demokratická ľavica, ktorá je inak orientovaná." (Peter Magvaši (SDĽ), minister práce, sociálnych vecí a rodiny.)

"Chcel by som poďakovať za to, že ste tu na moje prekvapenie položili popolník, tak som vám vyhovel a zapálil si." (Miloš Zeman po tom, čo si zapálil v preplnenej aule Prešovskej univerzity.)

"Tento termín - preprasenie - sa používal pre prevod poslancov Federálneho zhromaždenia do Senátu, ktorý mal byť zriadený. Niektorí poslanci hlasovali za rozdelenie za prísľub zriadenia Senátu, ktorý, mimochodom, splnený nebol ani na českej, ani slovenskej strane. Tým federálnym poslancom, ktorí hlasovali za rozdelenie federácie, to úprimne prajem." (Miloš Zeman.)

"Osobne hodnotím rôzne tieto výhrady, ktoré brzdia prijatie novely ústavy, za akési politické 'tanečky'."

(Pavol Vrždák, poslanec NR SR, SDKÚ.)

"Som presvedčený, že aj tu dôjde k dohode a verím tomu, že tých krajov bude nakoniec osem." (Pavol Vrždák.)

"Pán Benko mi dal dobrý tip. Keď je Kužma špecialista na medziblokové priestory, odporúčam medziblokový priestor na Komenského ulici. Dohodli sme sa, že to neotvorím, ale 'musel' som." (Ján Senderák (SDKÚ), poslanec MsZ Prešov v reakcii na vystúpenie I. Benka.)

"Ďakoval som za to, že sa to dokončilo. Ja som to začal vybavovať. Keď vybavíš toľko, čo ja, potom sa obráť na viceprimátora. Dobre som povedal, Štefan?" (Ivan Benko, v reakcii na J. Senderáka.)

"...keď pôjdu do dôchodku naše nevesty, ktoré budú už len pri počítači sedieť, v bare sedieť a riadiť kozmické programy". (Peter Magvaši.)

"Patrili sme medzi posledných návštevníkov strechy jednej z dvoch budov Svetového obchodného centra. Skutočne sme boli úplne poslední, ktorí kvôli dažďu museli opustiť strechu budovy. Po nás sa už zatvárali vráta a až do tragických udalostí sa už nikdy nikto na tú strechu nedostal, možno okrem zamestnancov Svetového obchodného centra." (Michal Hudák v priamom vstupe rádia Flash z New Yorku 12. septembra.)

"Vnímam ich a neprekážajú mi, pretože mi v podstate robia reklamu." (Luděk Sobota o svojich imitátoroch.)

"Bolek je niekde v exile pri Brne, Jarmila nevytiahla 72 rokov päty zo Vsetína. Takže preferujeme kráľovnú - matku." (Zdeněk Hrachový z valašskej skupiny Fleret o tom, či je ich panovníkom Polívka alebo Šuláková.)

"Áno a budeme jeden veľký orchester plný idiotov, to by mohlo byť dobré." (Eicca Toppinen zo skupiny Apocalyptica o tom, či rozšíria kapelu o hráčov na ďalšie nástroje.)

"Toto všetko chystajú ľudia, ktorí by možno tento comeback chceli urobiť. Ja už to beriem tak, že moja odpoveď je a celý život bola kladná, že nie obnoviť, ale stále hrať s Modusom. No je to nemožné. Vravím to už dva, tri roky, že všetko je v rukách iných ľudí a hlavnú odpoveď treba očakávať od Mariky. Jej treba takúto otázku položiť a nie nám, ktorí žijeme normálny život," (Janko Lehotský.)

"Bol som skôr taký blázon. Na gymnáziu sme s jedným kamarátom, zhodou okolností sa tiež volal Fero, sme zabávali celú triedu... Vypili sme si trochu viac burčiaku než bolo treba, zapli sme školský rozhlas a začali sme doň vyspevovať. Umlčal nás až riaditeľ."

(František Ďuriač o zážitkoch zo školy.)

"Necítim sa stará, ale bohužiaľ tie roky mám. Nemohla som to nazvať Spomienky mladej herečky. O to je to zaujímavejšie, že každý sa nad tým rozčuľuje a volá mi, že prečo som dala takýto nadpis. takže druhý diel knihy už bude Na čo som zabudla a na titulnej strane budem ja ako ležím na kožušinke s holou riťkou, cumlík v hube, mašlička a medveď predo mnou. Ale neviem, či nájdu takého veľkého medveďa..." (Magda Paveleková o svojej knihe Spomienky starej herečky.)

"Lebo ako by som ho potom volala v súkromí? Hovorím mu Pipina, Števík, Pupuško a všetky možné najkrajšie mená mu už päťdesiat rokov dávam. Keby som mu takto, môj Pupuško, hovorila aj verejne, tak by sa ľudia i smiali, aj by si hovorili, čo to trepem. Keď poviem Pavelek, tak je jasné, že je to ten pán, ktorý má na mňa papiere." (Magda Paveleková o tom, prečo volá manžela Pavelek.)

"Sex mám veľmi rád, ale všetky tie veci z megafórov som určite nezažil." (Radovan Kollarčík, moderátor a predobraz rozhlasovej postavičky Radovana.)

"S manželkou sme sa začali nudiť, tak sme sa před dvoma rokmi rozviedli. Kúpila si psa a ja som unikol do divadla. Bývame spolu, jeden druhému sme si podnájomníkom. Sme k sebe teraz lepší, viac sa rešpektujeme." (Vasiľ Turok, dramaturg Divadla Alexandra Duchnoviča.)

"Počas jazdy som telefonoval. Mobil mi spadol a zošuchol som sa do priekopy. Zastriekanie škrabancov a tie tri ohnuté plechy na plote som uhradil zo svojho." (Igor Pribula, prednosta Okresného úradu vo Vranove nad Topľou, na margo svojej dopravnej nehody na služobnej Felícii, ku ktorej políciu nevolal.)

"Máme informácie, že Ivan Šimko dosadený do funkcie ministra vnútra, Mikulášom Dzurindom, ako jeho najbližší spolupracovník ponúka funkcie vo svojom rezorte, ako kaleráby na trhu." (Pavol Rusko, na margo politiky súčasnej vlády)

"Cítim sa skôr ako politik-poslanec, než lekár." (Peter Chudík pred volebnou kampaňou.)

"Bude pánom v okamihu, keď kompetencie preberie, chudákom hneď na druhý deň." (Vladimír Mečiar budúcemu županovi pred voľbami do Vyšších územných celkov.)

"Nie som osoba, ktorá chce sedieť na všetkých stoličkách." (Peter Chudík, poslanec Národnej rady SR a nový župan, pred voľbami do VÚC.)

"Svojho času som bol zakliaty do varenia. A mám fantáziu a to nielen pri varení... Je to aj pri pohľade za peknými ženami. Každý chlap sa rád otočí za peknými ženami. Tí, čo si to nepriznajú sú pokrytci....ja hovorím, že pekná ženská riť vie očariť." (Zástupca prednostu Okresného úradu Prešov František Oľha v rubrike Ako si žijú známe osobnosti.)

"Netvrdím, že fľašu nedostanem, to by som bol zlý funkcionár. Ale viacej - menej sa vždy snažím s tým, čo ju donesie pripiť si na zdravie." (Zástupca prednostu Krajského úradu Milan Ambróz na tému úplatky.)

"Som politikom, ktorý veci nerobí polovičato, v športovej terminológií to znamená, že keď vediem ťah na bránu, tak ho dokončím." (Prednosta Okresného úradu Prešov Milan Benč o snahe stať sa županom.)

"Povedal by som to tak, že racionalita sa u politických strán dostaví až po volebnom neúspechu." (Vedúci odboru vnútornej správy Krajského úradu Prešov Pavol Drotár o voľbách do vyšších územných celkov.)

"Bolia ma nohy, to je moja slabosť." (Primátor Prešova Juraj Kopčák o svojich slabinách pred voľbami do VÚC.)

"SDĽ je tu a rozhoduje... novinári ale napíšu, že sme sa chválili, že sme si hovorili sladké reči. Aj to však patrí k oslavám." (Jozef Migaš na oslavách 10. výročia vzniku SDĽ, predtým prevzal medailu SDĽ za zásluhy.)

"Ak bol problém v počte stoličiek, tak určite demokratickejšie by bolo, keby účastníkov vylosovali z klobúka. Je to, akoby stanovili, že môže prísť iba ten kandidát, kto váži viac, ako 100 kíl. V tomto prípade by som ich aspoň prevalcoval." (Poslanec Jozef Kužma na adresu okrúhlych stolov organizovaných POF.)

"Keď bol Peter Chudík prednostom krajského úradu, tak sám som mu neraz predniesol na jeho adresu kritiku. Lenže o Polačkovi sa nedá povedať, že by riadil krajský úrad lepšie, alebo žeby to dokonca robil skromnejšie. Veď jeho nákup vyše trojmiliónového AUDI bol naozaj nehospodárnym krokom. Počul som, že ani nie Polačko, ale jeho sekretárky si želali lepšie autá," (Poslanec Národnej rady za HZDS Ján Cuper.)

"Sekretárky som zdedil po predchodcovi, ak sa také niečo ako hovorí poslanec Cuper na tomto úrade dialo, tak to nebolo za mojej vlády," (Jozef Polačko na adresu predchádzajúcoch Cuperových slov.)

"Ja som obyčajný priemerný Slovák a pijem, ako každý priemerný Slovák. Ani viac, ani menej. Ale určite som toho v osobnom aj vo verejnom živote viacej dosiahol ako drvivá väčšina priemerných Slovákov," (Ján Slota na otázku, či sa už vysporiadal s alkoholom.)

"Aj ja som človek omylný." (Prednosta Krajského úradu Prešov Jozef Polačko po pripomenutí, že Rolanda Čuru do funkcie riaditeľa Divadla Jonáša Záborského menoval on sám.)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. Päť chýb pri zateplení strechy
 5. Vitajte v postapokalyptickom svete
 6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 3. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 6. Úprava osobného motorového vozidla
 7. Important information for Brazilians living in Slovakia
 8. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 9. Vitajte v postapokalyptickom svete
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 430
 2. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 15 756
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 245
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 625
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 891
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 937
 7. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 9 812
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 537
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 460
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 258
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spišský emeritný i pomocný biskup majú Covid-19

Pozitívne testovaný bol aj rektor kňazského seminára a 15 seminaristi.

Kňazský seminár na Spišskej Kapitule. Covid-19 sa nevyhol ani jemu.
Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove.

Z vyše 1 700 pozitívnych testov je 512 z východu

Počet ventilovaných pacientov stúpol.

Ilustračné foto.

V U.S. Steele evidujú 55 aktívnych prípadov ochorenia Covid–19

Viac ako tridsať vyliečených zamestnancov sa vracia do práce.

Ilustračné foto.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Krízový štáb rokuje o lockdowne, podľa Naďa výrazne stúpa úmrtnosť (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 35 330. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 115 obetí.

Minister obrany Jaroslav Naď.
NAKA zadržala Dušana Kováčika.

Zasadá krízový štáb: Nemocnice sú potemkinove dediny, vravia lekári zo zasadnutia

Politici rokovanie odmietajú komentovať, kým sa neskončí.

Tlačová konferencia po mimoriadnom zasadnutí vlády.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Kováčik pripomína, prečo treba udržať koalíciu

Hlavnou úlohou tejto vlády je nastolenie spravodlivosti.

Peter Tkačenko
Cynická obluda

Deľba práce v Slovane

A zatiaľ čo hráči vypadli odvšadiaľ odkiaľ sa dalo, fanúšikovia organizovali demonštráciu s výtržnosťami.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop