Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Na záver roka videlo popradské publikum stretnutie plné zvratov

Poprad Záver uplynulého roka bol pre hokejistov Boss extraligy dosť nezvyčajný. Veď ešte deň pred Silvestrom museli hrať zápas a už zajtra pokračuje

najvyššia slovenská hokejová súťaž ďalším kolom. Popradčania sa so svojimi fanúšikmi rozlúčili dôstojne a po remíze (3:3) s majstrovským Zvolenom mohli spokojne osláviť príchod nového roku. Úvod zápasu však vôbec nenasvedčoval tomu, že policajti získajú proti favoritovi čo i len bod, pretože po prvej tretine prehrávali 0:2 a Zvolenčania v týchto momentoch v pohode kontrolovali vývoj duelu. Nakoniec však líder tabuľky ratoval bod až v 57. minúte po vyrovnávajúcom góle Plavuchu. Tréner Zvolena Ernest Bokroš bol po zápase na svojich zverencov nahnevaný. "Ak mám zhodnotiť prvú tretinu, tak my sme mohli bez problémov vyhrávať 5:0, ale keďže sme viedli iba 2:0, stále som hráčov nabádal k väčšej pozornosti, pretože som vedel, že laxnosť by sa nám mohla vypomstiť, čo sa takmer stalo. Prehrať druhú tretinu 0:3, to je pre nás, povedal by som úplná katastrofa. Aspoň že sme vyhrali tretiu časť 1:0, ale napriek tomu sme remizovali vyhratý zápas. Hráčov nemám za čo pochváliť, pretože sme tento duel mali jednoznačne vyhrať." Hostia sa najmä v druhej časti hry nechali príliš často vylučovať a tak určite aj to malo vplyv na konečnom výsledku. "My sme také silné mužstvo, že aj oslabenia by sme mali uhrať, ale je pravdou, že v druhej tretine sme prestali trochu hrať a keďže sme boli až 12 minút v tejto časti hry oslabení, určite to poznačilo ďalší priebeh zápasu," konštatoval E. Bokroš. Domáci lodivod Ján Šterbák bol so ziskom cenného bodu spokojný, pretože vie, že jeho mužstvo hralo proti veľmi kvalitnému súperovi. "Prvú tretinu sme hrali naozaj zle. Zvolen je veľmi silné mužstvo, kvalitné a najmä z pohľadu útočnej hry sú jeho hráči veľmi rýchli, nedajú zadarmo puk a ich rýchla zmena miest sa veľmi ťažko bráni. Vedeli sme, že Zvolen si dá na nás pozor po predchádzajúcej vzájomnej domácej prehre a v úvode sa zápas vyvíjal podľa prognóz z predošlých duelov, keď u nás hostia dvakrát vyhrali. V druhej tretine sme hrali ináč z pohľadu obrannej hry, boli sme oveľa viac aktívnejší v strednom pásme, ktoré sme dobre vykrývali a z pohľadu útočnej hry sme boli o sto percent lepší ako v prvej tretine. Trochu náhodným tretím gólom Jabrockého, ktorý sa predral a skóroval sme zvrátili výsledok a ujali sa vedenia. V tretej tretine to bolo otvorené a vedeli sme, že Zvolen vyvinie maximálnu aktivitu na zvrátenie výsledku. Po hrubej chybe pri striedaní sme dovolili Plavuchovi vyrovnať. Tento zápas, tak ako sme ho mohli prehrať, sme mohli aj so šťastím vyhrať, a tak si myslím, že aj s bodom sme spokojní, pretože podľa mňa má Zvolen najlepšie mužstvo v extralige."