Korzár logo Korzár
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Peter Bondra napálil puk do spoluhráča Zubrusa a získal za to bod, v kanadskom bodovaní je už tretí

Zámorská hokejová NHL mala v noci z utorka na stredu na programe tri zápasy a vo Washingtone sa šťastnou asistenciou po napálení puku do spoluhráča

Zubrusa dostal v kanadskom bodovaní na tretie miesto Slovák Peter Bondra.

WASHINGTON - NY ISLANDERS 3:2 (0:0, 3:1, 0:1) - Víťazstvo Caps znamená vylepšenie historického rekordu vo vzájomných zápasoch, hokejisti z hlavného mesto neprehrali s otrovanmi už v posledných 21 zápasoch. Slovák Peter Bondra si pripísal 16. asistenciu v sezóne za gól Caps pri presilovej hre. Bondra na poste útočného obrancu napálil od modrej čiary do kolena spoluhráča Dainiusa Zubrusa, od ktorého sa puk odrazil k Andrejovi Nikolišinovi a ten nezaváhal. "Bonsai" (202 striel) si však zaknihoval ďalších šesť streleckých pokusov a najaktívnejší strelec NHL ako prvý prekročil hranicu 200 streleckých pokusov v prebiehajúcej sezóne. Obranca Caps Sergej Gončar skóroval po 14. krát v tejto sezóne a s bilanciou 14+25 je najproduktívnejším obrancom v NHL. Góly: 24. Gončar (Oates, Jágr), 38. Nikolišin (Zubrus, BONDRA), 40. Halpern (Kučera, Christič) - 26. Blake (Peca), 57. Peca (Parrish, Jönsson).

NASHVILLE - COLORADO 4:4 (2:3, 0:0, 2:1 - 0:0) - Center predátorov Cliff Ronning rozjasal domáce davy v záverečnej tretine hneď dvakrát v priebehu necelých 80 sekúnd. "Patrick Roy je typ brankára, na ktorého platí skôr presná a tvrdá strela. Roy vie vynikajúco vykrývať strelecký uhol a v tomto smere je vôbec najlepším brankárom v NHL," povedal šťastný kapitán domácich. Góly: 11. Johnson (Tenkrát), 17. Mowers (Classen, Fitzgerald), 52. Ronning (Hartnell, Berenzweig), 53. Ronning (Legwand, Skrastinš) - 7. Škoula (Willsie, Reinprecht), 13. Drury (Reinprecht), 20. Nieminen (Reinprecht, Blake), 52. Messier (Hinote).

NEW JERSEY - ST. LOUIS 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) - Víťazstvo znamená pre diablov vôbec druhý triumf v sérii od začiatku decembra. Slovák Pavol Demitra, ktorý v posledných zápasoch Blues nastupuje ako center prvého útoku spoločne s krídelníkmi Keithom Tkachukom a Dallasom Drakom vyšiel bodovo naprázdno. Pri prvej presilovke hostí bol práve Demitra blízko gólovému úspechu, jeho tvrdú strelu z priestoru kruhu na vhadzovanie však brankár Brodeur pohotovo vykopol chráničom. Góly: 5. Brylin (Stevens, Commodore), 34. Eliáš - 48. Weight (Pronger, Van Ryn).

Štatistiky Slovákov (zápasy, góly, asistencie, body, +/-)

1. P. Bondra (Washington)40241640-2

2. P. Demitra (St. Louis)39201838+13

3. M. Gáborík (Minnesota)35152136-3

4. M. Šatan (Buffalo)40132033+6

5. M. Hossa (Ottawa)39141731+8

6. M. Handzuš (Phoenix)4061522-8

7. R. Zedník (Montreal)391110210

8. J. Stümpel (LA/Boston)3951419-2

9. V. Országh (Nashville)3861117-6

10. Ž. Pálffy (Los Angeles)208816+2

11. Z. Cíger (NY Rang./Tampa)356814-9

12. Ľ. Višňovský (Los Angeles)3521214-4

13. Z. Chára (Ottawa)395712+21

14. L. Nagy (Phoenix)326511-3

15. Ľ. Bartečko (Atlanta)337310-17

16. Ľ. Sekeráš (Minnesota)323710-1

17. R. Petrovický (Calgary)37358+5

18. R. Suchý (Phoenix)38257+12

19. R. Švehla (Florida)37167-15

20. M. Cisár (Nashville)10123-3

21. I. Čiernik (Ottawa)20123+2

22. J. Kolník (NY Islanders)7202-2

23. P. Smrek (NY Rangers)8011-7

24. K. Kudroč (Tampa)10000

J. Bicek (New Jersey)1000-1

J. Obšut (Colorado)30000

B. Mezei (Islanders)4000-1

Kanadské bodovanie (góly, asistencie, body):

1. J. Iginla (Calgary)272047

2. S. Kapanen (Carolina)192443

3. P. BONDRA (Washington)241640

4. E. Daze (Chicago)231740

5. M. Sundin (Toronto)221840

6. D. Alfredsson (Ottawa)202040

B. Shanahan (Detroit)202040

7. A. Jašin (NY Islanders)192140

8. M. York (NY Rangers)152540

10. A. Žamnov (Chicago)142640

.......

16. P. DEMITRA (St. Louis)201838

25. M. GÁBORÍK (Minnesota)152136

Strelci: Iginla 27, BONDRA 24, Daze 23, Sundin 22, DEMITRA Shanahan, Parrish (NY Islanders), Alfredsson, Rolston (Boston) všetci po 20 gólov.

TABUĽKY

Východná konferencia

Severovýchodná divízia

1. Toronto40221233121:9950

2. Boston38211134106:9049

3. Ottawa39201441127:9745

4. Montreal3916165296:10439

5. Buffalo40152041110:11035

Atlantická divízia

1. NY Rangers42221532121:12049

2. Philadelphia38211151113:8248

3. NY Islanders38191252107:9945

4. New Jersey3817145289:9141

5. Pittsburgh3814175283:10835

Juhovýchodná divízia

1. Carolina43201355120:12450

2. Washington40161770116:12439

3. Tampa Bay3815183278:8635

4. Florida3812203382:11330

5. Atlanta398235392:14824

Západná konferencia

Centrálna divízia

1. Detroit4128832127:8961

2. Chicago43231280126:11754

3. St. Louis39181263103:8845

4. Nashville38141770101:10335

5. Columbus3910226172:10727

Severozápadná divízia

1. Edmonton42211362107:9550

2. Colorado42221550103:8549

3. Calgary40171382100:10144

4. Vancouver42162240104:11336

5. Minnesota39131763101:12135

Pacifická divízia

1. San Jose38181163106:9045

2. Dallas39171264108:10244

3. Phoenix40171463100:10343

4. Los Angeles39141672101:9637

5. Anaheim4213215390:10534

(zápasy, výhry, prehry, remízy, prehry po predĺžení, skóre, body)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
  2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
  3. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
  4. Od Česka až po Jadran
  5. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
  6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
  7. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
  8. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
  9. Deti často nie sú na letnú škôlku alebo tábor vhodne pobalené
  10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky
  1. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom
  2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
  3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  4. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
  5. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
  6. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
  7. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
  8. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
  9. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
  10. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
  1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 9 420
  2. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 8 393
  3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 195
  4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 892
  5. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 4 257
  6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 4 228
  7. Od Česka až po Jadran 3 717
  8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 3 037
  9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 2 624
  10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 2 578
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Zranené má byť aj dieťa.


TASR 2 h
Medveď hnedý.

Ich populácia nepresiahla dostupné zdroje ani priestor.


SITA 5 h
Ilustračné foto

Výstrahy platia pre južné okresy.


TASR 6 h
Cez mestské pozemky vchádzajú cez chodník stovky vozidiel. Obyvatelia sú zúfalí.

Už roky márne bojuje. Polaček: Chápem ho.


23 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Pestovanie paradajok na farme Oremus.

Pestovatelia sa púšťajú do nových projektov.


23. júl
Peter Tkačenko

Kde sa berie istota, že sme sa vyhli ďalšiemu lockdownu?


8 h
Opatrenia na Slovensku sa opäť uvoľňujú.

V reštaurácii sa treba preukázať.


13 h
Lukašenka udržali pri moci ozbrojené zložky.

Mieria na Ukrajinu alebo do Poľska.


a 2 ďalší 24. júl

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop