Korzár logo Korzár
Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

NUMEROLÓGIA

Milí priaznivci rubriky Numerológia. Začína sa rok 2002 a mnohí z vás sa iste pýtajú, čo nám prinesie. Preto vám aspoň trochu priblížim jeho význam a

vplyv na náš osud.

Z numerologického hľadiska je rok 2002 vyrovnaný. Dve dvojky a dve nuly v sebe spájajú silu intuície a podporujú schopnosť učiť sa z chýb minulosti. Na ľudí, ktorí sa narodili s číslami v dátume narodenie viac párnymi, bude mať tento rok výrazne pozitívny vplyv. Dokážu sa skôr uplatniť, prípadné prekážky prekonajú rýchlejšie a nájdu aj spokojnosť v súkromí. Ostatní, ktorí majú v dátume narodenia aspoň jedno párne číslo, dosiahnu pokoj a harmóniu v tom, čo nedávno začali a ak majú za sebou spory a medziľudské hádky, dokážu sa s nimi vysporiadať. Ľudia s nepárnymi číslami v dátume narodenia dokážu zužitkovať tento rok nielen pre vlastný prospech, ale začnú premýšľať viac spoločensky, v množnom čísle, môžu prekvapiť zmenou svojich postojov a nálad. Všeobecne nám teda tento rok prinesie zlepšenie, nech sa už na to pozeráme z akejkoľvek stránky.

Vo vašich listoch sa často pýtate na to, čo je to mriežka a čo znamenajú jednotlivé čísla, či roviny. Ponúkam vám preto možnosť nazrieť do mojich postupov, hoci výpočty a ich vysvetľovanie sú mojím tajomstvom.

Základom numerologického výpočtu je mriežka. Do nej zapisujem postupne dátum narodenia vás a vašich blízkych, potom porovnám výskyt jednotlivých číslic, ich význam, vplyv na vašu osobnosť a jej vývoj. Zapisujem ich do tabuľky s tromi riadkami a tromi stĺpcami. Určím, ktorá planéta má na vás vplyv, ktorá je vaša vládnuca, poradkyňa a vaša šťastná hviezda. Tiež určím vaše osobné číslo, aj číslo vašej cesty životom a na základe všetkých týchto analýz môžem zistiť, aký vlastne ste a čo by ste mali vo svojom živote zmierniť, alebo posilniť, čomu sa vyhnúť a čo uvítať.

Mriežka a pozícia čísiel :

369

258

147

Význam jednotlivých políčok :

1 - schopnosť diskutovať

2 - intuícia

3 - fantázia

4 - tvorivé schopnosti

5 - emócie

6 - vzťah k harmónii, rodine, citom

7 - porozumenie, komunikácia

8 - logické schopnosti

9 - analytické schopnosti

Tak, ako každé políčko má svoj osobitný význam, aj zoskupenie jednotlivých čísel v jednom políčku, či v jednom riadku, má svoj význam. Keď si zapíšeme svoj dátum narodenia do jednotlivých políčok, zistíme, ako sú usporiadané a uvidíme, či niekde máme voľné miesta, alebo naopak, sú všetky tri políčka zaplnené. Ak sú zaplnené v niektorom smere všetky políčka, hovoríme o rovine, ale aj keď chýbajú, vytvárajú rovinu chýbajúcich čísel.

Roviny :

3,6,9 citov2,5,8 lásky a zmyselnosti

1,4,7 nadania1,2,3 rozumu

4,5,6 trpezlivosti7,8,9 energie

3,5,7 chápania1,5,9 riskovania a odvahy

Roviny chýbajúcich čísel :

3,6,9 inšpirácie2,5,8 citlivosti

1,4,7 postrehu a 7,8,9 zodpovednosti a oddanosti

chápania1,2,3 materiálneho sveta

4,5,6 duchovného sveta1,5,9 rozvíjania

3,5,7 predstavivosti

Jednotlivé planéty a ich význam v spojení so znameniami zverokruhu

Slnko

Je najsilnejšou planétou. Jeho vplyv je veľmi silný a ovplyvňuje každého z nás. Preto je výhodné mať ho na svojej strane a jeho vplyv prijímať ako niečo pozitívne. Ak je vašou vládnúcou planétou, ste narodení v znamení Leva a váš život vždy bude plný sily a úspechov, čaká vás málo pádov a veľa šťastia. Slnko ako planéta poradkyňa je veľmi dobrým sprievodcom a podporuje v každom človeku chuť do života a radí mu ako sa vyhýbať ťažkostiam. Ako šťastná hviezda zase pomáha ľuďom v hre, dodáva im energiu a bráni negatívnym energiám, aby toho ktorého človeka ovládli.

Mesiac

Je to planéta, ktorá v človeku prebúdza snenie, romantiku, nestálosť, nervozitu, zníženú koncentráciu a hlavne podporuje melanchóliu. Pod jej vplyvom sa žije ťažko, pretože v ľuďoch podporuje nechuť do práce, dáva málo síl na prekonávanie prekážok a vždy sa snaží ukazovať život z tej ťažšej stránky. Má ale silný vplyv na intuíciu a človek, ktorému je vládnucou planétou, má veľmi rozvinutý vnútorný hlas, teda vždy vycíti ohrozenie, alebo naopak možnosti na zlepšenie svojej situácie. Ak ste sa narodili v rozmedzí 22.6. - 22.7., potom ste v znamení Raka a vaša vládnuca planéta je práve Mesiac. Sami určite viete, že ste dosť slabí v zastávaní svojich názorov a neviete odolávať náporu iných. Tiež sa ľahko necháte zneužiť. No máte veľkú fantáziu a veľa súcitu, pochopenia pre iných, preto bývate vyhľadávaní, no nie oceňovaní. Ak je vašou planétou poradkyňou, je to výhodný radca a pomáha vám nájsť si cestu v spletitých problémoch okolo vás, ak je vašou šťastnou hviezdou, potom môžete ľahko vyhrať, ak budete dávať pozor na svoje "ciťáky", no podporuje aj šťastie v láske.

Merkúr

Je to silná planéta, podporuje v ľuďoch obchodného ducha, ekonomické myslenie, dodáva im vždy nové a nové myšlienky a nápady. Pod jeho vplyvom sa nemáte kedy nudiť, alebo dlho premýšľať. Ak sa dostanete do problémov, hneď vidíte jasnú cestu, no neobávate sa ani obchádzať vychodené chodníčky. Viete si hneď spomenúť na to, čo sa už v danej oblasti urobilo a čo by ste mohli dodať vy - teda je to veľmi výhodná vládnuca planéta a pod jej vplyvom sa určite nestratíte. Ako planéta poradkyňa pôsobí na inteligenciu, rozhodnosť a rýchlosť, ako šťastná hviezda sa zase prejaví v rýchlom a riskantnom riešení rôznych úloh, no aj ako "privolávač" až neskutočne výhodných obchodov.

Venuša

Je to planéta lásky a zmyselnosti, pôžitkárstvca, ľahkomyseľnosti a jej vplyv je vyslovene príjemný. No nepodporuje v človeku nič iné, ako city, citlivosť, súcitnosť, túžbu po harmónii a láske. Preto ak je vládnucou planétou pre mužov, ťažko od nich očakávať veľké výkony, kým nebudú spokojní so svojím súkromným a citovým životom. Ak si nenájdu správnu partnerku, celý život trpia a trápia seba, no aj svoje okolie. Venuša v ženách i mužoch vzbudzuje túžbu po romantickom a nežnom svete, kde by sa nemuselo veľa premýšľať, ale iba sa riadiť srdcom a jeho zákonmi. City, nežnosti, láska, zmyselnosť, erotika - to je základom vášho života. Ak je planétou poradkyňou, vždy budete hľadať spôsoby na riešenie svojich problémv apelovaním na city a dobro v iných ľuďoch a nenecháte sa presvedčiť logickými a chladnými argumentami. Ak je vašou šťastnou hviezdou, vždy nájdete cestu ku svojmu vyvolenému, či vyvolenej, ale nebudete vždy verní len tomu jednému.

Mars

Je to silná planéta, ktorá dodáva každému bojovnosť, sklon k riskovaniu a hazardovaniu, no aj logické a precízne myslenie. Pod jej vplyvom sa stávate silnejším, uznávanejším, no práve kvôli vašej bojovnosti vás nečaká žiadny jednoduchý život, bez veľkých prekážok by ste sa nikdy nedokázali vypracovať na taký post, ktorý vám prináleží. Preto je to vždy boj a rôzne vojny, či už v súkromí, alebo v práci. Vaša povaha je chladná a vypočítavá, no ak sa zamilujete, aj tu sa prejaví vaša bojovnosť a rýchlosť - nikto vám teda neunikne. Váš život vždy bude plný zhonu a rozhodovaní, manipulovania s inými ľudskými osudmi a nakoniec sa dočkáte vrcholu, no zaplatíte za to osamelosťou. Ako poradkyňa vám vždy ukáže správny smer, kam a ako nasmerovať svoju energiu, ale vždy vám postaví do cesty nejakú tú prekážku a vy musíte ukázať, že viete o seba bojovať. Ako šťastná hvidzda vo vás podporí životnú vieru v úspech a dodá vám vo všetkom sebadôveru.

Jupiter

Je to planéta plná energie a rôznych zmien, preto aj na svojich ľudí pôsobí ako neustály zdroj energie. Pod jej vplyvom sa všetci stávajú optimistami, ľahšie sa im zdolávajú akékoľvek problémy a dokážu sa na svet a všetko okolo dívať ako na niečo veselé, príjemné a sami sa cítia neohroziteľne. Dodáva ľuďom vieru v dobro a chuť ho konať, bez ohľadu na vlastné príjmy, či finančnú situáciu. No ak Jupiter podporuje dávanie, aj ho sám zabezpečuje, teda vždy sa odmení za akúkoľvek obeť a dodá svojim vyvoleným všetko, čo potrebujú pre svoju spokojnosť a šťastie. Byť jeho dieťaťom je veľmi výhodné a ako jediní sa dočkáte odmeny a nikdy nič nestratíte. Ako poradkyňa je vždy prítomná, ak sa máte rozhodovať, vždy vám podá pomocnú ruku a zabezpečí vám hľadanie skratky, alebo vás inšpiruje v hľadaní nejakého originálneho riešenia. Ako šťastná hviezda je vaším strážnym anjelom a pôsobí v každom smere len najlepšie a zabezpečuje vám dobrý dojem u vášho okolia.

Saturn

Táto planéta je dosť negatívna. Pod jej vplyvom sa u ľudí vytvárajú predpoklady na pochynosti a nedôveru o iných ľuďoch a ich úmysloch. Saturn vyvoláva melanchóliu, problémy so sebadôverou a vždy pôsobí viac deštruktívne, ako inšpiratívne. Preto sa aj u svojich zverencov málokedy snaží o úspechy a ľahký život. Vždy musia prekonávať rôzne prekážky a prináša im aj veľa smútku. Nemali by sa vydávať, či ženiť v mladosti, práve naopak, na prvé miesto by vždy mali postaviť svoju kariéru a pracovné úspechy. V tomto sa im totiž bude dariť práve zo začiatku ich života. Mnohí z nich majú aj umelecké nadanie, no tu sa musia pripraviť na ťažkosti a dlhú cestu za úspechom. Ak je Saturn vaším poradcom, potom sa nemusíte obávať, lebo vás vždy bude varovať pred nesprávnymi finančnými investíciami a všetkými zlými ľuďmi. Ako šťastná hviezda bude stáť pri vás najmä v citovom živote a nájdete si určite toho správneho partnera, no až v neskoršom veku.

Urán

Jeho vplyv je silný najmä v oblastiach inšpirácie, nadania, umeleckého cítenia, podporuje spontánnosť, vieru v ľudskosť, originalitu, no aj ľahkomyseľnosť, prudké výbuchy a neovládateľnosť, náladovosť a aj nevypočitateľnosť. Ak je vašou vládnucou planétou, ste neodolateľné bytosti, s veľkými snami a cieľmi, no aj so silou na ich dosiahnutie. Ak je vašou poradkyňou, potom sa z vás stávajú ľakoovplyvniteľné osobnosti, bez záväzkov a s veselým prístupom ku každému problému. Ste svetlom a podporujete iných. Ak je vašou šťastnou hviezdou, idete si životom bez ohrozenia a zaváhania, vždy pod Uránovou ochranou a dokážete, že všetko sa dá. Vy ste tí, ktorím ide všetko rýchlo a ako po masle, čo majú šťastie pri sebe a nikdy sa nevzdávajú.

Neptún

Neptún podporuje vo svojich zverencoch intuíciu, fantáziu, predstavivosť a jemnocit, či takt, diplomaciu a jasnozrivosť. Medzi nimi je veľa jasnovidcov, liečiteľov a ľudí, ktorí iným obetujú svoje životné ciele. U mužov i žien sa občas prejavujú sklony k intrigovaniu, radi sa stávajú "šedými eminenciami", ktoré z pozadia manipulujú, no málokedy sú natoľko vytrvalí, že sa im všetky ich úklady podarí dotiahnuť do konca. Ak je Neptún vaším vládcom, musíte sa čím skôr naučiť žiť podľa svojho vnútorného hlasu a uprednosťňovať city, vnímavosť, pred rozumom. Ako poradca je Neptún veľmi výhodný partner, pretože vám objasní všetko, čo je dôležité a nutné, k tomu, aby ste sa vyhli niečomu zlému. Ako šťastná hviezda je zase ochotný vám pomáhať v hľadaní dobrých a ochotných ľudí, no aj vo finančných operáciách.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 2. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 3. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 4. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 5. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 6. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 8. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 10. Lenivý brunch s Muchom
 1. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 2. Košická štvrť je súčasťou odpadového experimentu.
 3. Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je rizikovejšia
 4. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 5. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 6. Nepodceňujte rozmiestnenie zásuviek a vypínačov
 7. Hrotka: Sporiteľne ťahajú za kratší koniec. Musíme reagovať
 8. Slováci čoraz viac nakupujú pivo vo vratných fľašiach
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 7 173
 2. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 4 272
 3. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 3 570
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 419
 5. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 335
 6. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 3 291
 7. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 222
 8. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 2 708
 9. Jeden deň na Bratislavu nestačí 2 482
 10. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 2 240
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Boris Kollár

Exekútori tvrdia, že ľudia sa k svojim peniazom dostanú ešte ťažšie


28. júl
Výroba liekov - ilustračná fotografia.

Ministerstvo kúpilo päťtisíc dávok.


29. júl
Zuzana Kepplová.

Kollár ťaží zo zbabelosti svojich kolegov.


7 h

Pozrite si nový Screener.


a 1 ďalší 2 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop