Suverénny Pezinok nedostali na kolená ani Sviťania - Chemosvit Svit Slovakofarma Pezinok 54:74 (15:15, 21:33, 31:60)

Svit Šláger druhého tímu tabuľky s doteraz neporazeným majstrovským Pezinkom začali domáci výborne, keď viedli 5:0. Hostia však s pribúdajúcimi

minútami kvalitnou hrou otočili priebeh zápasu a v 5. minúte sa po prvýkrát ujali pod Tatrami vedenia (7:9). Napriek vybudovaniu si malého náskoku (10:15) však Podtatrancom na vyšší bodový rozdiel v úvodnej štvrtine neušli a zápas bol až do 15. minúty úplne vyrovnaný (21:22). Potom však prišla neuveriteľná 23-bodová (!) šnúra Slovakofarmy a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. V závere druhej štvrtiny úplne odišla chemikom streľba, keď sa nedokázali presadiť ani z najvyloženejších pozícií a do ich hry sa vkradla zbytočná nervozita a prílišný rešpekt z kvalít silného súpera. Snahu a bojovnosť domácim hráčom uprieť nemožno, ale rýchly presun miest Pezinčanov, veľmi kvalitná prihrávka a v neposlednom rade presná koncovka vyčnievali nad hrou Sviťanov. Pred záverečnou desaťminútovkou mali hostia už 29-bodový náskok a tak ku cti chemikom slúži to, že sa ani za tohto nepriaznivého stavu nepoddali a bojovali až do záverečného klaksónu. V záverečnej štvrtine "slovenského" suveréna nielenže poriadne potrápili, ale kvalitnou obranou a peknými akciami roztlieskali aj zaplnenú svitskú telocvičňu. V kvalitnom zápase nakoniec prehrali Sviťania so suverénnym Pezinkom o prijateľných 20 bodov.

SVIT: Znanec 15, Pažický (1 trojka) 10, Zábavník (1) 7, Jankovič (1) a Madaj 6, Kmetoni a Holúbek 4, Probala 2. PEZINOK: Lukjanec (1) 19, Kraljevič 14, Kuznecov (1) 13, Weiss a Naglič 6, Mičuda, Hovaňák a Ristanovič 4, Warmsley a Šoška 2. TH: 13/11 18/12, fauly: 18 17, trojky: 3 2, rozhodovali: Brziak a Zubák, 700 divákov, štvrtiny: 15:15, 6:18, 10:27, 23:14.

Miloš Pažický (tréner Svitu): "S nasadením našich hráčov v tomto zápase som spokojný. Až na tretiu štvrtinu sme odohrali veľmi dobrý zápas a dalo by sa povedať, že vcelku vyrovnaný. Škoda tretej štvrtiny, v ktorej nám družstvo Pezinka bodovo ušlo. Momentálne však sila jednoznačne bola na strane hostí a my sme navyše boli oslabení o Fapša, ktorý nehral a Znanec s Holúbkom hrali s prechladením. Nakoniec som vcelku spokojný aj s výsledkom, aj s hrou, ktorú sme predviedli."

Ľubomír Urban (tréner Pezinka): "Do zápasu sme išli s tým, že sme sa potrebovali dostať do herného rytmu, ktorý sme stratili v medzisviatkovom období. Myslím si, že zápas bol natoľko kvalitný, že nám pomohol v tom, aby sme sa dostali do hernej pohody. Videli sme viacero hráčov z nášho družstva, ktorí mali koncom roka výpadky v zápasovom rytme, či už išlo o Lukjanca alebo Weissa. V niektorých fázach zápasu bolo vidieť, že sa potrebujeme ďalej pripravovať, pretože už zajtra nás čaká Nikózia v Saportovom pohári a ani ďalšie stretnutia nepodceňujeme."

Súhrn výsledkov zápasov 14. kola I. basketbalovej ligy mužov: Rieker Komárno - ŠKP Bratislava 107:68 (36:18, 31:10, 28:27, 12:13), najviac bodov: Ridzoň 29 - Kšiňan 18. BC Prievidza - Inter Bratislava 58:67 (11:17, 13:20, 18:15, 16:15), Štefánik 10 - Jakabovič 21. Baník Handlová - Váhostav Žilina 103:72 (33:30, 19:15, 27:16, 24:11), Ľ. Smačko 36 - Miš 21. E.S.O. Lučenec - VTJ Levice 75:52 (19:16, 18:8, 20:12, 18:16), Laco 18 - Valach a R. Simonides po 12.