Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

V gemerskom hokejovom derby sa mužstvá o body podelili

Rožňava Sobotňajšie 6. kolo, ktoré bolo prvým v odvetnej časti sezóny 2001/2002 v stredoslovenskej divízii III. hokejovej ligy seniorov, prinieslo

zaujímavý duel v podobe gemerského derby medzi mužstvami HKM 98 Rožňava a MHK Magnezit VTJ Revúca. Po krutej prehre z úvodného duelu sezóny, keď na revúckom ľade podľahli Rožňavčania vysoko 3:14, bola odveta vyrovnanou partiou s otvoreným koncom pre oba kolektívy. Po šesťdesiatich minútach sa nakoniec súperi rozišli remízou, čo viac mrzí domáci celok, ktorý chcel svojmu rivalovi zo stredného Gemera prehru oplatiť.

Rožňava Revúca 2:2 (0:1, 2:1, 0:0)

Góly: 23. Jandušík, 35. Pančuchár resp. 16. Borza, 25. Capík. Vylúčenia: 7:8. Pred zrakmi necelej stovky divákov rozhodovala trojica Žubor, Makový a Neuzer.

HKM 98: Pituch Lentvorský, Irha, Mikolaj, Čisár, Rákai, Hrobko Funďa, Júdt, Pančuchár Fritsch, Jandušík, Mešťan Duda, Böhm, Molčan Manko, Ondík. HKM Magnezit: R. Urda (Zatroch) Kováč, Bajús, Mráz, P. Hutka, Hrbáľ, Špak N. Hutka, Borza, Kozák M. Urda, Levčák, Andraščík Žgravčák, Hudák, Capík Vlček.

Od úvodného vhadzovania bol zápas vyrovnaný a príležitosti na strelenie gólu mali hráči oboch celkov. Jediný gól prvej tretiny vsietil v 16. minúte hosťujúci Borza, ktorý sa ocitol sám pred gólmanom Pituchom a nezaváhal. Domácim sa podarilo vyrovnať v úvode prostrednej časti hry Jandušíkom, ale už o dve minúty neskôr sa v skrumáži presadil Capík a hostia opäť viedli. Zlepšený výkon Rožňavy korunoval gólom v presilovke Pančuchár a stav bol znovu nerozhodný. V tretej dvadsaťminútovke sa obaja súperi strážili ešte viac a ani jeden nechcel urobiť chybu, ktorá by mohla znamenať rozhodujúci gól. Napriek opatrnejšej hre mali šancu strhnúť víťazstvo na svoju stranu niekoľkrát hokejisti oboch celkov, ale domáci strážca svätyne Pituch ani jeho náprotivok v revúckej "klietke" R. Urda už puk za svoj chrbát nepustili. Hostia príležitosti nepremenili aj preto, že často svoje akcie v ich závere doslova prekombinovali. Záverečný nápor domácich, ktorí po svojej premiérovej výhre v súťaži veľmi túžili, zabrzilo vylúčenie jedného z rožňavských hráčov. Záver stretnutia ovplnila šarvátka a mužstvá dohrávali so štyrmi hráčmi. V gemerskom derby tak lepšie obstáli Revúčania, ktorí si po domácom víťazstve odviezli z rožňavskej odvety bod. "Hoci sme do Rožňavy išli s cieľom získať bod, podľa priebehu stretnutia sme ho skôr stratili. Boli sme lepší herne i kombinačne, ale domáci svojou bojovnosťou udržali remízu. Mali sme na víťazstvo," skonštatoval tréner Revúcej Vincent Tatarko. Domáci kormidelník Juraj Mikolaj bol s kvalitným výkonom svojich zverencov spokojný a podľa jeho slov, zaznamenal u nich veľké herné zlepšenie. "Na chlapcoch vidieť, že sú na ľade častejšie ako v úvode sezóny. V derby sme mali navrch v bojovnosti a viac času sme strávili v útočnej tretine ako v našom obrannom pásme. Škoda, že sa nám nepodarilo vyhrať. Nakoniec sme spokojní aj s bodom, ale víťazstvo by bolo krajšie," povedal J. Mikolaj. V nasledujúcom kole cestujú obaja gemerskí treťoligoví zástupcovia na súperove klziská. Rožňava sa stretne s Telgártom a Revúčania sa predstavia v Lučenci.