Piatok, 23. júl, 2021 | Meniny má OľgaKrížovkyKrížovky

Jediná dobrá štvrtina chemikom na úspech nestačila

Svit Minuloročný finalista najvyššej mužskej basketbalovej súťaže Chemosvit Svit stále hľadá svoju stratenú hernú tvár. Na rozdiel od uplynulej

sezóny podávajú Podtatranci v súčasnosti veľmi nevyrovnané výkony a dosiahnuté výsledky ani zďaleka nezodpovedajú kvalitám mužstva. Potvrdilo to aj stredajšie vystúpenie Sviťanov, v ktorom prehrali v Lučenci v zápase štvrtého kola Slovenského pohára s domácim tímom o 10 bodov, keď nezvládli najmä prvý polčas. Všetko sa opäť odvíjalo od obrany, v ktorej zabrali hostia až v poslednej štvrtine a to už bolo na zvrat príliš neskoro. Potvrdil to v našom rozhovore aj rozohrávač chemikov Peter Jankovič. Tri štvrtiny zápasu sme veľmi zle bránili a tak sa niet čo čudovať takémuto výsledku. Nedarilo sa nám ani v doskakovaní a keďže aj v útoku to bolo mizerné, domáci to dokázali plne využiť. Je ťažké vysvetliť si to, ale zrejme sme nastupovali na zápas s vedomím, že sa nám nemôže nič stať a odohrať kvalitne iba jednu desaťminútovku je príliš málo, rozhovoril sa 21-ročný basketbalista. Kolísavé výkony družstva si nevie vysvetliť ani Peter. Skutočne si to nevieme vysvetliť. Aj v tomto zápase sme určite mali na to, aby sme v Lučenci uspeli, ale to by sme sa museli prezentovať oveľa lepším výkonom. Keby sme hrali celý zápas tak ako v poslednej štvrtine, nemali by sme problémy. Veď zlepšenou obranou sme stiahli 25 bodový náskok domácich na 10 bodov, konštatoval 190 cm vysoký hráč. Na rozohrávačskom poste nemali Sviťania okrem skúseného Jankoviča hráča podobných kvalít a tak príchod Juraja Probalu potešil aj samotného Peťa. Určite to bude pre celé mužstvo prínosom, pretože konečne si aj ja budem môcť oddýchnuť, keďže sa na palubovke budeme striedať, objasnil P. Jankovič. Už zajtra zavítajú chemici do Levíc a ak by neuspeli ani tu, mohlo by sa im kľudne stať, že prídu o druhé miesto v ligovej tabuľke. V Leviciach si skutočne nemôžeme dovoliť zakopnúť a preto musíme ísť hneď od začiatku a hlavne po celý zápas naplno. Veď nie je možné, aby sme v zápase odohrali kvalitne iba jednu jedinú štvrtinu, uzavrel P. Jankovič.

E. S. O. LUČENEC CHEMOSVIT SVIT 67:57 (21:10, 35:18, 52:31), najviac bodov: Laco 17, Čurovič 15 Zábavník 13, Fapšo 11, 800 divákov, štvrtiny: 21:10, 14:8, 17:13, 15:26.