Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Ani Handzušove zásahy neodvrátili prehru, Bondra vynechal pre chrípku prvý duel sezóny

Zámorská NHL pokračovala deviatimi zápasmi. Žraloci mohutným záverom ušli Phoenixu na rozdiel dvoch gólov aj zásluhou Fína Selänneho, ktorý sa

presadil po 11 zápasoch. Zápas vyšiel Michalovi Handzušovi, ktorý dvakrát odpovedal na góly Gravesa a vždy posunul domácich do vedenia. Na víťazstvo to však nestačilo a k úspechu nemohol prispieť ani Ladislav Nagy, ktorý po 6 minútach opustil zápas s narazeným kolenom. Obranca Radoslav Suchý si pripísal dve mínusky a Phoenix prehral po tretí raz v sérii. Bluesmani pokračovali vo víťaznom ťažení na západe a dva a body si po San Jose odniesli aj z Anaheimu. Pavol Demitra neuspel a pripísal si mínusový bod, no hostia zvíťazili vo štvrtom stretnutí v sérii. Králi vyhrali V Madison Square Garden po takmer dvanástich rokoch, keď naposledy sa tešili 12. marca 1990. O posledné dva góly v zápase sa postarali slovenskí hráči. Najskôr Žigmund Pálffy strelil svoj deviaty gól v sezóne, keď strelou z prvej trafil nad Richterovo rameno. Bol to prvý gól skalického rodáka od 22. novembra. Bodku dal presne minútu po Pálffyho zásahu takmer z identického miesta obranca Ľubomír Višňovský. Prvý "shutout" v sezóne vychytal Jamie Storr, ktorý zlikvidoval 34 striel. Trojzápasovú sériu prehier prerušili hokejisti Capitals bez slovenského krídelníka Petra Bondra, ktorý pauzoval pre chrípku. Bondra vynechal prvý zápas v sezóne.

Výsledky: DETROIT - VANCOUVER 5:4 po predĺžení (0:3, 1:1, 3:0 - 1:0), góly: 38. Robitaille (Lidström, Larionov), 44. Shanahan (Yzerman, Hull), 45. Dacjuk, 54. Hull (Dacjuk, Fiodorov), 63. Draper (Duchesne, Maltby) - 6. Näslund (Bertuzzi, Morrison), 10. Sopel (D. Sedin, Jovanovski), 18. Bertuzzi (Näslund, Morrison), 40. Cassels (Hlaváč). COLORADO - CHICAGO 7:3 (1:2, 4:0, 2:1), 17. Hejduk (Tanguay, Blake), 33. Fairchild (Hahl, Willsie), 35. Reinprecht (Trepanier, Nieminen), 38. Drury (Škoula, Nieminen), 40. Nieminen (Drury, Reinprecht), 44. Yelle (Messier, Willsie), 57. Drury (Reinprecht, Blake) - 7. Daze (Housley, Žamnov), 9. Amonte (Žamnov, Calder), 54. Nylander (Žamnov). PHOENIX - SAN JOSE 5:6 (2:1, 1:2, 2:3), 18. Briere (Mara, Langkow), 19. Lemieux (Kolanos, Vaananen), 40. HANDZUŠ (Numminen,, Mara), 42. HANDZUŠ (Berezin, Numminen), 58. Mara (Lemieux, HANDZUŠ) - 11. Sturm (Damphousse, Heins), 21. Graves (Nolan), 40. Graves (Nolan, Rathje), 43. Selänne (Damphousse, Sturm), 43. Ricci (Rathje), 49. Bradley (Matteau, Marchment). ANAHEIM - ST. LOUIS 2:3 (1:0, 0:2, 1:1), 10. Kjellberg (Kariya, Tverdovskij), 46. Carney (Titov) - 33. Drake (Eastwood), 40. Weight (Stillman), 50. Stillman (Weight, Chavanov). NEW JERSEY - CALGARY 5:1 (1:0, 2:1, 2:0), 18. Sýkora (Berglund, Arnott), 23. Niedermayer (Gomez, Brylin), 35. Niedermayer, 49. Nemčinov (Gardiner), 54. Arnott - 25. Conroy (Iginla, Kravčuk). NY RANGERS - LOS ANGELES 0:4 (0:1, 0:1, 0:2), 9. Eloranta (Laperriere, Belanger), 27. Heinze (Johnson, Miller), 57. PÁLFFY (Schneider), 58. VIŠŇOVSKÝ (Buchberger). WASHINGTON - COLUMBUS 6:3 (1:1, 2:1, 3:1), 14. Peat (Sacco, Rohloff), 24. Gončar (Halpern, Zubrus), 34. Oates (Jágr, Gončar), 46. Gončar (Zubrus, Oates), 49. Jágr, 59. Forbes (Nikolišin, Halpern) - 18. Výborný (Wright, Marshall), 33. Grand-Pierre (Wright, Výborný), 49. Wright (Marshall). ATLANTA - OTTAWA 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0), 3. Corkum (Svartvadet, Karlsson), 28. Tremblay (Štefan), 46. Domenichelli (Štefan, BARTEČKO), 63. Kovaľčuk (Štefan) - 2. Havlát (Neil, Persson), 35. Fisher (Havlát, Arvedson), 45. HOSSA (White, Rachůnek). FLORIDA - DALLAS 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), 28. Jokinen (Novoselcev, Huselius), 53. Jokinen (P. Bure, Huselius) - 30. Modano (Zubov, Belfour), 46. Modano, 58. Langenbrunner (Muller, Turgeon).