Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Zuzulová atakovala prvú desiatku, ale v druhom kole spadla

BEH NA LYŽIACH: Sobota: Ruská lyžiarka Julia Čepalovová zvíťazila v sobotu v behu na 5 km voľnou technikou na pretekoch Svetového pohára v Novom

Měste na Moravě časom 13:45,2 minúty s náskokom necelých 20-tich sekúnd pred domácou Kateřinou Neumannovou. Slovenská reprezentantka Jaroslava Bukvajová obsadila 26. miesto a po prvý raz v sezóne si pripísala body do SP (5). Jej kolegyňa Ľubomíra Kalinová skončila časom 16:05,9 na 36. mieste. V behu na 10 km voľnou technikou časom 26:12,9 minúty prekvapujúco Talian Fabio Maj, ktorému doteraz patrila až 48. priečka v priebežnom poradí SP. Na druhom mieste skončil so stratou 1,9 sekundy Estónec Jaak Mae pred nórskym reprezentantom Kristenom Skjeldalom.

Nedeľa: Svetový pohár pokračoval v českom zimnom stredisku Nové Město na Moravě pretekmi dvojčlenných ženských štafiet na 4 x 1,5 km. Prvenstvo si vybojovala prvá ruská štafeta v zložení Julia Čepalovová, Jevgenia Medvedevová. Druhé miesto obsadili Talianky, tretie skončili Fínky. Preteky dvojíc sa skončili triumfom talianskych bežcov, keď zvíťazila dvojica Fabio Maj a Freddy Schwienbacher pred svojimi krajanmi Giorgiom Di Centaom a Cristianom Zorzim. Slovenská dvojica Michal Malák a Stanislav Holienčík obsadila zo 17 štartujúcich družstiev 15. miesto.

BIATLON: Dvojnásobným triumfom francúzskych biatlonistov sa skončili sobotňajšie preteky Svetového pohára mužov na 15 km v nemeckom Oberhofe, keď z víťazstva sa tešil Raphael Poireé a na druhom mieste so stratou 1,1 sekundy skončil Vincent Defrasne. Tretie miesto obsadil Rus Viktor Majgurov.

Víťazkou pretekov Svetového pohára v biatlone na 12,5 km s hromadným štartom v nemeckom Oberhofe sa stala Ukrajinka Olena Zubrilovová. Darilo sa aj slovenskej reprezentantke Martine Jašicovej, ktorá obsadila 10. miesto so stratou 2:27,1 min na víťazku a pripísala si do hodnotenia SP ďalších 26 bodov, bodovala aj Anna Murínová vďaka 26. miestu.

RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Talian Fabio Carta a Bulharka Jevgenija Radanovová sa stali vo francúzskom Grenoble majstrami Európy v rýchlokorčuľovaní na 1500 m na krátkej dráhe.

SÁNKOVANIE: Na majstrovstvách Európy v sánkovaní v nemeckom Altenbergu si v pretekoch dvojíc úspešne počínali slovenskí reprezentanti Ľubomír Mick s Walterom Marxom mladším, ktorí obsadili konečné deviate miesto a potvrdili tak svoju príslušnosť k európskej špičke. Jediná slovenská reprezentantka v súťaži žien Veronika Sabolová obsadila konečné 22. miesto.

SKOKY NA LYŽIACH: Víťazom ďalšieho podujatia Svetového pohára v skokoch na lyžiach v nemeckom Willingene sa stal na radosť domácich divákov Sven Hannawald, ktorý tak zaknihoval už svoj piaty triumf v sérii, keď predtým dominoval vo všetkých štyroch dieloch Turné štyroch mostíkov. V hlavnej súťaži sa predstavili aj dvaja slovenskí reprezentanti Martin Mesík a Dušan Oršula, ani jednému z nich sa však nepodarilo postúpiť do 2. kola. Mesík obsadil 40. miesto, Oršulu klasifikovali na 43. pozícii. V pretekoch družstiev sa z prvenstva tešili rakúski reprezentanti v zložení Martin Höllwarth, Andreas Goldberger, Stefan Horngacher a Andreas Widhölzl.

SNOUBORDING: V prvom kole Slovenského pohára v snoubordingu sa v obrovskom slalome-špeciál v stredisku Krompachy-Plejsy presadila slovenská juniorská reprezentantka Miroslava Hanuliaková z ŠK Vrátna pred Tatianou Hanuliakovou a Bronislavou Machovou.

V mužskej kategórii si najlepšie počínal poľský reprezentant Pavel Dawidek. Najlepší slovenský junior Viktor Mach figuroval po prvom kole na vedúcej pozícii, v druhom však dosiahol až siedmy najrýchlejší čas a to napokon stačilo na druhé miesto.

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Víťazkou sobotňajšieho zjazdu v rakúskom Saalbachu sa stala Nemka Hilde Gergová. Na druhom mieste skončila so stratou piatich stotín Rakúšanka Renate Götschlová, tretie miesto obsadila jej krajanka Michaela Dorfmeisterová. Víťazkou slalomu sa stala Francúzka Laure Pequegnotová. Mladá slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová druhé kolo nedokončila, keď krátko po prvom medzičase po chybe na vnútornej lyži padla. Sedemnásťročná Bratislavčanka bola pritom na najlepšej ceste bodovať vo štvrtej z piatich slalomových súťaží sezóny, keď v prvom kole dosiahla jedenásty najrýchlejší čas. Zuzana Smerčiaková 60. časom v prvej jazde (+5,61) nepostúpila do 2. kola. V priebežnom poradí slalomu klesla Zuzulová z 20. na 23. miesto, ale po pretekoch vyhlásila: "Škoda pádu na vnútornej lyži, po takejto chybe som prišla o dobrý výsledok. Nič to, musím sa z toho poučiť a ísť ďalej".

Trojnásobným triumfom rakúskych alpských lyžiarov sa skončil zjazd Svetového pohára vo švajčiarskom Wengene. Zvíťazil Stephan Eberharter, na druhej priečke skončil Hannes Trinkl a tretí prišiel do cieľa Josef Strobl. Slovenský reprezentant Michal Rajčan obsadil 56. miesto. Víťazom slalomu sa stal chorvátsky reprezentant Ivica Kostelič. Slovenský reprezentant Michal Rajčan nedokončil v slalome prvé kolo.