Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

V šarišsko - zemplínskom hokejovom derby sa zrodila senzácia na úkor favorizovaných Lietajúcich koňov

Prešov - Senzačný výsledok v 30. kole I. hokejovej ligy sa zrodil na prešovskom ľade. Tamojšie Lietajúce kone boli pred prvý bully jednoznačným

favoritom. Tréner HK VTJ Farmakol Prešov Milan Hovorka na prahu tohto roku okrem iného povedal, že v tomto chcú jeho zverenci už len vyhrávať. Maximalistické ciele velili Prešovčanom pokúsiť sa bodovo dotiahnuť na aktuálne vedúcich Spišiakov. Za tým účelom tím Lietajúcich koňov posilnil momentálne najlepší strelec súťaže Cmunt z Dubnice. Ten očakávania zatiaľ napĺňa. V Dubnici dal dva, Trebišovu jeden gól. Čo však o výkonoch mužstva po prestávke povedať nemožno. Trebišovský súper vsadil na prešovskom ľade na osvedčenú taktiku. Prehustil stredné pásmo, kde spriadal za nesmierného úsilia každého jednotlivca obranné pavučinky, ktorými sa prepliesť Lietajúce kone mali veľké problémy. Ak sa už Prešovčania nimi "preštrikovali", ich strelecké pokusy stroskotávali na výbornom Martonovi v bráne hostí. A tak nečudo, že ako prví išli do vedenia Trebišovčania. Až na rozhraní 44. a 45. minúty domáci predsa len otočili skóre. Osem minút pred koncom však hostia vyrovnali a 30 sekúnd pred záverečnou sirénou dali dokonca tretí, víťazný gól. Dvakrát v predchádzajúcich vzájomných dueloch Trebišov Prešov poriadne potrápil, no až do tretice ho obral o oba body...

"Naša hra zrejme Lietajúcim koňom zjavne nesedí," mienil po stretnutí jeden z dvojice trebišovských trénerov Jozef Škrak. "Vsadili sme na dôslednú obranu v strednom i v našom obrannom pásme. Nuž a Prešovčania sa s ňou nedokázali vysporiadať. Taký je ale šport." Rozdiel v kvalite kádrov je markantný. Prešovčania disponujú viacerými hráčmi s bohatšími skúsenosťami i z vyššej súťaže, na rozdiel od vašich. A predsa, tentoraz to na ľade badať nebolo. Žeby domáci vás boli podcenili? "To si tvrdiť nedovolím. Na začiatku prepásli nejaké šance a možno urazili hokejovú šťastenu. Ak porovnáme kádre a podmienky v akých oba kluby pracujú, jednoznačne nás Prešovčania mali predčiť po každej stránke a s prehľadom zápas vyhrať. Najmä, ak ešte pred týmto duelom nahlas vraveli o ambíciách hrať baráž o extraligu. Na druhej strane, aj my sme naše mužstvo posilnili o skúsenejších hokejistov. A na výkonoch i výsledkoch je to badať." Lietajúce kone v 45. minúte z 0:1 upravili na 2:1. Prebleskla vám vari v tej chvíli myšlienka o "zabalení" nádejne rozohranej partie? "Bol by som zlým trénerom, keby som vlastným hráčom do samého konca neveril. V kútiku duše som veril, že aspoň vyrovnáme. Najmä keď sme prežili bez ujmy presilovku domácich piatich proti trom našim. Niekde tam by mali Lietajúce kone hľadať príčinu nečakaného ďalšieho zvratu. V poslednej časti mali totiž dosť priestoru v početnej prevahe, aby zápas rozhodli vo svoj prospech. Čo sa udialo v samom závere, to nečakal na prešovskom štadióne určite nik. Hokej však máva i takéto podoby. Prešovu postup do extraligy žičím. Musia si ho ale vybojovať na ľade samotnom s každým súperom. I s "papierovo" slabším."