Korzár logo Korzár
Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Exporadca prezidenta Ján Bílek presvedčivo zvíťazil v ankete Hlúposť roka 2001

Na Silvestra a počas druhého týždňa tohto roka sme vám ponúkli 25 výrokov našich politikov, ktoré sme vybrali z ich duševnej "činnosti" spáchanej v

priebehu roku 2001. Všetky z nich mali tú česť a stali sa víťazmi v našej pravidelnej rubrike Keby hlúposť kvitla... Práve z tejto 25-ky nami ocenených výrokov ste mohli klasickou alebo elektronickou poštou hlasovať za najväčší skvost uplynulého roka, ktorý sa podarilo vysloviť niektorému z našich politických činovníkov a ďalších humoristov, ktorí niekedy nevedia ani len o tom, že sú bežným ľuďom na smiech... Priznáme sa, po minuloročnej premiére sme boli veľmi milo prekvapení vašim záujmom o 2. ročník tejto našej ankety a potešilo nás, že ste k svojim tipom pridali aj zopár povzbudivých slov na našu adresu, ako aj nejaký-ten komentárik na ľudí, ktorí žiaľ alebo našťastie vládnu v tejto korupciou a ďalšími škandálmi zmietanej krajine.

A ako dopadlo vaše hlasovanie? Po spočítaní hlasov z korešpodenčných lístkov, listov, pohľadníc a elektronickej pošty sme dostali vskutku zaujímavé výsledky. Na rozdiel od minulého roku, keď si všetky tri medailové stupne "sprivatizovali" chlapci a dievčatá z SDĽ v poradí V. Sopko, P. Kanis a B. Schmögnerová, bolo tentoraz poradie omnoho pestrejšie.

Na bronzovú priečku sa dostal expodpredseda NR SR Ján Ľupták (ZRS), ktorý takto oslovil istú účastníčku protestného odborárskeho zhromaždenia proti politike súčasnej vlády v Trstenej: "Keďže na hlave máte kožušinovú čiapku, nemáte na tomto mítingu čo robiť. Veď vy vôbec nie ste chudobná..."

Na strieborný stupienok sa vyšvihol poslanec NR SR Marián Mesiarik za SOP, ktorý týmito slovami chcel zabrániť, aby sa zákaz interrupcií nedostal do našej ústavy. "Rozviažte nám, chlapom, ruky! Ja sám som ešte pripravený najmenej desať detí dať tomuto štátu. Samozrejme nie so svojou vlastnou ženou... lebo už nemôže mať".

Bezkonkurenčne najviac prvých miest a dohromady 36 bodov však získal bývalý hlavný radca slovenského prezidenta Ján Bílek. Stačili mu k tomu tieto tri vety. "Môj mesačný príjem nie je nič moc a je pod stotisíc korún. Ako štátny úradník by som zarobil tretinu toho, čo prezident. Za tých tridsaťtisíc mesačne by som neuživil ani sám seba, nieto ešte rodinu. Tým, že som u prezidenta iba na polovičný úväzok, môžem podnikať a pracovať aj inde." Za tento skvost i k víťazstvu J. Bílekovi srdečne blahoželáme a sľubujeme, že vám, že ak sa s ním najbližšie stretneme, odovzdáme mu za triumf v našej ankete citrón.

Z najzaujímavejších ohlasov na našu anketu sme vybrali tieto:

"Blahoželám Vám k zozbieraniu týchto 25 "kvetov" múdrosti, ako sa ukázalo, rok 2001 bol naozaj 'úrodný'. Veľa zdravia, pracovných úspechov a stále viac spokojných čitateľov Vám vinšujem do roku 2002 - nech sa Vám darí," zaželal nám vo svojom e-maile Peter Tomečko z Lackoviec v okrese Humenné, u ktorého na celej čiare zvíťazil J. Slota vo svojom komentári o slovenskom národe pred "orálnym stykom" K. Tóthovej a (ne)prepojenie SDĽ a Devín Banky od Ľ. Andrassyho.

"Myslím si, že každý výrok je ako perla, ktorá by sa mala pre výstrahu uložiť v trezore. Za superdebilný výrok považujem ten od J. Ľuptáka, že kto má na hlave kožušinovú čiapku, nie je chudobný," zamyslel sa Jozef Mihálik z Košíc.

"Všetky výroky sú ocenenia hodné, lebo ich povedali tí 'inteligentnejší' od nás. Obyčajného človeka takéto múdrosti len tak ľahko nenapadnú," tvrdí Iveta Kotuličová zo Sedlíc hlasujúca za 10 detí M. Mesiarika, Indiánov R. Schustera a orálny styk K. Tóthovej.

"Najlepší je chudobný pán Bílek, ďalej náš milovaný pán prezident hovoriaci o svojej práci košického primátora a nakoniec Mister Mečiar a jeho dobré známosti v USA. Tých výrokov je dobrých viac, no tie sa mi zdajú najlepšie," myslí si Jaroslav Krajňák z Košíc.

"Je veľmi obtiažne vybrať z ponuky skvostov tie najkrajšie. Keby tieto skvosty kvitli, bol by aj parlament ako rajská záhrada," pochválil sa nám "záhradkár" František Rado zo Sniny. U neho jednoznačne zvíťazil odkaz J. Migaša mladým ľavičiarom pred politickým azylom V. Mečiara v USA a orálnym stykom K. Tóthovej.

"Človek žasne nad tými všetkými výrokmi, ktoré sú naši politici schopní vypľuť. Najviac ma zaujal výok od Jána Bíleka. Prečo? Neviem síce, koľkočlennú rodinu živí pán Bílek. Ale my (sedemčlenná rodina 2+5 detí) by sme pri 'skromnosti' vedeli vyžiť aj z platu 30 000 Sk mesačne. Naše spoločné príjmy s manželom totiž nesiahajú ani len do výšky 15 000 Sk. A zabezpečiť na úrovni päť detí v školskom a predškolskom veku, vrátane všetkých poplatkov... Veď to poznáte. Raz by som tiež chcela byť radkyňou na polovičný úväzok. Členstvo v dozorných radách by som nechala iným, nech si aj oni polepšia. Blahoželám pánovi Bílekovi a zároveň ho úprimne ‚ľutujem'," píše nám vo svojom liste čitateľka Mária Andrejčákova z Kysaku.

Košičanka Jana Bandurová poňala našu súťaž dosť monotematicky. Na prvých troch miestach u nej zabodovali všetky nominované výroky prezidenta R. Schustera. "Mimo súťaže je so svojimi slovami pán Bílek. Som dlhodobo nezamestnaná, takže pochopíte," vyznala sa nám.

"Žiaľ nájsť prácu je u nás veľmi ťažké. Bol som rád, keď som mohol aspoň niekoľko mesiacov v roku pracovať prostredníctvom VPP. Teraz som však opäť nezamestnaný a som rád, že si môžem dovoliť odoberať váš denník Korzár. No poďme k veci, na 1. miesto dávam výrok pána Bíleka o nedostatku peňazí, na druhé pána Mesiarika o tom, ako je pripravený dať štátu ešte 10 detí a na tretie od pána prezidenta, ako je on Mesiac a iní Slnko," konštatuje náš verný a dúfame, že len dočasne nezamestnaný čitateľ Július Hölz z Medzeva.

"Na 1. miesto dávam jednoznačne výrok Jána Bíleka o 30 000 Sk, ktoré by mu ako plat nestačili Veľmi ho 'ľutujem', že si takto 'ťažko' musí privyrábať, aby prežil. Na 2. miesto som dala tvrdenie P. Ruska o nezneužívaní Markízy na politické účely jeho strany ANO. A bronz pripadol vysvetleniu E. Kukana, prečo môžu deti pána prezidenta využívať diplomatický pas. Na to jednoducho nenachádzam slov," našli sme na korešponďáku k "Drzosti roka 2001" podľa Michala Koroľa z Košíc.

Ďalší čitateľ Ladislav Mlynarčík z Košíc našiel okrem nami vybratých hlúpostí aj ďalšie. Perlou je podľa neho najmä úvaha poslanca M. Mesiarika adresovaná ministerke financií B. Schmögnerovej: "Váš rozpočet je ako odfarbená blondínka z Krížnej. Čím viac rozťahuje nohy, tým je deravejší."

"Jednotkou je u mňa pán prezident a jeho slová o svojej hrdosti k tomu, čo urobil v Košiciach, striebro by som dal Jozefovi Migašovi o jeho ľavičiaroch a bronz V. Mečiarovi a jeho slovám o legende V. Havla. P.S. Len aby sa pán poslanec J. Cuper neurazil, že má vo vašej ankete tak málo možností," poťažkal si Štefan Dovica z Gemerskej Polomy.

"1. miesto hlúposť od pána Ľuptáka (Ha-ha, takže aj ja som bohatý, lebo mám kožušinový čiapku?). 2. miesto hlúposť od pána Cupera (Kde sa môžem hlásiť o miesto Lexovej asistentky?). 3. miesto hlúposť od pána Bíleka (To nepotrebuje žiaden komentár)," dočítali sme sa na korešpondenčnom lístku od Alžbety Ďurčanskej z Košíc.

Iný Košičan Jozef Havrila poslal svoj hlas na pohľadnici, kde sme našli členov kapely Žobráci. Možno aj preto sa mu najviac pozdával víťazný výrok B. Schmögnerovej z minulého ročníka, že si zo svojho platu nemôže dovoliť zaplatiť dovolenku pri mori pre celú svoju rodinu. Myšlienka na peniaze ho neopustila ani tentoraz, keď udelil 1. miesto finančnému výroku J. Bíleka.

"Najlepší je výrok pani Schmögnerovej o multimilionároch, potom pána Kukana o diplomatických pasoch pre prezidentove deti. Nuž, každý vie ako sa vyzuť, no a čo! Takú poznámku v pase by som aj ja chcel mať. Lenže chyba, už nie som ani dieťa a nemám ani pas. No a na tretie miesto dávam výrok od pána Bíleka. Pýtam sa ho - nechceli by ste si so mnou vymeniť zamestnanie? Som 70-ročný dôchodca, možno by to bolo pre vás atraktívnejšie. A na polovičný úväzok. Basta!" nadýchol sa k svojmu sólu Prešovčan Valent Voško.

Ako sme vám sľúbili, zo všetkých hlasujúcich sme vyžrebovali troch víťazov, ktorí už v najbližšom čase obdržia pekné knižné publikácie. Takže začítať sa do knižky od Jackie Collinsovej bude môcť Rudolf Mirdala z Okružnej 10H2/A v Michalovciach. Kvalitnú knižku od Joža Nižňanského môže počas dlhých zimných večerov prelúskať jeho menovec Jozef Havrila z Húskovej 53 v Košiciach. Svoje zemepisné vedomosti si s novým Atlasom sveta bude môcť zdokonaliť Július Hölz zo sídliska Mladosť 20 v Medzeve. Bonus za najnápaditejší korešponďák v podobe nádherného modrého trička s logom TV kanála Eurosport získava od autora týchto riadkov Valent Voško z Levočskej 95 v Prešove. Do budúceho Silvestra zostávame s pozdravom - Hlúpostiam zdar!!!

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 2. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 3. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 4. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 5. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 6. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 7. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 8. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 9. Lenivý brunch s Muchom
 10. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 1. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 2. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 3. Nepodceňujte rozmiestnenie zásuviek a vypínačov
 4. Hrotka: Sporiteľne ťahajú za kratší koniec. Musíme reagovať
 5. Slováci čoraz viac nakupujú pivo vo vratných fľašiach
 6. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 7. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 8. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 9. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 10. Do portfólia Proxenty pribudol projekt na Šancovej
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 10 505
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 4 723
 3. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 3 432
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 386
 5. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 347
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 3 217
 7. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 185
 8. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 2 437
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 2 306
 10. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 1 902
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Boris Kollár počas tlačovej konferencie Sme rodina.

Bratislava sa ako jediná priblíži k 70-percentnej zaočkovanosti.


17 h
Jakub Grigar

Sledujte online letnú olympiádu.


Sportnet a 1 ďalší 9 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Najmä hrude odhaľujú muži politici na celom svete.


a 1 ďalší 9 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop