krajinu najradšej pozoruje z okna vyhriatej izby. Popri mrazoch je vraj alergický i na zimné športy. "Žiadne zjazdovky, ani bežky! Týmito atrakciami odmietam zbytočne ohrozovať svoj organizmus," riekol tlačovej agentúre Korzo.
"Úplne mi stačí, že som pred niekoľkými dňami spadol na ľade. Mám narazený celý pravý bok a ešte dnes mi robí problémy pohodlne si ľahnúť," zveril sa Dienstbier.
Politik, ktorý sa pred časom uchýlil do ústrania, sa však v zime nenudí. V týchto dňoch totiž pracuje na knihe o svojej niekoľkoročnej balkánskej misii v službách OSN. "Knihu som už v zásade dokončil a je v redakčnom stave. Otvorenú nechávam iba poslednú kapitolu. Tú aktuálne dokončím podľa toho, ako sa situácia na Balkáne bude vyvíjať v okamžiku, keď budem knihu odovzdávať," usmial sa.
Dientsbier tvrdí, že Srbsko a Chorvátsko nastúpili cestu do Európy. Existuje tak nádej, že vojnové hrôzy, ktoré tieto susedné krajiny bolestne poznamenali, sa už nikdy nebudú opakovať."Myslím, že oba štáty vykročili na hrboľatú cestu k demokracii zrejme neodvolateľne. Ako dlho jim to bude trvať, to sa však nedá vôbec odhadnúť," zamyslel sa.
Kedysi veľmi populárny politik tvrdí, že o návrate na politické výslnie neuvažuje. "Ani sa oň nijako neusilujem. K tomu musia nastať vhodné podmienky a tie zatiaľ nevidím. Nebudem ani kandidovať na jeseň do Senátu," riekol.
Autor: Coldwater (TASR)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.