medzinárodných mierových síl.
"Afganské obyvateľstvo požaduje viac príslušníkov bezpečnostných síl, ktorí by zaistili, že v Afganistane nastane stabilita a mier," povedal Karzaj na zasadaní britského kabinetu.
Šéf afganskej prechodnej administratívy, po bývalom americkom prezidentovi Billovi Clintonovi druhý zahraničný líder, ktorý dostal možnosť vystúpiť s prejavom na zasadaní britskej vlády, vyjadril premiérovi Tonymu Blairovi a jeho ministrom vďaku za pomoc sľúbenú Afganistanu na nedávnej tokijskej konferencii.
"Taliban ušiel so všetkými peniazmi, ktoré (v krajine) boli. Nemáme doslova žiadne bankovky," vyhlásil Karzaj.
Blair včera odmietol zaviazať Britániu k vyslaniu ďalších jednotiek do Afganistanu, uviedol však, že Londýn sa aj naďalej zaväzuje pomôcť pri opätovnom vybudovaní vojnou zničenej krajiny v dlhodobom horizonte.
Ministerský predseda zdôraznil, že prenasledovanie členov teroristickej siete al-Káida a afganského radikálneho hnutia Taliban je ešte "nedokončenou prácou". Označil za mimoriadne dôležité zaistiť, aby sa Afganistan nestal opäť základňou pre teroristov, ale ani pre obchodníkov s drogami.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.