Strednej priemyselnej školy chemickej vo Svite (na snímke). Sympatickú prirodzenú čiernovlásku vybrala komisia produkčného domu Forza z vyše tisíca adeptiek na titul kráľovnej krásy. Hneď v úvode prezradíme, že je narodená v znamení Raka a doteraz sa žiadnej podobnej súťaže nezúčastnila. Jej vizáž už prešla prvými úpravami. Kaderníci jej skrátili dlhé čierne vlasy. Potencionálnych uchádzačov o jej srdce odradíme už na začiatku. Natália je totiž zadaná. Pre tých, ktorí by ju napriek tomu chceli spoznať bližšie prinášame exkluzívny rozhovor.
Prezraď nám hneď na úvod, ako si sa vlastne do finálovej dvanástky vôbec dostala...
Začala som to tým, že som sa prihlásila na casting, ale najskôr som poslala moje fotografie spolu s prihláškou. Neskôr mi prišla pozvánka na casting do Košíc, z ktorého som postúpila do semifinále. V Bratislave sa uskutočnilo semifinálové kolo z ktorého ma vybrali až do finálovej dvanástky.
Kto ťa do súťaže prihlásil?
Prihlásila som sa sama.
Spomínala si že si posielala fotografie, aké fotky to boli?
Nič výnimočné. Fotografie z dovolenky. Mali sme zaslať fotografie tváre a postavy v plavkách.
Aký si mala na castingoch pocit? Bolo tam určite veľa pekných dievčat...
Priznám sa, že to bolo strašne napínavé. Kým nám oznámili výsledky, veľmi dlho nás naťahovali. Ale dalo sa to zvládnuť.
Cítila si v prvom momente, že máš šancu dostať sa až do finále?
Bolo tam strašne veľa pekných dievčat. Nevedela som posúdiť, aký typ organizátori súťaže hľadajú. Netušila som, že sa dostanem až tak vysoko.
Ako prijali správu o tvojej účasti rodičia, súrodenci, priatelia, spolužiaci?
Rodičia boli radi. Vedeli, že som sa do súťaže prihlásila a držali mi palce. Spolužiaci boli radi a dúfam, že mi budú vo finále držať palce aj oni.
Na hrudi budeš nosiť sedmičku... Prinesie šťastie?
Číslovali nás podľa výšky. Najvyššou je jednotka, najnižšou dvanástka. A či prinesie šťastie? Nechám to na osud.
Prezraď nám, aká atmosféra vládne v "zákulisí"?
Dievčatá sú k sebe veľmi milé. Nie je medzi nami nenávisť, alebo niečo podobné. Atmosféra je dobrá. Zatiaľ som sa nestretla s vyslovene negatívnym zážitkom.
Ktoré z dievčat tipuješ ako favoritky hlavnej súťaže?
To práveže vôbec neviem. Každá z nás je úplne iný typ, každá je iná, takže neviem povedať, kto by to mohol byť.
Porota bude aj v tomto roku pestrá. Myslíš si, že bude prihliadať skôr na telesnú, alebo duševnú krásu súťažiacich?
Myslím si, že to bude splývať dohromady, povahové aj telesné vlastnosti.
Počas finálového večera ťa čaká niekoľko súťažných disciplín. Na ktorú si trúfaš a naopak, ktorej sa veľmi bojíš.
Najviac sa obávam asi rozhovoru. Neviem, aké otázky sa mi ujdú. Práve rozhovoru sa obáva väčšina dievčat. Myslím si, že ostatné disciplíny zvládnem dobre.
Určite je pre teba novinkou pózovať fotografom a odpovedať na zvedavé otázky...
Nikto z nás nebol zvyknutý na to, že nás každý fotil a chcel rozhovory. Boli sme v nejakých rádiách, v televízií Markíza. Boli sme z toho dosť prekvapené, ale nebolo to až také otravné.
Do veľkého finále neostáva veľa času. Ako sa naň budeš pripravovať?
Nijak mimoriadne. Pôjdem zrejme do solária, fitnescentra a budem sa snažiť zdravo jesť. "Udržiavaniu" postavy sa veľa venovať nemusím. Myslím si, ale že to cvičenie je potrebné.
Čo si od súťaže Miss sľubuješ?
Myslím si, že v prvom rade získam veľa skúseností do života. Som rada, že som sa vo finálovej dvanástke ocitla.
Láka ťa aj práca v modelingu?
Ak by taká možnosť bola, určite.
Šanca, že sa staneš Miss 2002 je veľmi veľká. Čo, ako úradujúca najkrajšia Slovenska urobíš ako prvé?
To je veľmi ťažká otázka. To naozaj neviem.
Víťazka si odnesie milión a auto. Je to istá motivácia?
Určite. Každého to láka.
Väčšina ľudí si myslí, že sú to nezaslúžené peniaze...
Je to súťaž, ako každá iná. Je tam víťaz a porazený. Myslím si, že v tejto súťaži nejde len o krásu.
Koho si zoberieš zo sebou na finálový večer do Bratislavy?
Určite vezmem mojich rodičia a môjho priateľa.
Tvoj najbližší program?
Najbližšie budeme natáčať upútavky pre TV Markíza a potom nasleduje sústredenie v Bratislave. Predpokladám, že sa budeme učiť líčiť a chodiť a všetko okolo toho.
Nejaký odkaz na záver?
Mojím fanúšikom by som chcela odkázať iba jedno. Aby mi držali palce.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.