Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Telegraf

Výsledky stretnutí zimného futbalového turnaja VsFZ - A-skupina - 5. kolo: Sobrance V. Kapušany 2:1 (1:0), Trebišov - Vranov 2:3 (2:2), Michalovce -

Humenné 2:3 (0:1). B-skupina - 4. kolo: Stropkov - Lipany 6:1 (5:1),Tatran Prešov B St. Ľubovňa 0:3 (0:1). Bardejov - Giraltovce 0:2 (0:0).

Prípravný futbal: Dunaferr Dunaújváros - Tatran Prešov 0:0. 1. FC Košice - ST Ličartovce 2:1 (1:0), góly: Štrba, R. Urban z pok. kopu - R. Šimko. Vranov - Čaňa 3:2 (2:2),Melník 2, Vožný - Miloš Gallo, Kundra. Kokšov-Bakša Krásna 0:2 (0:0).

Absolútnym triumfom Belgičanov sa skončili preteky mužov kategórie Elite na MS v cyklokrose v Zolderi. Tretí titul v kariére si vybojoval časom 1:01:11 h. Mario De Clercq. Druhé miesto obsadil so stratou 3 sekúnd Tom Vannoppen, tretí skončil šesť sekúnd za víťazom Sven Nijs. Najlepší výsledok v kariére na MS dosiahol slovenský reprezentant Robert Glajza, ktorý obsadil 18. miesto.

Švédsko - Nemecko 33:31 po predĺžení (26:26, 13:14), vo finále ME hádzanárov v Štokholme. O 3. miesto: Dánsko - Island 29:22 (13:11).

Na medzinárodnom halovom atletickom mítingu vo Viedni obsadila Jana Velďáková (Akademik TU Košice) v skoku do diaľky druhé miesto výkonom 611 cm a o jeden cm si vylepšila tohtosezónne maximum. V behu na 60 m obsadila Dana Velďáková vo finále 5. miesto v novom osobnom rekorde 7,83 sekundy.

Michalovce - Partizánske 25:26 (12:10), vo štvrťfinále SP hádzanárok, postupujú Michalovce.

Michalovce - Trebišov 47:28 (15:8, 12:11), v prípravnom stretnutí hádzanárov.

Blížiace sa futbalové MS vyvolali v Číne futbalovú horúčku. Na svetový šampionát sa podľa neoficiálnych údajov chystá až 100 000 fanúšikov.

Chilská futbalová liga sa borí v problémoch, pretože väčšina klubov nevyrovnala v pevne stanovenom termíne svoje podlžnosti. Katastrofálna situácia sa týka jedenástich tímov, ktoré majú priemernú zadĺženosť v hodnote 1,5 milióna amerických dolárov.

Bývalú sovietsku gymnastku a sedemnásobnú zlatú medailistku z olympijských hier Oľgu Korbutovú prichytili pri krádeži v supermarkete v americkom meste Gwinnet County. Korbutová odišla z obchodu bez zaplatenia a odniesla si syr, čokoládový sirup, figy a čaj v hodnote 19 dolárov. Podľa Korbutovej manažérky ide o nedorozumenie, Oľga jednoducho zabudla zaplatiť a chybu si uvedomila až v aute. Z vyšetrovacej väzby ju prepustili po šiestich hodinách, keď zaplatila kauciu 600 dolárov.

Libérijská vláda po vyradení reprezentačného futbalového mužstva Lone Star už v skupine záverečného turnaja Afrického pohára národov rozhodla o jeho rozpustení.