deduško sa však raduje z úspechu vnuka, ktorého zo strieborného plátna pozná nielen celé Slovensko ale i zahraničie.
"Braňo ako jediný z celej triedy dostal jednotku i z predmetu herectvo a to je mimoriadny úspech," konštatoval včera hrdý starý otec v súčasnosti najznámejšieho mladého slovenského herca Košičana Braňa Holička, ktorý sa mimoriadne zviditeľnil v muzikáli Oliver Twist a najmä titulnou úlohou vo filme Sokoliar Tomáš.
Braňo Holiček študuje od vlaňajšej jesene v prvom ročníku prestížneho pražského konzervatória a už jeho prvé pražské vysvedčenie potvrdzuje, že keď pri prijímačkách uspel ako jeden z dvanástich zo 420 ochádzačov, nebola to náhoda.
Jeho starý otec Ing. Hollý nás tiež informoval, že v uplynulom týždni sa do Prahy odsťahovala už aj jeho dcéra a Braňova mama Ľubica Holičková.
"Chce byť nablízku nielen Braňovi ale i svojmu dalšiemu synovi 21-ročnému Stanovi, ktorý v Prahe študuje na technike. Bude mi za nimi smutno, Braňo však príde moderovať do Košíc už o niekoľko dní v polovici februára, a tak kontakt samozrejme ostáva živý," povedal inžinier Hollý, ktorý je mimoriadne populárny v plaveckej komunite, keďže je víťazom viacerých medzinárodných pretekov plaveckých veteránov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.