tomuto kroku bola opakovaná kritika spôsobu predkladania návrhov a hlasovania o nich. Dohodli sa preto na tom, že pri každom bode rokovacieho programu si najprv vypočujú všetky podané návrhy. Prvé hlasovanie v poradí bude patriť vždy návrhu, ktorý predloží rada mesta. Po ňom prídu na rad hlasovania aj o jednotlivých pozmeňujúcich návrhoch.
"K zmene rokovacieho poriadku nás motivovalo poznanie, že v minulosti sa viackrát stalo, že spôsob hlasovania a poradie predkladaných návrhov záviselo od spôsobu, akým bola poslanecká schôdza vedená. Keďže sme chceli mať kategoricky stanovené, ako hlasovať o návrhoch, vypracovali sme zmeny v rokovacom poriadku mestského zastupiteľstva," informoval nás prednosta Mestského úradu v Poprade Jozef Karniš.
Ako sme sa dozvedeli, ďalej, maniere z veľkej politiky sa postupne dostávajú aj do nižších štruktúr, na úrovni miestnych samospráv. Nový rokovací poriadok totiž umožňuje primátorovi Popradu vyhlásiť prestávku v rokovaní, ak o ňu požiada niektorý spomedzi poslaneckých klubov alebo aspoň traja poslanci.
Poslanci sa zároveň dohodli na tom, že v rámci interpelácií vedenia mesta budú môcť vystupovať len členovia zastupiteľského zboru. Zástupca študentského parlamentu, ktorý mal až doteraz túto výsadu, sa bude môcť od nasledujúcej schôdze prezentovať iba v rámci vystúpení riaditeľov mestských organizácií.
Autor: rbj
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.