Korzár logo Korzár

Švehlu, Nagya i Suchého v prvej fáze na 99 percent v hokejovom turnaji neuvidíme

Salt Lake City (TASR+SITA) - Trio slovenských hokejistov z NHL Radoslav Suchý, Ladislav Nagy a Róbert Švehla nenastúpi v drese Slovenska v prvej

fáze olympijského turnaja, hoci od svojich klubov dostali povolenie štartovať v jednom zápase. Informácie zo zámorských médií o tom, že vedenie slovenskej reprezentácie siahne po tejto trojici až v prípade postupu do hlavného turnaja, potvrdil včera technický vedúci mužstva Igor Nemeček. "Švehlu, Nagya i Suchého v prvej fáze na 99 percent nepoužijeme, lebo by nám to spôsobilo problémy v súpiske," vyhlásil Nemeček a dodal: "Pre zápas s Nemeckom očakávame účasť Šatana, Handzuša, Bartečka a Ronalda Petrovického." K slovenskej olympijskej hokejovej reprezentácii sa deň pred odvetným prípravným hokejovým stretnutím so Švajčiarskom v Logane pripojil aj brankár Ján Lašák. Včera sa očakával príchod brankára Rastislava Staňu a generálneho manažéra tímu Slovenska Petra Šťastného. Tréner Ernest Bokroš v pondelok sledoval všetkých troch slovenských súperov v prvej fáze olympijského hokejového turnaja. Rakúšania vyhrali nad Bieloruskom 4:3, Lotyši nad Francúzskom 5:1 a Nemci nad Ukrajinou 3:1. "Aj v týchto stretnutiach sa potvrdilo, že naša skupina je kvalitnejšia a tým aj náročnejšia. Samozrejme, každý zápas som natáčal na video a pripravujem rozbor týchto stretnutí. Budeme mať podrobne zmapované založenie protiútokov, hry v presilovkách a aj oslabení všetkých súperov. Aj maličkosti nám môžu pomôcť," povedal Ernest Bokroš, ktorý sa vyjadril aj k slovenským súperom. "Rakúšanov môžem ťažko hodnotiť. Hrali svoj typický hokej, veľa korčuľovali. Lotyši sú jednoznačne najskúsenejším a najkvalitnejším súperom, prekvapili ma však Nemci. Majú omladený tím, kde sa objavili asi štyria novici. Hrali sebavedomo a bolo na nich vidieť, že si uvedomujú, že nemajú čo stratiť."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Snom takmer všetkých športovcov je zúčastniť sa na otváracom ceremoniáli olympijských hier. Slávnostný ceremoniál sa v metropole Utahu začína o 18.00 h miestneho času a bude pravdepodobne bez slovenských hokejistov. "Na 99 percent sa chlapci na otvorení hier nezúčastnia. Program spojený so začiatkom ZOH bude dosť dlhý, navyše má byť veľká zima a nás čaká hneď na ďalší deň súboj s Nemeckom. Slovenský hokej tak bude reprezentovať len vedenie a vlajkonosič Róbert Petrovický. Musíme však pre Roba pripraviť špeciálny režim, aby tam nebol počas celého ceremoniálu," informoval Igor Nemeček.

Všetci traja súperi slovenských hokejistov v prvej fáze olympijského turnaja v Salt Lake City v prípravných zápasoch v noci na utorok zvíťazili. Nemecko zvíťazilo nad Ukrajinou 3:1, Rakúšania po víťazstve nad Francúzskom (5:2) zdolali aj Bielorusko (4:3) a Lotyšsko si hladko poradilo s Francúzskom (5:1). Tréner Nemcov Hans Zach: "Číslo jeden v našej skupine je Slovensko, za ním bude všetko otvorené." Tréner lotyšskej hokejovej reprezentácie, azda najvážnejšieho súpera Slovenska v prvej fáze olympijského turnaja, Curt Lindström oznámil zúženú devätnásťčlennú nomináciu na ZOH. O zvyšných štyroch voľných miestach na súpiske sa rozhodne neskôr. V užšej lotyšskej reprezentácii sú traja brankári, päť obrancov a jedenásť útočníkov. Lindström ich má rezervované pre dvoch obrancov a rovnaký počet útočníkov. Zo zúženej nominácie hrá v NHL pravidelne len brankár Arturs Irbe z Caroliny. Lotyšského gólmana uvoľnila Carolina na súboje s Rakúskom a Nemeckom. Hurikáni pôvodne pustili aj obrancu Sandisa Ozolinša, ale medzičasom ho vymenili do Floridy Panthers. Klub z Floridy je Ozolinša ochotný pustiť iba na stretnutie so Slovenskom. Tým by mal zabrať jedno voľné miesto v zostave. Lindström ďalšie voľné miesto rezervoval pre útočníka Sergeja Žoltoksa z Minnesoty, toho však vedenie divochov na prvú fázu turnaja neuvoľnilo. Do užšieho kádra sa zmestil aj bývalý obranca Slovana Bratislava Olegs Sorokins a aj Igor Bondarevs, ktorý pred týždňom podpísal zmluvu so Slovanom. Kapitánom lotyšskej hokejovej reprezentácie bude s najväčšou pravdepodobnosťou útočník Aleksandrs Belavskis. Útočník švédskeho Björklövenu vie, že ani jedno stretnutie nebude ľahké. "Nesúhlasím s názorom, že Slovensko je najväčším favoritom skupiny. Nemecko aj Rakúsko majú tiež kvalitné mužstvá. Všetky zápasy budú veľmi náročné. Pre nás je úspechom iba víťazstvo v skupine prvej fázy. Keď nepostúpime do hlavného turnaja, bude to veľký neúspech. V našom tíme máme kvalitných hráčov, ktorí sú dobrými korčuliarmi a technikmi. To sú naše devízy. Slabé miesta v našom mužstve nie sú."

SkryťVypnúť reklamu

Výsledky prípravných zápasov: Nemecko - Ukrajina 3:1 (0:0, 1:1, 2:0), góly: 23. Goc, 42. Kathan, 50. Renz - 30. Slyšenko. Rakúsko - Bielorusko 4:3 (1:1, 2:2, 1:0),25. a 30. Brandner, 8. Salfi, 43. Ressman - 2. a 37. Kovaľov, 28. Pankov. Lotyšsko - Francúzsko 5:1 (1:0, 0:0, 4:1).

Slovenská výprava na XIX. ZOH sa opäť rozrástla. Do dejiska hier dorazili sánkari, ktorí sa na vrchol sezóny pripravovali v kanadskom Calgary. Menšia nepríjemnosť postihla Slovákov len na letisku v Calgary, kde im miestni colníci zobrali vosky. Štvorica Jaroslav Slávik (muži), Veronika Sabolová (ženy) a Ľubomír Mick - Walter Marx ml. (dvojice) čakala včera zaberačka v posilňovni, prvé jazdy v ľadovom koryte absolvujú slovenskí reprezentanti dnes.

"Sme vo fáze ticha pred búrkou. Martinovi Bajčičákovi už zostávajú do štartu prvých pretekov iba hodiny, Ivan Bátory a Jaroslava Bukvajová majú ešte pár dní čas. Aklimatizácia beží podľa našich predstáv, môžem povedať, že na 50-60 percent to už máme za sebou," povedal na úvod k situácii v tíme slovenských bežcov na lyžiach vedúci bežeckej skupiny René Pretzelmayer. Všetci traja reprezentanti využívajú výborné podmienky v dejisku olympiády na ladenie formy pred vrcholom ich štvorročného snaženia sa. Slovenskí bežci mali možnosť vyskúšať si olympijské trate už vlani v pretekoch Svetového pohára a Ivan Bátory i Martin Bajčičák v pretekoch bodovali. Bajčičák 7. miestom v pretekoch na 15 km klasickou technikou dosiahol svoj najväčší životný úspech. "Trate sú tie isté ako vlani, to znamená rovnako ťažké. Sú na nich dlhé tiahle stúpania, náročné zjazdy s ťažkými zákrutami. Nebude to jednoduché," priblížil situáciu v dejisku bežeckých súťaží v Soldier Hollow vedúci bežeckej skupiny. Na úvodné preteky bežeckého programu olympiády - beh voľnou technikou s hromadným štartom - nastúpi zo slovenského tria iba Martin Bajčičák. Jaroslava Bukvajová a Ivan Bátory nastúpia až v utorok 12. februára na preteky klasickou technikou.

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  2. Poškodené čelné sklo? Vieme ako si ho dáte do poriadku aj bez spoluúčasti
  3. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  4. Dubová alej prichádza s dostupnejším bývaním na predmestí
  5. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké
  6. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol
  7. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  1. Doma v záhrade je najčítanejší mesačník na Slovensku
  2. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké
  3. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  4. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol
  5. Dubová alej prichádza s dostupnejším bývaním na predmestí
  6. Poškodené čelné sklo? Vieme ako si ho dáte do poriadku
  7. Príbeh firmy, ktorá si získala celé Slovensko
  8. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 17 473
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 6 257
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 700
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 594
  5. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 4 540
  6. Plátené tašky a opakované použitie 4 177
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 2 052
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 1 987
  1. František Kukura: Náboženstvo ako politický nástroj: Od slovenského holokaustu k súčasnému dogmatizmu
  2. Július Alexy: Volebné výlety
  3. Jakub Cipko: Je lepšie zomrieť ako byť sám sebou?
  4. Miroslav Ferkl: Titanic smeroval na Západ
  5. Ján Valchár: Doplnky k útokom plus prepad ruských regiónov
  6. Marian Nanias: Áno, jadrové palivo nie sú fazuľky….
  7. Štefan Šturdzík: Pozvoľna padáme ekonomicky aj ľudsky.
  8. Irena Šimuneková: Selčiansky diel
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 100 434
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 26 063
  3. Dušan Koniar: Pokojne sa vzdám trinásteho dôchodku, ak 15 420
  4. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 12 396
  5. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 12 322
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 10 677
  7. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 8 624
  8. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy? 7 166
  1. Marian Nanias: Áno, jadrové palivo nie sú fazuľky….
  2. Věra Tepličková: Kňazi pri pôrode?
  3. Radko Mačuha: Tak sme si vyštrngali deň pracovného nasadenia.
  4. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  5. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  6. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  7. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  8. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. František Kukura: Náboženstvo ako politický nástroj: Od slovenského holokaustu k súčasnému dogmatizmu
  2. Július Alexy: Volebné výlety
  3. Jakub Cipko: Je lepšie zomrieť ako byť sám sebou?
  4. Miroslav Ferkl: Titanic smeroval na Západ
  5. Ján Valchár: Doplnky k útokom plus prepad ruských regiónov
  6. Marian Nanias: Áno, jadrové palivo nie sú fazuľky….
  7. Štefan Šturdzík: Pozvoľna padáme ekonomicky aj ľudsky.
  8. Irena Šimuneková: Selčiansky diel
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 100 434
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 26 063
  3. Dušan Koniar: Pokojne sa vzdám trinásteho dôchodku, ak 15 420
  4. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 12 396
  5. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 12 322
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 10 677
  7. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 8 624
  8. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy? 7 166
  1. Marian Nanias: Áno, jadrové palivo nie sú fazuľky….
  2. Věra Tepličková: Kňazi pri pôrode?
  3. Radko Mačuha: Tak sme si vyštrngali deň pracovného nasadenia.
  4. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  5. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  6. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  7. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  8. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu