venovanej situácii ľavicových strán na Slovensku rakúska agentúra APA.
Vtedy bolo síce všetko, čo sa pozeralo doľava, pod mediálnou paľbou. Reformujúci sa komunisti si však boli vždy schopní zabezpečiť takmer 15-percentnú podporu voličov. Teraz však musia okúsiť fakt, že ľahostajnosť voličov je ešte účinnejšou formou odmietnutia, než nenávisť k politickým oponentom, konštatuje APA.
Strana demokratickej ľavice sa opäť dostala k svojej veľkej téme. Chce pozmeniť privatizačné plány Slovenského plynárenského priemyslu a ochrániť tak Slovensko pred chladnokrvnými zahraničnými investormi. Aj keby to tak bolo, ľavicoví demokrati robia pre nich typickú "politiku neskorých krokov". Jej vlastní ministri ešte pred rokom v kabinete schválili privatizáciu SPP a už tento mesiac majú záujemcovia podať svoje ponuky na 49-percent akcií SPP, pripomína rakúska tlačová agentúra.
V tejto situácii sa predseda SDĽ Pavol Koncoš chytá aj posledného stebla slamy: Sociálnym demokratom a Strane občianskeho porozumenia adresoval integračnú ponuku. Tieto strany by sa mali s SDĽ zoskupiť vo forme platformy. Je síce pravdou, že sociálni demokrati a SOP sa nachádzajú ešte v horšej situácií ako SDĽ, ale sotva možno očakávať, že spoločná bezradnosť bude pre potenciálnych ľavicových voličov príťažlivejšia ako oddelená.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.