Čím väčší je deklarovaný výnos, tým vyššie je aj riziko. Nedá sa predpokladať, že štát bude vkladateľov odškodňovať, uviedol vicepremiér pre ekonomiku Ivan Mikloš v sobotňajšej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy.
Podľa exministerky financií SR Brigity Schmögnerovej prijal jej rezort množstvo legislatívnych opatrení na okresanie činnosti nebankových subjektov, mnohé z nich dokonca neboli schopné sa im prispôsobiť a zanikli. Občan by si mal veľmi dobre rozmyslieť, kam investuje svoje úspory a musí tiež zvážiť, či ponúkané vysoké výnosy sú reálne. Žiadna reklamná kampaň nemôže občanovi nanútiť, aby niekde investoval. Vyriešenie kauzy bude záležať na orgánoch činných v trestnom konaní, podotkla.
Treba rozlišovať rozdiel medzi nebankovým a nelicencovaným subjektom, konštatoval v relácii šéf Asociácie správcovských spoločností Peter Goceliak. Nebankovými subjektmi sú aj poisťovne, sporiteľne a podielové fondy. V ich prípade sa štát nezrieka zodpovednosti za vývoj v danom odvetví. Každý občan by sa mal pred investovaním zaujímať, či daný subjekt má licenciu alebo nie. Taktiež či ponuku môže spoločnosť aj splniť, dodal.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.