Rádioopravovňa MS Milana Strieborného v Banskej Bystrici funguje už takmer desať rokov a jej majiteľ, ktorý opravuje už 30 rokov, tvrdí, že s
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
odrenými ušami jeho rodinný podnik prežíva.
„Vo firme robím spolu s manželkou a synom. Milióny nezarábame, akurát žijeme. Stále je to lepšie, ako byť odkázaný na podporu," hovorí s náznakom optimizmu.
Na množstvo zákazníkov sa nesťažuje. Priemerne k nemu s magnetofónmi, rádiami alebo videami príde asi 20 ľudí za týždeň. „Na počkanie alebo za jeden deň opravujeme málokedy, ale ak sa dá, na požiadanie to urobíme." Väčšinou zákazníci musia počkať týždeň a pri náročnejších opravách aj dva.
Veľa ľudí prichádza do opravovne a chcú len, aby im zistili, koľko by stála oprava. Milan Strieborný to robí zadarmo. Ak je cena vyššia, ako si ľudia predstavujú, zoberú si pokazený prístroj naspäť.
Opravár sa už stretol aj s technikou staršou ako 20 rokov. Pani Strieborná hovorí, že Slováci sú už taká nátura. Nevyhadzujú. „K niektorým veciam majú ľudia citový vzťah. Nosia opraviť aj lacné staré rádiá. Možno ich dostali na výročie od ROH alebo od niekoho iného. Chcú si ich nechať na pamiatku."
(wm)
Autor: jk
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.