jediná výhra 8:0 nad treťoligovým Nyergesújfalú, to je výsledková bilancia herného sústredenia superligového FC Tatran Prešov v maďarskom olympijskom komplexe v Tate.
"Podmienky sme tam našli ozaj výborné. K dispozícii nám boli dve trávnaté plochy, telocvičňa, posilňovňa, bazén, kvalitná regeneračná linka. Skrátka, všetko, čo sme potrebovali, mali sme poruke," charakterizoval športový komplex v Tate asistent trénera Tatrana Vladimír Gombár. "K tomu sa pridružilo aj dobré počasie, keď len ku koncu pobytu nám trochu zapršalo." Na herné sústredenie, aspoň predpokladáme, išli ste hlavne pracovať s loptami, odohrať prípravné zápasy. V Tate ste sa stretli so štyrmi maďarskými súpermi. Aké to podľa vás boli previerky? "Osobne si myslím, keby sme mali takých súperov ako najmä Dunafer i Györ aj v ďalších dvoch stretnutiach, bolo by to ešte lepšie." Jedným z vašich cieľov na sústredení malo byť formovanie a zohrávanie sa základnej jedenástky? Podarilo sa vám to? "Nie celkom, lebo pod naše plány sa nečakane podpísalo množstvo zranení. Konkrétne postihli V. Staša, Mareka Semana, Jakubka, ktorí mali problémy s trieslami, Durkač sa s natiahnutým svalom predčasne vrátil, Lazúr si poranil členok a starosti mal i s kolennými väzmi, podobne ako Mati. Mitasa tiež boleli triesla a Vybírala "achilovka", no obaja trénovali. Nuž a Szücs po zranení sa druhý deň po príchode do Taty vracal späť... Takže deväť hráčov nemohlo ísť naplno celý čas a to je dosť. Nuž to sa ešte Micák po zranení kolena iba rozbieha. A na dôvažok v Prešove ostal zranený Škarbek a pre študijné povinnosti aj Viazanko." Zajtra čaká FC Tatran Prešov generálka (14,30 h) na blížiaci sa superligový štart na ihrisku treťoligového lídra v Čani. Znamená to azda, že so všetkými spomínanými futbalistami nemôžete v tomto súboji rátať? "Nie, nie. Také dramatické to hádam nebude. Predpokladám, že V. Staš, Mar. Seman, Mati i Jakubko, po pár dňoch odpočinku sa dajú zdravotne dokopy. Medzi laborujúcimi hráčmi som nespomenul oporu zadných radov Sergeja Zajceva. Ani jemu sa zranenie nevyhlo. Niektorí futbalisti s podobným by stáli, no on zaťal zuby a šiel naplno. Bodaj by sme takých futbalistov, s takýmto prístupom mali v kádri čo najviac." Všimli sme si, že na pravom okraji stredovej línie v zeleno - bielom pravidelne nastupoval Milan Capík, prichádzajúci do Prešova z Michaloviec. Ako sa osvedčil tento hráč? "Mal dobré momenty, ale na druhej strane po dvoch náročných sústredeniach mal toho dosť. Práve on totiž patril k najvyťaženejším futbalistom v Tate." Čo vás uspokojilo, a čo na druhej strane prípadne zanechalo vrásky po poznatkoch z prípravných duelov? "Defenzíva klapala vcelku v poriadku. Spokojní nemôžeme byť s útočnými činnosťami. V dvoch zápasoch sme sa strelecky nepresadili a i poslednom zápase sústredenia mali naši hráči i napriek okyptenej zostave zaťažiť súperovo konto väčším počtom gólov."
Tatranci sa z Taty vrátili v sobotu a do dneška popoludnia, kedy sa stretnú v posilňovni, majú voľno. Zajtra vybehnú na trávnik čanianskych hydinárov azda i s reprezentantmi slovenskej "dvadsaťjednotky", Kovalíkom a Palšom, ktorí už i s Komanického asistentom J. Rybárom vrátili do Prešova.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.