sviatok svätého Valentína 14. februára a predstavenie v pražskom divadle Kalich bude venované Nadácii Dagmar a Václava Havlovcov Vize 97.
Plány divadla ukončiť Hamleta sa stretli s protestom divákov, a preto sa Hamlet ešte nelúči a milovníci muzikálov sa môžu tešiť na ďalších 50 repríz. Hamlet sa tak bude na doskách Kalichu striedať s pripravovanými predstaveniami Krysařa, ktorý má premiéru 6. marca. V pražskom Hamletovi okrem českých hviezd účinkujú napríklad aj Andy Hryc, Zdena Studenkova a slovenská muzikálová hviezda Sisa Sklovská. Autor muzikálu Janek Ledecký v ňom hrá hlavnú úlohu.
Autor úspešného muzikálu, ktorý poznajú aj slovenskí diváci, uviedol, že slovenský Hamlet na doskách bratislavskej Novej scény už má za sebou 85 repríz.
Ledecký prezradil, že s muzikálom Hamlet sa chystá aj do USA, kde v divadle v New Jersey americkí umelci predstavia jeho dielo v koncertnom prevedení. Zároveň sa pripravujú aj zmluvy, ktoré by mali Hamleta dostať do Brazílie, Ruska a na Ukrajinu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.