náporu nemali policajti toľko práce, ako po iné roky. Jediným závažnejším problémom, ktorý sa v uvedenom čase vyskytol, boli sprejeri, ktorí "označili" niekoľko desiatok dopravných značiek a tabúľ informačného systému mesta. "Narobili veľké škody. Žiaľ nepodarilo sa nám ich zaistiť ani z a pomoci monitorovacej kamery. Spejeri boli veľmi rýchli. Takisto štátnej polícii sa nič nepodarilo v tejto veci zistiť," konštatoval náčelník.
Situácia sa však výrazne zlepšila na úseku dopravy. "Veľa hostí, najmä z Poľskej republiky sa dozvedelo, že sme dostali zákonné povolenie na zakladanie takzvaných papúč, preto porušovanie dopravného značenia bolo skôr výnimkou," povedal pre Tatranský denník náčelník MsP Vysoké Tatry. V čase najväčšej špičky mestskí policajti dokonca pristúpili k nevšednému posudzovaniu priestupkov na úseku dopravy. V čase kulminácie turistov umožnili niektorým automobilom parkovať mimo vyhradených miest. Benevolentní boli aj pri porušení zákazu zastavenia alebo státia. "Odkláňali sme iba autá, ktoré zaberali oba pruhy cesty a blokovali dopravu. Uplatnili sme vôbec po prvý krát inštitút, že policajt mal vyššiu váhu, ako nariadenie miestnej úpravy," podotkol Š: Bako.
Dodal, že MsP tu nie je na to, aby obyvateľom a turistom zbytočne znepríjemňovala život. "Chceme výjsť všetkým maximálne v ústrety, aby sa v Tatrách cítili bezpečne," vyhlásil náčelník MsP. Poriadok na vyše 50 kilometrovom okruhu tatranských osád zabezpečuje deväť osôb. Policajti zatiaľ pracujú v dvojsmennej prevádzke. Snahou vedenia MsP je prejsť postupom času na trojsmenný režim.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.